Kevés gól és gyergyói győzelem született Dunaújvárosban

Gergely Imre 2023. október 08., 21:34 utolsó módosítás: 2023. október 08., 22:13

Dunaújvárosban folytatódott a Gyergyói Hoki Klub magyarországi túrája a jégkorong Erste Ligában. A címvédő stabil védekezésének köszönhetően legyőzte az Acélbikákat.

A második harmadban szerzett két gól elég volt a GYHK-nak a győzelemhez Fotó: Acélbikák/Anda Fábián

A nagyobb helyzetek Kovács ketrecénél voltak, de Rinnének is volt munkája a DAB emberelőnyeinél, gólt viszont nem láthatott a közönség az első harmadban.

A középső játékrész első fele ugyanolyan volt, mint két nappal korábban Miskolcon. Sorozatban maradtak ki a nagyobbnál nagyobb lehetőségek, de aztán megszakadt a gólcsend, Sylvestre remek átadásából Sárpátki kilőtte a hosszú sarkot.

Fotó: Acélbikák/Anda Fábián

Pár perc múlva megismétlődött ez az akció, csak fordított leosztásban, Sárpátki adta a passzt Sylvestre elé (0–2).

A harmad végén történt egy parázs verekedés, több részvevővel. Legtöbbet DiDiomete és Ahonen párbaja tartott, ami azért elég egyoldalú volt az előbbi javára.

Az ítéletek közlése elhúzódott, emiatt több percet kellett várni a záró játékrész kezdésére.

Ebben a 20 percben a gyergyószentmiklósiak nem nagyon erőltették a támadásokat, a stabil védekezésre törekedve tartották az eredményt. A vége mégis izgalmas lett, Horváth buta szabálytalansága miatt az utolsó perceket hátrányban kellett kivédekezze a GYHK.

Az utolsó dudaszó előtt 12 másodperccel csak betalált a DAB, megfosztva Rinnét egy shotout-tól. De ami a lényeg, a Gyergyói Hoki Klub újabb három pontot szerzett.

Jégkorong Erste Liga alapszakasz
Dunaújvárosi Acélbikák–Gyergyói Hoki Klub 1–2 (0–0, 0–2, 1–0)
Gólszerzők: Szalma Zsolt (60.), illetve Sárpátki Tamás (27.), Sébastien Sylvestre (32.)