Az erdélyi hokicsatában a GYHK-nál az előny

Gergely Imre 2022. március 03., 21:49 utolsó módosítás: 2022. március 04., 09:37

Két nehéz harmad után a harmadikban már egyértelműen megmutatkozott, hogy a Gyergyói Hoki Klub készült fel jobban a jégkorong Erste Liga rájátszásának első mérkőzésére. A piros-fehérek fizikailag és fejben is jobban bírták a Brassó elleni meccset és 1–0-ra vezetnek.

A harmadik harmadban eldöntötték Fotó: Szász Adorján/GYHK

Az Erste Liga negyeddöntők első gyergyószentmiklósi mérkőzése csütörtökön este a székely himnusz eléneklésével kezdődött, amit a két csapat felállva hallgatott végig. Amint azonban bedobták a korongot elindult a harc...

A brassóiak – amint arra számítani is lehetett – agresszív játékkal, a durvaság határán mozgó ütközésekkel igyekeztek megijeszteni a hazaiakat. Ebben Hunt járt az élen, aki mindent elkövetett, hogy feszültséget gerjesszen a provokációival és alattomos megmozdulásaival. A piros-fehérek azonban nem ültek fel a provokációnak, de nem is igazán tudták kihozni magukból a legjobbat.

Kimaradt az első hazai emberelőny, de amint az lejárt Szigeti lódult meg és egyéni akcióból szerezte meg a vezetést a 8. percben (1–0). A harmad felénél a saját kapujuk mögött veszítettek korongot a házigazdák és Huard bekotorta a korongot Rinne mellett (1–1). Döntetlennel mentek tehát a felek a szünetre.

Fotó: Szász Adorján/GYHK

A második harmadban lényegesen feljavult a GYHK játéka, több nagy ziccer is kimaradt, Tőke remekelt a kapujában, de végül egy gyors akció végén Orbán adott nagyszerű passzt Császár elé, aki újra megszerezte a vezetést a Gyergyói Hoki Klubnak (2–1).

A harmadik harmad 5. percében a GYHK aranysisakosa, Bodó szerzett korongot emberhátrányban, és szólója végén látványos találattal növelte a különbséget. 3 perccel később pedig Silló is eredményes volt, és mint később kiderült ezzel beállította a 4–1-es végeredményt.

A győzelemmel amivel 1–0-ra vezet a párharcban a GYHK. Folytatás pénteken 18.30-tól, újra Gyergyószentmiklóson.

Jégkorong Erste Liga negyeddöntő, első mérkőzés:

Gyergyói Hoki Klub–Brassói Corona 4–1 (1–1, 1–0, 2–0).
Gólszerzők: Szigeti Ákos (8. perc), Császár Hunor (38.), Chris Bodó (45.), Silló Arnold (49.) illetve Niklas Huard (12.)
Kapura lövések: 38–31
Kiállításpercek: 6–12