Az Erste Ligában jelenleg 8. helyezett DEAC sajtótájékoztatón jelentette be a hét elején menesztett David Musial utódját. A klub honlapján megjelent tájékoztatás szerint olyan szakembert szerettek volna a felnőttcsapat élére, aki régóta dolgozik Debrecen jégkorongsportjában, és kiemelt figyelmet fordít az utánpótlásra.
A 43 éves György Józsefre esett a választás, akinek nemcsak az lesz a feladata, hogy az első gárda minél sikeresebben szerepeljen, hanem a tehetségek fokozatos beépítése is a célok között szerepel.
György József elmondta, váratlanul érte a felkérés, óriási kihívás számára az új feladatkör. „Köszönöm a bizalmat, remélem, sikerül élnem vele, a tudásom legjavát próbálom majd nyújtani – kezdte György József. – A legfontosabb az lesz a következő napokban, hogy megismerjem a játékosokat, és ők is engem.
A szurkolókat kérem, biztassák a csapatot, mi pedig megígérjük, hogy szívvel-lélekkel küzdünk az utolsó pillanatig. Célom, hogy minél több játékost megmozgassak a mérkőzéseken, a négysoros játék felé hajlok, hogy tudjunk tempót diktálni, és kiszolgálni a közönséget. Emellett szeretnénk beépíteni azokat a tehetségeket, akikről tudjuk, nincsenek messze a felnőttszinttől, és fokozatosan lépegetve fel tudják majd venni a legmagasabb osztály ritmusát” – zárta az új vezetőedző.
György József Gyergyószentmiklóson született, itt jégkorongozott gyermekkorától 2005-ig, leszámítva az egyetemi éveit, amikor a Sportul Studentesc csapatát erősítette. Szerepelt Románia válogatottjában is. Miután Debrecenbe költözött, és 2013-ig a DHK-ban ütötte a korongot.
Még a Progym játékosaként elkezdett dolgozni az utánpótlásnevelésben és 2005-ben U14-es országos bajnoki címig vezette a Gyergyói ISK csapatát. 2006-tól a debreceni utánpótlásban dolgozott, végigjárta az utánpótlás-bajnokságok teljes vertikumát, csapataival több magyar bajnoki érmet szerzett.
György József segítője Kecskeméti Áron lesz, aki 2018 óta David Musial mellett is dolgozott másod- és kapusedzőként. Elődjével, David Musiallal kedden közös megegyezéssel szerződést bontott a DEAC.
Negyedórával a lefújás előtt kettővel vezetett a Sepsi OSK a Nagyváradi Bihar FC otthonában a labdarúgó 2. Liga szombati meccsén. Egy kiállítás átírta a hajrában a forgatókönyvet, pontokat hullajtott a háromszéki együttes.
Mindegyik alsóházi csapat lejátszotta a mérkőzését a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának utolsó fordulójában, így kialakult a rangsor. Az FK Csíkszereda osztályozós helyről és idegenben indítja a play-out küzdelmeit. Mutatjuk az állást és a programot.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Több mint háromezer erdélyi fiatalnak mutat irányt a cserkészet a képernyők uralta világban. Az időtálló értékekre épülő mozgalomról, a Romániai Magyar Cserkészszövetség 35 évéről, kihívásairól és terveiről beszélgettünk Bálint Lajos Lóránt elnökkel.
Zsolnay kerámiával burkolják be a vajdahunyadi vár restaurálás alatt álló Lovagtermének padlózatát, csakúgy, mint bő 130 évvel ezelőtt.
Egy álkommunista megmondót nem érdekel a háború, ahogy a 10 lejes benzin réme se. Az viszont igen, hogy épp mi jön ki az elszabadult hajóágyú csövén, és ezzel mekkorát lehet kaszálni a lájkversenyben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!