Ellenfélként tért vissza Csíkszeredába, nullára nyert új csapatával a Sportklub sikeredzője

Dobos László 2024. szeptember 27., 21:38

Három év után az ellenfél csapatának vezetőedzőjeként tért vissza a Vákár Lajos Műjégpályára Jason Morgan. A Sportklub korábbi edzője ebben a szezonban az Újpestet irányítja, a lila-fehérek pedig négy góllal nyertek pénteken este Csíkszeredában.

Egyoldalú csatát eredményezett a két fél meccse •  Fotó: Borbély Fanni
Egyoldalú csatát eredményezett a két fél meccse Fotó: Borbély Fanni

A játékosként NHL-es múlttal rendelkező Jason Morgan vezetésével a Csíkszeredai Sportklub 2020-ban és 2021-ben is Erste Ligát nyert, azt követően a kanadai szakember két éven át a német másodosztályban a Heilbronner Falken vezetőedzője volt, az elmúlt szezonban pedig a skót Glasgow Clan csapatát irányította.

Jason Morgan •  Fotó: Borbély Fanni
Jason Morgan Fotó: Borbély Fanni

Pénteken este jó iramú, kevés megszakítást hozó találkozót játszott a Vákár Lajos Műjégpályán a Sportklub és az Újpest, a kevesebbet tévedő, helyzeteit jobban kihasználó vendégek pedig négy góllal nyertek. A hazaiak küzdöttek, de egyszer sem sikerült beütniük Rajna Miklós kapujába a korongot. A második harmad közepén a Sportklub büntetőlövéshez jutott, de Rajna Forsberg lövését ezúttal is hárította.

•  Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni

Az első gólt a Sportklub védelmen áttörő Pokornyi szerezte, amikor csak a csíki kapussal maradt szemben (0–1), a második találatot emberelőnyben ütötte Kiss Patrik révén az Újpest (0–2), a harmadikot pedig egy kapu előtti kavarodásból Keegan Dansereau (0–3). A záró harmadban nem volt egyetlen kiállítás sem, a vendégek azonban Szalma Zsolt révén újra betaláltak (0–4).

A csíkiaknál ezen a mérkőzésen hiányzott Részegh Tamás és Kedves Tamás, az Újpestnél pedig Náday Márton Olivér.

A Csíkszeredai Sportklub vasárnap este a Debreceni EAC csapatát fogadja.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Csíkszeredai Sportklub–Újpesti TE 0–4 (0–2, 0–1, 0–1).

Gólszerzők: Pokornyi Dávid (5.), Kiss Patrik (11.), Keegan Dansereau (21.) és Szalma Zsolt (54.).
Kapura lövések: 26–32.
Büntetőpercek: 9–9 (ebből Bíró Gergőnek, illetve Laskawy Ferencnek 2+5 perc fegyelmi).
Játékvezetők: Csomortáni Zsolt és André Attila, illetve Szabó László és Borsos Barna.

Csíkszeredai Sportklub: Adorján Attila, Ambrus Levente (kapusok) – Salló Alpár, Ferencz-Csibi Róbert, Rokaly Szilárd, Rokaly Norbert, Péter Balázs (első sor); Gecse Hugó, Láday Tamás, Fredrik Forsberg, Niclas Juhani Lucenius, Becze Tihamér (második sor); Kovács Előd, Kristó Csongor, Silló Arnold, Fodor Csanád, Bíró Gergő (harmadik sor); Both Péter, Eduard Cășăneanu, Bajkó Csongor, Márton Botond, György Szilárd (negyedik sor). Stáb: Kevin Constantine (vezetőedző), Péter Róbert (másodedző), Sprencz István (csapatvezető).
Újpesti TE: Rajna Miklós, Erdei Krisztián Zsolt (kapusok) – Stephen Desrocher, Kiss Dániel, Szalma Zsolt, Ian Thomas McNulty, Jonathan Ryan Walker (első sor); Cody Lee Sol, Tornyai Gábor, Kiss Patrik, Kyle Just, Keegan Dansereau (második sor); Pokornyi Dávid, Franyó Krisztián, Kovács Alex, Páterka Bemve, Laskawy Ferenc (harmadik sor); Rósa Levente, Kovács Sebestyén, Szabó Rácz Maxim, Simon Péter (negyedik sor). Stáb: Jason Morgan (vezetőedző), Kovács Viktor László (másodedző), Vágvölgyi Bence (csapatvezető).