Öt gólt lőtt Fehérváron a Sportklub, megvan az újabb csíki győzelem

Dobos László 2023. november 24., 22:09

Második november végi anyaországi mérkőzésén is nyerni tudott a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában. A csütörtök esti, Dunaújvárosban aratott győzelem után pénteken Székesfehérváron diadalmaskodott a Novák-alakulat.

Kiválóan játszott a csíki együttes, újabb győzelmet zsebeltek be Fotó: Soós Balázs Benjamin

Fejér megyében maradt péntekre a csíki gárda, Dunaújvárosból Székesfehérvárra utazott, ahol újra nyerni tudott.

A kapuban Adorján Attilával kezdett a Sportklub, ezen a meccsen a vendégek pihentették Matt O’Connort. Az első játékrészben többet lőtt kapura a székelyföldi együttes, a hazaiak azonban nagyon jól védekeztek, és a két csapat gól nélküli döntetlennel vonult az első szünetre.

Fotó: Soós Balázs Benjamin

A második harmad elején a lett idegenlégiós Raivis Strazdis találatával megszerezte a vezetést a fehérvári farmcsapat, a csíkiak a második szünetig erre a találatra háromszor válaszoltak, 3–1-es Sportklub vezetést mutatott két játékrész után az eredményjelző. A harmadik harmad elején a lett játékos góljával szépített a hazai alakulat,

majd a csíkiak öt percig Láday kiállítása miatt emberhátrányban voltak kénytelenek játszani, de ebben a periódusban is újra eredményes volt a vendég csapat Péter Balázs révén, majd Welsh is betalált (2–5).

A végén még ütöttek egy gólt a hazaiak (3–5), az utolsó két percben mindkét részről voltak kiállítások, a hazaiak kapuslehozatallal is próbálkoztak, az eredmény azonban nem változott.

Érdekessége volt az összecsapásnak, hogy a FEHA19 együttesének négy fiatal, csíkszeredai születésű játékos is a tagja: Farkas István Tamás (2002-es születésű), Ambrus Csongor (2003), Salamon Zoltán (2004) és Farkas László (2004). Ők mind már több éve Székesfehérváron hokiznak, szerepeltek a magyar korosztályos válogatottakban.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
FEHA19–Csíkszeredai Sportklub 3–5 (0–0, 1–3, 2–2).
Gólszerzők: Raivis Strazdis (22. és 42.), Fekete Alex (57.), illetve Sofron István (25.), David Levin (28.), Becze Tihamér (30.), Péter Balázs (44.) és Jeremy Welsh (56.).
Kapura lövések: 16–27.
Büntetőpercek: 10–33 (ebből a csíkszeredai Láday Tamásnak 5+20 perc fegyelmi).
Játékvezetők: Máhr-Stumpf Bonifác és Tóth Renátó, illetve Gottlibet Zóra Vivien és Kovács Péter.

FEHA19: Márkus Levente, Nyikita Melnyicsuk (kapusok) – Falus Ádám, Salamon Zoltán, Anze Zezelj, Dobos Mihály Bendegúz, Jan Blasko (első sor); Roman Racsinszky, Seregély Máté, Raivis Strazdius, Alapi Márton, Ambrus Csongor (második sor); Genadzy Kasinski, Bajkó Botond, Németh Zalán, Farkas László, Nádor Kristóf Antal (harmadik sor); Farkas István Tamás, Balasits Barnabás, Fekete Alex, Dézsi Barnabás (negyedik sor). Vezetőedző: Anatolij Bogdanov.

Csíkszeredai Sportklub: Adorján Attila, Ambrus Levente (kapusok) – Ferencz-Csibi Róbert, Karel Kubát, Reisz Áron, Péter Balázs, Részegh Tamás (első sor); Gecse Hugó, Troy Rutkowski, Cody Milan, Becze Tihamér, David Levin (második sor); Salló Alpár, Láday Tamás, Aidan Brown, Jeremy Welsh, Sofron István (harmadik sor); Jevgenyij Szkacskov, Fodor Csanád, Rokaly Norbert, (negyedik sor). Vezetőedző: Vacláv Novák.