Hogyan látták a Sportklub–MAC és a GYHK–Corona meccseket a vezetőedzők?

Székely Sport 2022. március 04., 10:42 utolsó módosítás: 2022. március 04., 10:44

Megnyerte első negyeddöntős mérkőzését a jégkorong Erste Ligában az alapszakasz-győztes és címvédő Sportklub, illetve a Gyergyói Hoki Klub. Mindkét Hargita megyei csapat 4–1-es győzelemmel kezdett, de egyik meccs sem volt sétagalopp.

Mindkét Hargita megyei együttes 1–0-ra vezet összetettben Fotó: Veres Nándor

A Sportklub az utolsó harmadban tudta két vállra fektetni a MAC csapatát. Rico Rossi, Csíkszeredai Sportklub edzője szerint nagyon jó összecsapás volt a rájátszás elején, két kitűnő kapusteljesítménnyel. „A mi szempontunkból nehéz mérkőzés volt, gondot okozott a felkészülés, hiszen igazi téttel bíró mérkőzést február elején játszottunk utoljára. Az ellenfelünk nagyon jó és fiatal csapat, keményen dolgoztak. Pénteken is ugyanaz az az elvárás, mint mindig: győzni szeretnénk” – összegzett a kanadai-olasz szakember.

Kangyal Balázs, a MAC HKB Újbuda vezetőedzője elégedetten összegzett. „A rájátszásban nyilván kevés az, ha jól játszol egy ilyen csapat ellen, mert itt meccseket kell nyerni. Odatettük magunkat, az első negyven perc a legjobb periódusunk volt a Csíkszereda ellen, lőhettünk volna négy-öt gólt. A harmadik harmadban hibáztunk néhányszor, amit az ellenfél kihasznált, de komoly üzenetet küldtünk az első két harmadban arról, hogy nem véletlenül vagyunk itt” – mondta Kangyal.

A Gyergyói Hoki Klub a Brassói Corona elleni párharc első meccsén az utolsó harmadban egyértelműen ellenfele fölé nőtt, így megérdemelten vezet.

Szilassy Zoltán, a Gyergyói HK vezetőedzője kiemelte, hogy rég játszott csapata mérkőzést, emiatt rozsdásan kezdtek. „Az ellenfél nagyon agresszíven érkezett, igazi playoff-hokit produkált a két csapat. Ők nagyon próbáltak fizikálisan erősek lenni, ütközni rajtunk, és ugye a kulcs az volt, hogy többet tartsuk a korongot és kevesebbet legyünk a saját kapunk előtt. Ez megtörtént, ahogy egyre többet voltunk az offenzív zónában, az ellenfél energiaszintje esett, én meg azt gondolom, hogy a miénk egy szinten volt végig.

Nem gondoltam volna, hogy három gól különbséggel meg tudjuk nyerni a meccset.

Nagyon örülök neki, nincs jelentősége, mert ha a hatodik overtime-ban nyersz, akkor is ugyanúgy ennyit ér. Úgyhogy ez a lépésről lépésre mentalitás most nyilván annyit jelent számunkra, hogy kicsit könnyebben készülünk a pénteki meccsre mentálisan, de nagyon át kell nézni ezt a meccset, hogy egy újabb lépést tudjunk tenni. Úgyhogy készülünk kőkeményen, a fiúk pihennek, regenerálódnak és készen fogunk állni” – mondta.

A brassóiak vezetőedzője, Dave MacQueen szerint is kiélezett volt az első két harmad, Ez már a rájátszás. Rendkívül kiélezett első két harmad volt, aztán a harmadik felvonásban sokkal kevesebb helyzetet alakítottunk ki, a rájátszásban pedig ez nem elég. Sokkal keményebb jelenlét kell a kapu előtt több lövéssel, és a párharcoknál is élesebb kell lenni. 1–0 oda, levonjuk a következtetéseket, pénteken pedig igyekszünk jobbak lenni.”

A négy nyert mérkőzésig tartó párharcok pénteken 18.30-tól folytatódnak, a Sportklub és a GYHK lesz a házigazda.