Hirdetés

Szilassy: „dühítő, mert benne van a munka és utána elszórakozzuk”

Sokat hibáztak a gyergyóiak
Fotó: DEAC

2023. november 29., 13:23

Nem sikerült jól a Gyergyói Hoki Klub magyarországi túrája, a piros-fehérek mindössze két pontot szereztek meg a lehetséges tizenkettőből. Az utolsó meccs után Szilassy Zoltán felelőtlen játékról beszélt, ha ez nem változik akkor nehéz dolguk lesz.

2023. november 29., 13:23

„Mérhetetlenül dühös vagyok, mert notóriusan ugyanazok a hibák jönnek elő, amikről beszéltünk az elmúlt napokban.

Támadunk, három gólt lövünk, azzal meccseket kéne nyerni. Erre négyet kapunk. Kettőt is létszámfölényes helyzetből.

Ugyanazokat a hibákat elkövetjük, felelőtlenek vagyunk a koronggal, amivel reszkírozzuk a visszafelé játékunkat. Ez az, amin kell változtatni. Tavaly is volt problémánk de egyszerűen úgy látom, idén ez nagyon slendrián. Ezen kell változtatni, mert ha ezen nem változtatunk, a liga sokkal sűrűbb, az ellenfelek jók és nehéz dolgunk lesz.

Nem foglalkozunk a védekezéssel, és főleg akkor indulnak a problémák, amikor a támadóharmad kék vonalának környékén vagyunk, illetőleg a korongbeviteleknél.

Nem precízen végrehajtott korongkezelések, magas ember hiánya, azok az alap dolgok, amik hiányoznak. Ezért tudunk kapni 4 gólt.

Ez borzasztó dühítő, mert benne van a munka és utána elszórakozzuk. Az ellenfél pedig nagyon okosan játszotta meg ezt. Ugyanazokat az elemeket kellett volna nekünk is forszírozni. Kidobálni a korongokat, egyszerűen. Jó a sebességünk, menni kellett volna összeszedni a korongot, de nem, mi direktben akartunk játszani. Pláne egy ilyen kis jégfelületen nagyon könnyen elakad a korong.

Egyszerűen nem voltunk okosak ma, ahhoz, hogy megnyerjük ezt a meccset, mert meg lehetett volna nyerni. Az ellenfél okosabban csinálta, gratulálok nekik”

– összegzett a Gyergyói Hoki Klub edzője.

Kapcsolódó

„Nagyon jó csapattal találkoztunk, ők a címvédők. Hihetetlenül jó keretük van, jó hokit játszanak, össze vannak szokva. Minden elismerésem a srácoknak, mert egytől-egyig odatették magukat.

Reméljük, hogy tudunk így játszani a jövőben is. Szívvel és akarattal. Talán kicsit fáradtabb a Gyergyó, amit ki tudtunk használni a saját pályánkon.

Remélem, hogy megmarad a lendület és most már elhiszik a srácok, hogy tudnak jégkorongozni, ha odateszik magukat és bevállalják az ütközéseket és blokkokat. Meg ha a kapu elé is meg tudunk így érkezni, a kapussal együtt is bemegy a korong. Gratulálok a srácoknak, jó munkát végeztek, de nem értékeljük túl” – fogalmazott Berta Ákos a debreceniek edzője.

Erste Liga, 2023–24-es szezon, alapszakasz

##
CsapatCs
MérkőzésM
GyőzelemGy
Győzelem h.u.Gy.h.
Vereség h.u.V.h.
VereségV
Gólk.Gk
PontP
1
FTC-Telekom FTC
14
10
2
0
2
73-37
34
2
Budapest JAHC BJAHC
18
8
2
4
4
71-56
32
3
Újpesti TE UTE
17
9
2
1
5
55-45
32
4
Gyergyói Hoki Klub GYHK
19
8
3
1
7
69-59
31
5
Brassói Corona Brassó
18
9
1
0
8
60-60
29
6
DVTK Jegesmedvék DVTK
17
6
3
2
6
52-53
26
7
Csíkszeredai Sportklub Sportklub
20
6
1
5
8
73-86
22
8
Debreceni EAC DEAC
17
5
2
1
9
47-61
20
9
Fehérvár Hockey Akadémia 19 FEHA19
18
4
3
2
9
39-62
20
10
Dunaújvárosi Acélbikák DAB
18
4
0
3
11
43-63
15
Csíkszeredai Sportklub:
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Kevin Constantine elhagyta a Sportklubot

Már nem Kevin Constantine a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapatának vezetőedzője – a hírt a Székely Sportnak maga az amerikai szakember erősítette meg.

Diószegi László: ha Păun és Haruț az első perctől fogva játszottak volna, akkor most nem itt tartanánk

A Sepsi OSK Voluntari felett aratott 2–1-es győzelme nemcsak örömre, de bizakodásra is okot adott Diószegi László klubelnöknek, aki a szezon során először úgy nézhet rá a bajnoki tabellára, hogy csapata a felsőházi rájátszást érő 5. helyet foglalja el.

Székelyhon

Emberölési kísérlet miatt négy év letöltendőt kapott az ismert manele-énekes

Jogerősen négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte csütörtökön a brassói ítélőtábla emberölési kísérlet és garázdaság miatt Dani Mocanu manele-énekest.

`
Krónika

Felpofozott két diáklányt, őrizetbe vették az erdélyi város iskolájának tanárát

Őrizetbe vették szerdán egy lugosi iskola pedagógusát, miután azzal gyanúsítják, hogy tanítás közben felpofozott két tízéves diáklányt. A városi rendőrséget a gyerekek szülei értesítették a történtekről.

Krónika

Nagy sebességű vasút: Bukarestből Budapestre 6 óra alatt a jelenlegi 15 helyett

Az Európai Bizottság átfogó tervet terjesztett elő szerdán a nagy sebességű vasút fejlesztésének felgyorsítására, jelentősen csökkentve az utazási időt. Például Bukarest és Budapest között a jelenlegi 15 órát alig több mint 6 órára csökkentenék.

Főtér

Volt hírszerző tisztek által vezetett hálózat csempészte volna ki az országból Călin Georgescut – hírmix

További híreink: négy év börtönre ítélték „a nagy matematikusnak” kampányoló manelistát, de meglépett, a településekre bemerészkedő medvéket pedig ezentúl azonnal ki lehet lőni.

Ez is érdekelheti

Vegyes érzésekkel búcsúzott el Csíkszeredától Kevin Constantine

Lezárult egy fejezet a Csíkszeredai Sportklub történetében: két és fél év után távozott a kék-fehérek amerikai vezetőedzője. Az amerikai szakember a folytatásban a Vienna Capitals csapatát irányítja. Búcsúinterjút adott.

Ez gyors volt, Bécsben már be is jelentették Kevin Constantine érkezését

Miután csütörtökön biztossá vált, hogy Kevin Constantine elhagyja a Csíkszeredai Sportklubot, pénteken az osztrák Vienna Capitals jégkorong együttese bejelentette, hogy megegyezett az amerikai szakemberrel.

Kevin Constantine elhagyta a Sportklubot

Már nem Kevin Constantine a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapatának vezetőedzője – a hírt a Székely Sportnak maga az amerikai szakember erősítette meg.

Onodi Ottó: egy jól játszó csapat nagyban megkönnyíti a kapus dolgát

Főszerepbe került a Csíkszeredai Sportklub nyáron hazatért kapusa, Onodi Ottó, aki visszatérését követően kiváló formába lendült, és a csapat legutóbbi két idegenbeli Erste Liga-meccsén 98,68%-os védési arányt produkált.

A Corona és a GYHK uralja a hónap csapatát

A jégkorong Erste Liga közösségi oldalán megjelent az októberi hónap legjobb csapata: az összeállítást a Brassói Corona és a Gyergyói HK játékosai uralják.

Tanulságos este volt az edzők számára az Erste Ligában

A Csíkszeredai Sportklub nyert Dunaújvárosban, a GYHK elszenvedte első vereségét Miskolcon, míg a Brassói Corona küzdelmes meccsen egy ponttal távozott Debrecenből. A jégkorong Erste Liga vasárnapi játéknapját követően a csapatok edzői értékeltek.

A Corona kétgólos hátrányból mentett pontot Debrecenben

A Brassói Corona hiába küzdött nagyot, és egyenlített kétgólos hátrányból, végül csak egy ponttal távozott Debrecenből a jégkorong Erste Liga vasárnapi játéknapján.

Megszakadt két nagy gyergyói sorozat Miskolcon

A tizenharmadik mérkőzésén elszenvedte első vereségét a jégkorong Erste Ligában a Gyergyói Hoki Klub. Vasárnap este Miskolcon az idei első emberhátrányban kapott góllal maradtak alul a piros-fehérek.

Egy gól döntött a Sportklub javára az Acélbikák otthonában

Hozta a kötelezőt a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Liga vasárnap esti alapszakaszbeli mérkőzésén: a kék-fehérek lendületes, látványos meccsen egygólos különbséggel múlták felül a tabella utolsó helyezettjét.

Korai gólokkal megalapozta sikerét Székesfehérváron a Sportklub

Nem hagyott esélyt a FEHA19-nek a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Liga péntek esti mérkőzésén: Kevin Constantine együttese fölényes győzelmet aratott Székesfehérváron.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!