Hirdetés

Pályán a két ünnep között is – hogyan töltik a karácsonyt a jégkorongozók?

Rokaly Szilárd a feltöltődéssel tölti az ünnepeket, hogy megújult erővel lépjen jégre az év utolsó meccsein
Fotó: Pál Zoltán/Csíkszeredai Sportklub

2021. december 23., 12:05

Kevés pihenő jut év végén a jégkorongozóknak, hiszen a sűrű versenynaptár miatt a két ünnep, karácsony és szilveszter között is mérkőzéseket játszanak az Erste Ligában és a román bajnokságban. A Csíkszeredai Sportklub csatárát, Rokaly Szilárdot, illetve a Gyergyói HK magyar válogatott játékosát, Császár Hunort kérdeztük, miként töltik a karácsonyt.

2021. december 23., 12:05

A Csíkszeredai Sportklubot erősítő Rokaly Szilárd szülőfalujában, azaz Csomafalván tölti a karácsonyt. Megkeresésünkre elmondta, ebben a rövid időszakban a feltöltődés érdekében a családtagokkal és a barátokkal próbál minél több minőségi időt eltölteni. Megajándékozzák egymást a szeretteivel, közösen ülnek az ünnepi asztalhoz, ahol hagyományos ételeket fogyasztanak.

Hirdetés

Az ünnepek alatt a hoki sem hiányozhat a programból, Szilárd az otthoni régi barátokkal szeretne összegyűlni egy baráti mérkőzésre a csomafalvi pályán, amelyet nemrég felújítottak, bár az időjárás egyelőre még nem kedvezett a jégkészítésnek.

Az év utolsó napjaiban aztán újra tétmérkőzések várnak a Sportklub jégkorongozóira, és Rokaly szerint Brassóban, illetve hazai pályán a Gyergyói Hoki Klub ellen mindenképp szeretnék kijavítani a Háromszéki Ágyúsok kézdivásárhelyi otthonában elszenvedett kellemetlen vereséget.

„Úgy gondolom, fejben már mindenki a repülőn, buszon, autóban volt a kézdivásárhelyi meccsen. Nem álltunk bele jól, az edzőnk már a második percben időt kért, hogy rendet tegyen a fejekben. Saját dolgunkat nehezítettük meg, a korai kétgólos vezetés ellenére az utolsó percekben kikaptunk. Túlságosan hátradőltünk, ezt pedig kihasználták az Ágyúsok. Vasárnaptól állunk újra edzésbe, gőzerővel készülünk az év utolsó mérkőzéseire.

Egyértelmű célunk, hogy mindkét találkozót behúzzuk: a Brassóval a jelenlegi szezonban még nem játszottunk idegenben, de itthon kétszer is legyőztük őket, míg a Gyergyó elleni székely rangadó ki-ki meccsnek ígérkezik.

A szurkolóinkon biztos nem fog múlni a siker, de rajtunk sem

– nyilatkozta lapunknak a kék-fehérek 23 éves támadója.

A Gyergyói Hoki Klub játékosai szerencsésebb helyzetben vannak idén, hosszabb szünetet kaptak annak köszönhetően, hogy december 12. óta nem volt mérkőzésük. A piros-fehérek többsége otthon, családjával töltheti a karácsonyt, de a hazaiak mellett néhány külföldi játékos Gyergyószentmiklóson marad az ünnepek alatt is. Rövidebb pihenő jutott annak a hat GYHK-játékosnak, akik Magyarország válogatottjának összetartásán és a lengyelországi tornán vehettek részt. Köztük volt Császár Hunor is.

Császár Hunor a GYHK mellett a magyar válogatott tagjaként is jégre lépett. Az ünnepeket Magyarországon tölti, vasárnap már edzésbe áll a piros-fehéreknél •  Fotó: Szász Adorján/GYHK Galéria

Császár Hunor a GYHK mellett a magyar válogatott tagjaként is jégre lépett. Az ünnepeket Magyarországon tölti, vasárnap már edzésbe áll a piros-fehéreknél
Fotó: Szász Adorján/GYHK

A fiatal csatár érdeklődésünkre elmondta, Magyarországon élő barátnőjénél tölti ezt az időt, és a szenteste után másnap utazik haza a családhoz. 26-án este neki és csapattársainak is Gyergyószentmiklóson kell lennie, másnap pedig elkezdődnek az edzések, a felkészülés a december 30-ai csíkszeredai székely rangadóra.

„Jól jött ez a pihenő mindenkinek az addigi sűrű program után. Nekünk, akik abban a szerencsés helyzetben voltunk, hogy a válogatottal szerepelhettünk, ugyan rövidebb lett a szünet, de úgy érzem, van elég időnk feltöltődni és megújult energiával készülni a Sportklub elleni meccsre és a jövő év kihívásaira” – mondta Császár Hunor.

Az Erste Liga programja: csütörtökön 19 órától MAC–Ferencváros, 19.40-től Titánok–Dunaújváros, 20 órától Győr–Jegesmedvék; vasárnap (december 26.) 20 órától Debrecen–Újpest; kedden (december 28.) 18.30-tól Brassó–Sportklub, 19 órától Dunaújváros–Ferencváros és DVTK Jegesmedvék–Titánok, 19.30-tól MAC–Debrecen, 20 órától Győr–Újpest; december 30-án 18.30-tól Sportklub–Gyergyói HK, 19 órától Újpest–MAC, 19.30-tól DVTK Jegesmedvék–Dunaújváros és Ferencváros–Titánok, 20 órától Debrecen–Győr.

szóljon hozzá!
Hirdetés

Ajánljuk még

Eldőlt: Románia idén nem jut vissza a divízió I/A értékcsoportba

Mindenképpen nyerni kellett volna Észtország ellen ahhoz, hogy esély maradjon a Kínában zajló divízió I/B-s hokivébé megnyerésére. Ez a vasárnap reggeli meccs utolsó perceiig elérhető cél volt, de a végén az észtek voltak nagyon boldogok – ők jutnak fel.

Dél-Korea legyőzésével biztosan éremmel zárja a vébét a romániai hokiválogatott

Lezárult a divízió I/B jelű jégkorong-világbajnokság Románia számára. Az utolsó meccsen Császár remekelt, 4–1-re nyertek a mieink Dél-Korea ellen, így éremmel térhetnek haza.

Székelyhon

„Akasztófán lenne a helye” – ilyen üzenetekkel fenyegették a kézdivásárhelyi diáknapok résztvevőit

A kézdivásárhelyi fiatalok vidám, figyelemfelkeltő felvonulása néhány felnőttnél kiverte a biztosítékot, ami nyilvános fenyegetésig, lejáratási szándékig vezetett. A diáknapok szervezői mellett szülők és tanárok is kiállnak az ifjúság mellett.

`
Krónika

Dráma a magyarfenesi gólyafészekben

Vasárnap délután elfoglalta a magyarfenesi gólyafészket a hajlék tavalyi lakója. A Sáromberkén gyűrűzött 2031-esnek azonban pünkösdire sikerült a királysága, hazaérkezett a fészek idei ura és a tojóval együtt kemény harcok árán visszafoglalták a fészket.

Krónika

Bizalmatlansági indítvány: jelen lesznek, de nem szavaznak az RMDSZ honatyái

Az RMDSZ parlamenti képviselői és szenátorai jelen lesznek az ülésteremben a bizalmatlansági indítvány vitáján, de nem fognak szavazni – jelentette be hétfőn Kelemen Hunor.

Főtér

Megkérdezték a népet, hova utazik majálisozni, lehangoló válasz érkezett…

… nem fogják elhinni, ki szónokolt a szenátusi pulpitus mögül… és Marcel Ciolacu előbújt egy kő alól és elmondta, amit egy igazi, felelős politikusnak el kell mondania.

Ez is érdekelheti

Kína legyőzte a csoportelsőt, Románia bronzéremmel zárta a jégkorongvébét

A házigazda kínai válogatott a divízió 1/B-s világbajnokság utolsó mérkőzésén büntetőkkel legyőzte Észtországot, így megelőzte Romániát. A mieink így bronzéremmel térhetnek haza Sencsenből.

Dél-Korea legyőzésével biztosan éremmel zárja a vébét a romániai hokiválogatott

Lezárult a divízió I/B jelű jégkorong-világbajnokság Románia számára. Az utolsó meccsen Császár remekelt, 4–1-re nyertek a mieink Dél-Korea ellen, így éremmel térhetnek haza.

Elköszöntek két játékostól a magyar jégkorong-válogatottnál

Másodszor szűkítette keretét Majoross Gergely, az elitvilágbajnokságra készülő magyar férfi jégkorong-válogatott szövetségi kapitánya, aki így 29 játékossal dolgozik tovább.

Új kihívások és fejlődési tervek a gyergyói rókalányok előtt

Újra szintet lépne a gyergyószentmiklósi női jégkorongcsapat. A Fox Hockey terve az, hogy ősztől a romániai és a magyarországi U25A bajnokság mellett az osztrák DEBL ligában is megmutassák a tudásukat. Az utánpótlás fejlesztése is prioritás.

Eldőlt: Románia idén nem jut vissza a divízió I/A értékcsoportba

Mindenképpen nyerni kellett volna Észtország ellen ahhoz, hogy esély maradjon a Kínában zajló divízió I/B-s hokivébé megnyerésére. Ez a vasárnap reggeli meccs utolsó perceiig elérhető cél volt, de a végén az észtek voltak nagyon boldogok – ők jutnak fel.

Hiába a jó kezdés, simán nyert Dánia a magyar hokiválogatott ellen

Felkészülési mérkőzésen szenvedett vereséget a magyar jégkorong-válogatott: a két hét múlva rajtoló elitvilágbajnokságra hangoló csapat Dániától kapott ki Odensében.

Nehezen indult, de a spanyolok skalpját is begyűjtötte a romániai hokiválogatott

Az első harmadban még szenvedett, a másodikban kitett magáért Románia jégkorong-válogatottja, a harmadikban pedig rutinosan dolgozva megtartotta háromgólos előnyét Spanyolország ellen. Megvan a második győzelem a divízió I/B világbajnokságon.

Szoros párharcban kaptak ki a magyar hokisok a norvégoktól

Szoros mérkőzésen, de vereséggel folytatta világbajnoki felkészülését a magyar jégkorong-válogatott, amely 2–1-re maradt alul Norvégia ellen Koppenhágában.

Még sokat érhet a kínaiak ellen szerzett pont a romániai hokiválogatottnak

Vezetett, majd kétszer egyenlített Kína ellen Románia válogatottja a divízió I/B jégkorong-világbajnokság második játéknapján. Végül hosszabbítás után a házigazdák örülhettek, egy pontot szereztek a mieink.

Átgázolt a hollandokon, magabiztos sikerrel indította a hokivébét Románia

Az történt, amire számítani lehetett: Hollandia nem tudta nehézzé tenni Románia dolgát, az esélyesebb együttes különösebb megerőltetés nélkül megnyerte a Sencsenben zajló divízió I/B világbajnokságon az első mérkőzését. Jól indul számukra a viadal.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!