Észak-amerikai rangadó és finn-német csata a hoki-vb elődöntőjében

Orbán Zsolt 2021. június 04., 14:07 utolsó módosítás: 2021. június 04., 14:28

A kieséses szakasz első körében is folytatódtak a meglepő eredmények a Rigában zajló jégkorong-világbajnokságon. Az éremesélyes oroszokat Kanada állította meg, Svájcot pedig a németek győzték le szétlövéssel. Finnország is nehezen harcolták ki a továbbjutást, az amerikaiak viszont kiütéssel nyertek.

A kanadai válogatott látványosan szenvedett a csoportkörben, aztán kiejtette az első számú favorit orosz csapatot Fotó: Nemzetközi Jégkorong Szövetség - IIHF

Többnyire kiélezett mérkőzéseket hozott a lettországi jégkorong-vb csütörtöki negyeddöntője. A csoportkörben látottak alapján az aranyéremre leginkább esélyesnek tartott orosz csapatot a negyeddöntőbe mázlival bejutott Kanada akasztotta el – nem akármilyen meglepetésre.

A várakozásokkal ellentétben az oroszok nem tudták uralni az összecsapást, s bár nagy nehezen megszerezték a vezetést a második harmadban, a kanadai egyenlítettek, majd a ráadásban Andrew Mangiapane, a Calgary Flames támadója megszerezte a juharlevelesek aranygólját.

A finnek szintén nagyot küzdöttek elődöntős helyükért, egygólos meccsen gyűrték le a cseheket, akik 28 lövésből sem tudták bevenni Jussi Olkinuora kapuját.

Míg a kék-fehér „oroszlánok” sikere nem tartozik a meglepetéskategóriába, a németeké már annál inkább, főleg, hogy kétgólos hátrányból fordítottak az esélyesebbnek tartott Svájc ellen, majd a gól nélküli hosszabbítás után szétlövésekkel léptek a négy közé.

Egyedül az amerikaiaknak nem kellett izgulniuk, az Egyesült Államok válogatottja 6–1-re ütötte ki Szlovákiát, így a Team USA nagy önbizalommal várhatja az észak-amerikai rangadót a legjobb négy között.

A negyeddöntő után a továbbjutott csapatokat a csoportkörben szerzett pontok alapján újrarangsorolták, az első a negyedikkel, a második a harmadikkal találkozik az elődöntőben, így alakult ki az Egyesült Államok (1.)–Kanada (4.) és a Finnország (2.)–Németország (3.) párharc.

A csoportküzdelmek során az amerikaiak 5–1-re győzték le az északi riválist, míg a finnek 2–1 arányban bizonyultak jobbnak a németeknél. Az elődöntő mérkőzéseit szombaton, a bronzmérkőzést és a döntőt vasránap rendezik.

Jégkorong-világbajnokság (Riga, Lettország)