A debreceni klub kedden jelentette be, hogy felbontották a cseh-német tréner szerződését.
Musial 2018 májusában írt alá az akkor a ligában még újoncnak számító DEAC-hoz, vagyis a felnőttcsapat létrehozásában és felépítésében jelentős szerepet vállalt.
Irányítása alatt az együttes mindhárom idényben az Erste Liga felsőházában végzett. A 2018/19-es szezonban az elődöntőig menetelt a gárda, rá egy évre a negyeddöntőig jutott, majd tavaly a döntőért vívott párharcban már kétmeccses előnyben volt a Brassóval szemben, ám végül az erdélyi csapat került a fináléba.
A DEAC így is magyar bajnoki ezüstérmes lett, emellett megnyerte a Magyar Kupát, mindkét eredmény a sportág debreceni története eddigi legnagyobb sikerének számít.
Az idei szezon – ahogy a klub közleményében jelezte – nem a vártnak megfelelően alakult, hiszen az elmúlt 16 mérkőzésen mindössze öt győzelmet tudott szerezni a csapat, ezért a felek a váltás mellett döntöttek. A vezetőedzővel sikerült mindenben megállapodni, így a szerződésfelbontás közös megegyezéssel történt.
Azt szerdán jelentik be, hogy a felnőttkeret kinek az irányításával folytatja a szezont.
Hat mérkőzésre szóló eltiltást kapott Dóczi Zsombor, a MAC HKB Újbuda hátvédje, aki az FTC-Telekom elleni vasárnapi jégkorong Erste Liga-mérkőzésen durván, alattomosan szabálytalankodott Juhani Tamminennel.
A magyar szövetség fegyelmi bizottságának keddi tájékoztatása szerint Dóczi az 5–2-re elveszített mérkőzés 26. percében az egyedül kiugró, védekezésre képtelen Tamminent hátulról, nagy erővel, durván, a sérülés okozás komoly veszélyével bottal megütötte.
Az ütés akkora erejű volt, hogy Dóczi botja eltörött.
A finn csatár éppen az utolsó mozdulatot tette, hogy a hálóba juttassa a korongot. Ez sikerült neki, ezzel lett 2–0 az FTC javára, ám az ütést követően a kapuvasnak csapódott, és elterült a jégen. Később tudta folytatni a játékot, és még gólpasszt is adott.
A sűrű köd ellenére végig izgalmas és helyzetekben gazdag mérkőzésen tartotta otthon a három pontot az FK Csíkszereda, amely a félpályáról kapott gólt az Unirea Slobozia ellen, de a hajrában sikerült visszavenni és végül megőrizni az előnyt.
A romániai kluboknak bő egy évük lesz felkészülni az új szabályra: 2026-tól minden csapatnak kötelező lesz legalább 40 százalékban hazai játékost szerepeltetni. A szakma megosztott, hogy ez jól jön, avagy rosszul sül el.
Alig több, mint egy hónap múlva alkalmazásba lép a gépjárműadózást szabályozó új törvény. Mi változik? Milyen tényezők alapján számítják ki az új gépjárműadót, kinek kedvez az új rendszer és milyen kategóriák esetében szűnik meg az adómentesség?
Egy háromtagú román állampolgárságú bűnözői banda csaknem 4 millió forint értékű készpénzt és aranyat zsákmányolt az M5-ös autópálya Lajosmizsei pihenőjénél; a rablók külföldre menekültek, de amikor visszatértek Magyarországra, a rendőrök elfogták őket.
Aggodalmak hullámát váltotta ki a román állam berkeiben, hogy a magyar Bonafarm csoporthoz kerülhet a Napolact márka a FrieslandCampina Romániától – írja a gazdasági szektorban dolgozó kormányzati forrásokra hivatkozva az Adevărul.ro.
… jóformán neki se fogtak egy vasúti felüljárónak, máris összedőlt, elakadt a vonatközlekedés… akad olyan település Romániában, ahol folyóvíz nincs, de karácsonyi vásár naná, hogy van!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!