Az emberhátrányos védekezést kell stabilizálni a Sportklubnál

Dobos László 2024. március 13., 11:14

A BJAHC hosszabbítás után győzött a Csíkszeredai Sportklub otthonában a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjének harmadik mérkőzésén. A szakvezetők szerint kiváló meccs volt, ám mindkét oldalon van min javítani.

Fotó: Borbély Fanni

A BJAHC–Sportklub párharcból eddig három találkozót játszottak le. Budapesten a Sportklub 2–1-re és 1–0-ra nyert, azonban a BJHC óvott, és játékvezetői műhiba miatt az 1–0–ás mérkőzés újrajátszását rendelte el a Magyar Jégkorong Szövetség versenyirodája. A hétfőn délután közzétett döntés ellen 48 órán belül nyújthat be fellebbezést az erdélyi klub. Az óvással érintett meccset – szükség esetén – jövő csütörtökön rendezik meg a Vasas Jégcentrumban.

A kedd esti, hosszabbításos mérkőzés után Mark LeRose, a Sportklub másodedzője kiemelte, hogy nem volt sok különbség a csapatok között, nagyon kiélezett összecsapás volt. „Mi is lőttünk két emberelőnyös gólt, ahogy ők is. Centiméterek döntöttek. Nekik sikerült a végén betalálni, mi keményen tüzeltünk a kapu irányába, de ők gyakran blokkolni tudták ezeket a lövéseket.

Ilyen a hoki, a korong nem mindig úgy pattan, ahogyan mi szeretnénk.

Remek hangulat volt a lelátón, nekünk vannak a legjobb szurkolóink a ligában! Nagyon sok energiát adtak nekünk. A sajnálatos végkimenetel ellenére egy igazán energikus, élvezetes mérkőzés volt. Az emberhátrányokon kell dolgoznunk.

Két gólt is kaptunk ilyen helyzetből, ami jóval az átlagunk alatt van.

Meg fogjuk tekinteni a videóanyagot, és meglátjuk, mit kell tennünk, a legfontosabb az lesz, hogy az emberhátrányos védekezésünket stabilizáljuk” – nyilatkozta Mark LeRose.

{K2}

Kangyal Balázs, a BJAHC vezetőedzője szerint

aki szereti a jégkorongot, az ilyen meccsek miatt jár ki és vesz éves bérletet.

„Mindig mondom a srácoknak, a playoff a szezon legjobb része. Nyilván mindkét csapat játszott már jobban, de amit ezek a srácok, mindkét csapatból megtettek azért, hogy nyerjenek, az egészen elképesztő. Próbáltunk megfelelni az elvárásoknak és kihívásoknak, és ma ez sikerült.

Szerintem a hoki az ilyen mérkőzéseknek köszönhetően egyre népszerűbb lesz”

– mondta el Kangyal Balázs.

Jégkorong Erste Liga, rájátszás, negyeddöntő, harmadik mérkőzés:

Csíkszeredai Sportklub–BJAHC 3–4 – h. u.
Összesítésben: 1:1.
Korábban: BJAHC–Sportklub 1–2. A 0–1-es Sportklub-sikerrel véget ért meccs óvás alatt.

Korábban: FTC–DEAC 6–1, 3–2.

A negyeddöntőt az egyik csapat negyedik sikeréig játsszák, a hosszabbításos meccsek az első gólig tartanak.