A Corona ha nem is játszott jól, megtalálta az utat a győzelemhez

Dobos László 2023. október 02., 11:19 utolsó módosítás: 2023. október 02., 11:20

Két nap alatt legyőzte a Gyergyói HK-t és a Csíkszeredai Sportklubot is a Brassói Corona, a jégkorong Erste Liga élére állt. A vasárnapi meccset követően a brassóiak vezetőedzője elégedett volt, a csíkiaké a sok hibát emelte ki.

A brassóiak sikerét megalapozta Alex Dubeau kapus jó teljesítménye Fotó: Brassói Corona

Egymás ellen játszottak a jégkorong Erste Liga erdélyi csapatai a bajnokság első hétvégéjén. A címvédő Gyergyói HK pénteken 6–3-ra győzött a Csíkszeredai Sportklub otthonában, a Brassói Corona szombaton a Gyergyói HK vendégeként (3–4), vasárnap este pedig hazai pályán szerezte meg a három pontot a Sportklub ellen (3–2).

A Corona–Sportklub mérkőzés után a két vezetőedző nyilatkozott.

Dave MacQueen, a Brassói Corona vezetőedzője: „Nyilvánvalóan örülünk, hogy mindkét meccset megnyertük. A Sportklub ellen az első harmadban igazi fizikális csata zajlott, és ez kihívást jelentett a játékosainknak. Azt mondják, hogy a jó csapatok megtalálják a módját a győzelemnek, ha nem is a legjobb játékot nyújtják.

Szóval, megtaláltuk a módját, hogy nyerjünk. A mérkőzés 26. percében már 14 perc kiállításunk volt, a meccs végén pedig 18 büntetőpercünk. Indokoltak voltak? Nem hiszem – de ez csak az én véleményem.

Dave MacQueen, a Brassói Corona vezetőedzője Fotó: Brassói Corona

Dolgoznunk kell azon, hogy kevesebb legyen a büntetőperc, a kiállítás.

Jól védett a kapusunk, a második gólon kívül nagyon jól teljesített, de a többi játékosunk is sok lövést blokkolt. Nagyon tetszett a meccs vége, amikor az ellenfél levette kapusát, mi tudtuk, hogyan kell ebben a szituációban az eredményt megvédeni, és ez sikerült is”.

Bradley Gratton, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője Fotó: Pinti Attila

Bradley Gratton, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője: „Ez egy oda–vissza meccs volt. Nagyon jól zártuk az első időszakot, a második harmadban pedig elkezdtünk hibázni. Az utolsó harmadban – úgy éreztem – nagy nyomást helyeztünk az ellenfélre, de a hazai csapat jó munkát végzett, nagyon jól védekeztek, nem tudtuk belőni a korongot a kapuba.

De a hoki ilyen, egy pár hiba miatt elmehet a meccs”.

Az erdélyi csapatok a folytatásban Magyarországra utaznak, csütörtökön Debreceni EAC–Gyergyói HK (19 órától), FEHA19–Brassói Corona (19.30-tól) és Budapest JAHC–Csíkszeredai Sportklub (19.40-től) mérkőzések szerepelnek a programban.