A BJAHC–Sportklub párharcból eddig három találkozót játszottak le. Budapesten a Sportklub 2–1-re és 1–0-ra nyert, azonban a BJHC óvott, és játékvezetői műhiba miatt az 1–0–ás mérkőzés újrajátszását rendelte el a Magyar Jégkorong Szövetség versenyirodája. A hétfőn délután közzétett döntés ellen 48 órán belül nyújthat be fellebbezést az erdélyi klub. Az óvással érintett meccset – szükség esetén – jövő csütörtökön rendezik meg a Vasas Jégcentrumban.
A kedd esti, hosszabbításos mérkőzés után Mark LeRose, a Sportklub másodedzője kiemelte, hogy nem volt sok különbség a csapatok között, nagyon kiélezett összecsapás volt. „Mi is lőttünk két emberelőnyös gólt, ahogy ők is. Centiméterek döntöttek. Nekik sikerült a végén betalálni, mi keményen tüzeltünk a kapu irányába, de ők gyakran blokkolni tudták ezeket a lövéseket.
Remek hangulat volt a lelátón, nekünk vannak a legjobb szurkolóink a ligában! Nagyon sok energiát adtak nekünk. A sajnálatos végkimenetel ellenére egy igazán energikus, élvezetes mérkőzés volt. Az emberhátrányokon kell dolgoznunk.
Meg fogjuk tekinteni a videóanyagot, és meglátjuk, mit kell tennünk, a legfontosabb az lesz, hogy az emberhátrányos védekezésünket stabilizáljuk” – nyilatkozta Mark LeRose.
{K2}
Kangyal Balázs, a BJAHC vezetőedzője szerint
aki szereti a jégkorongot, az ilyen meccsek miatt jár ki és vesz éves bérletet.
„Mindig mondom a srácoknak, a playoff a szezon legjobb része. Nyilván mindkét csapat játszott már jobban, de amit ezek a srácok, mindkét csapatból megtettek azért, hogy nyerjenek, az egészen elképesztő. Próbáltunk megfelelni az elvárásoknak és kihívásoknak, és ma ez sikerült.
– mondta el Kangyal Balázs.
Jégkorong Erste Liga, rájátszás, negyeddöntő, harmadik mérkőzés:
Csíkszeredai Sportklub–BJAHC 3–4 – h. u.
Összesítésben: 1:1.
Korábban: BJAHC–Sportklub 1–2. A 0–1-es Sportklub-sikerrel véget ért meccs óvás alatt.
UTE–Gyergyói Hoki Klub 0–4
Összesítésben a GYHK 3:0-ra vezet.
Korábban GYHK–UTE 4–3, 2–1.
Miskolci DVTK Jegesmedvék–Brassói Corona 2–7
Összesítésben a DVTK vezet 2:1-ra.
Korábban Corona–DVTK 1–3, 2–3.
DEAC–Ferencváros 1–4
Összesítésben az FTC 3:0-ra vezet.
Korábban: FTC–DEAC 6–1, 3–2.
A negyeddöntőt az egyik csapat negyedik sikeréig játsszák, a hosszabbításos meccsek az első gólig tartanak.
A szerdai program:
18.30-tól Csíkszeredai Sportklub–BJAHC,
18.30-tól Újpesti UTE–Gyergyói HK,
19.30-tól DEAC–FTC-Telekom,
19.30-tól DVTK Jegesmedvék–Brassói Corona.
Lejátszották a labdarúgó 2. Liga osztályozós párharcának visszavágóját, amelyen a Sellenberki SK került ki győztesen a Bukaresti Dinamo SK-val szemben.
A Bukaresti Dinamo és az FC Botoșani érdeklődése ellenére Denis Haruț a Sepsi OSK-nál folytathatja pályafutását. A 27 éves középhátvéd szerződése június 30-án lejár, azonban a játékos elárulta, hogy hamarosan új megállapodást írhat alá a klubbal.
Idén is kiemelt figyelemmel követjük a csíksomlyói pünkösdi búcsú eseményeit, ráadásul megújult élő közvetítéses formátumban igyekszünk beszámolni az összmagyarság legnagyobb zarándoklatáról. Kövesse velünk az idei történéseket.
Gyimesbükknél, az egykori magyar–román határnál provokálta szombaton a csíksomlyói búcsúba érkező magyarokat Mihai Tîrnoveanu, a Nemzet Útja nevű szélsőséges román szervezet vezetője.
Gyergyószéki keresztaljához csatlakozva, gyalogosan érkezik a szombati csíksomlyói búcsúba Sulyok Tamás köztársasági elnök, akiről előre lehetett tudni, hogy idén is részt vesz a százezreket megmozgató székelyföldi eseményen.
Az 1989 előtti korszak Romániájában a rockzenei szcéna jóval fejletlenebb volt, mint Nyugaton vagy akár Magyarországon. Ennek a korszaknak a kutatásáról beszélgettünk Fodor János rocktörténésszel, a BBTE adjunktusával.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!