A Sportklub adós maradt az emberelőnyök kihasználásával, a Corona a második erdélyi derbit is megnyerte

Dobos László 2023. október 01., 20:32 utolsó módosítás: 2023. október 01., 21:43

A szombati esti gyergyói sikere után vasárnap hazai jégen is győzni tudott a Brassói Corona a jégkorong Erste Ligában. A barcaságiak hátrányból felállva győzték le a csíkiakat.

Fotó: Brassói Corona

Jó iramú, látványos mérkőzést játszott vasárnap este Brassóban a helyi Corona és a vendég Csíkszeredai Sportklub. Mindkét csapatot lelkes szurkolótábor buzdította, a csapatok pedig odaadó játékukkal meghálálták ezt a nézőknek.

Kétszer is vezetett Brassóban a Sportklub, előbb az első percekben Péter Balázs ütött be egy kipattanót, majd a második harmad elején David Levin volt eredményes emberelőnyben, de mindkét csíki találatra válaszolni tudott Radim Valchař (2–2).

A végeredmény már a második harmad végén kialakult, amikor a Sportklub saját harmadban eladott egy korongot, Sullivan Sills pedig könyörtelenül kihasználta a védelmi hibát (3–2). Az utolsó bő percre a Sportklub szakvezetése kapuslehozatallal is próbálkozott, de az egyenlítés nem sikerült.

Bár a Sportklub lőtt többet kapura, a helyzeteit jobban kihasználó Brassó megnyerte a mérkőzést. A vendég Sportklub adós maradt az emberelőnyök értékesítésével, a kihagyott szimpla fórok mellett a harmadik játékrészben a kék-fehérek közel másfél percig öt a három ellen játszottak, de nem sikerült gólt szerezniük.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Brassói Corona–Csíkszeredai Sportklub 3–2 (1–1, 2–1, 0–0).

Gólszerzők: Radim Valchař (14. és 35.), Sullivan Sills (38.), illetve Péter Balázs (5.) és David Levin (34.).
Brassói Corona: Alex Dubeau, Tőke Zoltán (kapusok) – Owen Williams, Sébastien Piché, Chase Schaber, Kóger Dániel, Michael van Wormer (első sor); Pavlo Boriszenko, Garrett Clarke, Judd Blackweater, Radim Valchař, Kovács Mátyás (második sor); Bors Huba, Farkas Tamás, Szabó-Pál Krisztián, Sullivan Sills, Albert Zagidullin (harmadik sor); Gajdó Balázs, Kovács Előd, Rokaly Boldizsár, Vasile Andrei (negyedik sor). Vezetőedző: Dave Macqueen.
Csíkszeredai Sportklub: Adorján Attila, Ambrus Levente – Joe Masonius, Salló Alpár, Brandon McNally, David Levin, Péter Balázs (első sor); Troy Rutkowski, Fabrizio Ricci, Cody Milan, Jevgenyij Szkacskov, Aidan Brown (második sor); Láday Tamás, Gecse Hugó, Becze Tihamér, Részegh Tamás, Rokaly Szilárd (harmadik sor); Reisz Áron, Bajkó Csongor, Fodor Csanád (negyedik sor). Vezetőedző: Bradley Gratton.
Kapura lövések: 41–50.
Büntetőpercek: 18–4.
Játékvezetők: André Attila és Gergely Lehel, illetve Bandi Csaba és Andrieș Gheorghieș.