Becze Tihamér: védekezésben sokat fejlődött a Sportklub

Dobos László 2023. november 25., 11:18 utolsó módosítás: 2023. november 25., 11:39

Sokgólos mérkőzésen nyert pénteken este Székesfehérváron a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában. Becze Tihamérék 5–3-ra győztek a fehérváriak farmcsapata ellen.

A Csíkszeredai Sportklub pénteken este 5–3-ra nyert a FEHA19 vendégeként Fotó: Soós Balázs Benjamin

A mérkőzés után a hazaiak vezetőedzője, illetve a vendégek csapatkapitánya nyilatkozott.

A FEHA19 vezetőedzője, Anatolij Bogdanov azt hangsúlyozta, hogy nem szereztek pontot, és végül csak ez az, ami számít. „Lassan kezdtünk, félénken, a nagy csapatok, nagy nevek ellen a mieink kicsit szoronganak – lehetnénk kicsit bátrabbak, proaktívak a mérkőzéseink elején.

Megszereztük a vezetést a második harmadban, de a padon úgy éreztem, hogy nem lelkesedtünk be annyira, mint amennyi energiát egy vezető gól kellene, hogy adjon.

Aztán öt perc alatt három gólt kaptunk, és csak futottunk az eredmény után. Jó ellenféllel találkoztunk, az edzőik szakmai munkája kezd beérni. Technikás játékosaik vannak, tapasztalt jégkorongozók. Sajnos az öt perces előnyünkben nem tudtunk betalálni, sőt, kaptunk egy gólt. De örülök annak, hogy a harmadik harmadban már fáradtan sem adtunk fel, visszakapaszkodtunk, lőttünk, de kaptunk is két gólt. Ennek önbizalmat kell adnia. Strazdins teljesítményének is örülök, nagyszerű estéje volt, pontokat szerzett. Nagy kihívások várnak ránk, készen kell állnunk. Dunaújvárosban pedig vasárnap hatpontos meccs következik” – mondta el Anatolij Bogdanov.

A csíkiak csapatkapitánya, Becze Tihamér szerint az a legfontosabb, hogy nyertek. „Sokkal jobban kezdtünk, mint egy nappal korábban – frissebbek voltak a lábak, a buszláb még bennünk volt tegnap. Jó első harmaddal tudtunk előrukkolni, habár az eredmény döntetlen volt, azért meg voltak a lehetőségek, hogy gólt szerezzünk.

Megnehezítették a dolgunkat, látjuk az egész szezonban, hogy ez a Fehérvár nem az a Fehérvár, akit négy-öt évvel ezelőtt 8–0-ra vertünk.

Ha nem figyel az ellenfél oda, akkor bármelyik csapatot megverik a ligában, otthonunkban is győztek. Hatvan percen át kell koncentrálni. Kiemelném, hogy a tegnapi meccshez képest

jobban zártunk vissza középen, jobban zártak vissza a középső harmadban a hosszú oldali szélsőink, amivel elvettük tőlük a teret. Plusz a védekező játékunk emberhátrányban fenomenális volt, öt perces előnyükben fel sem tudtak állni

– erre sokat készültünk a nemzetközi szünetben, ebben is hatalmasat fejlődött a csapat” – nyilatkozta Becze.

A Csíkszeredai Sportklub vasárnap este a Budapest Jégkorong Akadémia HC vendége lesz, majd kedden este Miskolcon, a DVTK Jegesmedvék otthonában lép majd jégre.