Erste Liga: a DEAC meglepte a budapestieket

Horváth Bálint Ottó 2024. január 23., 22:18 utolsó módosítás: 2024. január 23., 22:21

Három magyarországi összecsapást rendeztek a keddi játéknapon a jégkorong Erste Liga alapszakaszában. A favoritok közül a Ferencváros idegenben, az Újpest otthon nyert, a BJAHC viszont kikapott a DEAC otthonában.

Értékes győzelmet ünnepeltek a DEAC hokisai Fotó: Pinti Attila

Az éllovas zöld-fehér gárda Dunaújvárosban játszott, ahol az 1–0-ra megnyert első harmad után a másodikban megduplázta előnyét, de a házigazda szépíteni tudott. A harmadik húsz perc elején ismét elhúzott kettővel az FTC, de erre a találatra is hamar válaszolt a DAB. Aztán a végéhez közeledve a fővárosiak bő fél perc alatt kétszer is eredményesek voltak, ezzel végleg eldöntötték a mérkőzést.

A hazai jégen játszó Újpest az első játékrészt követően két góllal vezetett a FEHA 19 ellen, majd háromra növelte a különbséget. A vendégek ugyan a 49. percben közelebb férkőztek, de többre nem futotta az erejükből, az UTE magabiztosan gyűjtötte be a pontokat.

A rájátszásba jutásért harcoló DEAC meglepetésre 4–2-re legyőzte a második helyen álló vendég Budapest Jégkorong Akadémia HC-t. A debreceniek az első harmad derekán kevesebb mint egy perc alatt kétszer is betaláltak. A középső játékrészben is gyorsan követték egymást a gólok, a budapesti csapat kétszer is felzárkózott, de a hazaiak visszaállították a különbséget, és mivel a hátralévő 35 percben nem esett újabb találat, megőrizték az előnyüket.