Egy tucatnál is több találat a Corona és a BJAHC között

Horváth Bálint Ottó 2024. január 18., 21:30

Gólokból nem volt hiány csütörtökön este a Brassói Corona és a BJAHC mérkőzésén a jégkorong Erste Ligában. A házigazda brassói gárda mindvégig előnyben játszva tartotta otthon a pontokat.

A brassóiak irányítás alatt tartották a meccset Fotó: Facebook/Corona Brasov

Az élmezőny rangadóján alig 28 másodperc telt el és a hazaiak máris megszerezték a vezetést. Az első harmad közepén gyors gólváltás következett, a budapestiek egyenlítő találata után a Corona rögtön visszavette az előnyt.

A második játékrész elején a brassóiak egymás után kétszer is eredményesek voltak, így 4–1-re elhúztak. A BJAHC szépített ugyan, de a barcaságiak ezután újabb két alkalommal találtak be, ezekre újra csak egy vendég gól volt a válasz (6–3).

Az utolsó húsz percben a magyarországi együttes kétszer is felzárkózott, de a Coronának sikerült visszaállítania a háromgólos különbséget, és végül 8–5-re győzött, ezzel sorozatban a harmadik meccsét nyerte meg.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Brassói Corona–BJAHC 8–5 (2–1, 4–2, 2–2).
Gólszerzők: Blackwater (1.), Cornet (12.), Valchar (24., 36.), Kóger (24.), Lowney (35.), Sills (51., 60.), illetve Schlekmann (12.), Vorobjov (29.), Tszuligin (37.), Tóth (41.), Mozer (51.).