Kezében volt, de kiengedte a győzelmet a GYHK

Gergely Imre 2024. január 18., 21:21 utolsó módosítás: 2024. január 18., 21:32

Két góllal vezetett, de így sem tudta otthon tartani a három pontot a Gyergyói Hoki Klub a csütörtöki mérkőzésen a jégkorong Erste Ligában. A DVTK Jegesmedvék fel tudtak állni és büntetőpárbaj után ők örülhettek.

Habár háromszor vezetett, a DVTK mindig utolérte a GYHK-t Fotó: Szász Adorján/GYHK

19 és fél percig csak egy csapat volt a pályán, a gyergyói együttes gyakorlatilag beszorította a DVTK-t a saját harmadába. A számos helyzet közül az elsőt Szigeti használta ki, majd Orbán korongszerzése után lett 2–0, a hazaiak csapatkapitánya saját maga alakította ki a lehetőséget és növelte a különbséget.

Többször közel volt a 3–0, de ehelyett 2–1 lett, Szathmáry értékesítette a miskolciak egyetlen értékelhető helyzetét 23 másodperccel az első szünet előtt.

Fotó: Szász Adorján/GYHK

Láthatóan feltüzelte a miskolci együttest a gól, új szerzeményük, Bartos nagyon hamar egyenlített. Utána a játék is kiegyenlített lett, vagy inkább szervezetlenebb, hol az egyik, hol a másik ketrec előtt pattogott a korong. Kimaradt egy-egy emberelőny is.

A 34. percben jutott újra létszámfölénybe a GYHK, amit mesterien oldottak meg: Orbán találata ismét hazai vezetést jelentett. Nem sokáig, ugyanis Bartos megint megvillant és 3–3 lett az állás, ez maradt 40 perc után is.

Az utolsó harmad elején, a 44. percben Bodó fejezett be góllal egy emberelőnyös akciót, és ezt követően is a gyergyóiak szándéka szerint csordogált a mérkőzés, különösebb izgalmak nélkül. A piros-fehérek túl sok fáradtság nélkül szerették volna letudni a hátralévő időt.

A hazaiak kiengedése sokba került, elég volt egy gyors DVTK akció, szinte ugyanolyan, mint az első vendeggólnál és Szathmáry 4–4-re egyenlített.

Hosszabbítás következett, ami alatt Rinne és Voris is védett nagyot, gól nem született. A büntetőpárbaj pedig a vendégeknek sikerült jobban, így elvittek két pontot Gyergyószentmiklósról.

Jégkorong Erste Liga alapszakasz
Gyergyói Hoki Klub–DVTK 4–5, büntetők után (2–1, 1–2, 1–1, 0–0, 0–1),
gólszerzők Szigeti Ákos (3. perc), Brance Orbán (8., 34.), Chris Bodó (44.), illetve Szathmáry Simon (20., 57., és 65. győztes büntető), David Bartos (22., 35.)