A vébé első játéknapján két balti ország válogatottja csapott össze, a litván lányok mindhárom harmadot megnyerve győztek 6–0-ra az észtek fölött. A második meccsen Hong Kong csapata 6–2-re verte Bulgáriát.
Ezután következett este a Románia–Ukrajna összecsapás. Az első harmad még szoros volt, kiegyenlített játék zajlott a jégen, de a második harmadban nagyon beszorultak a hazaiak, 0–4 lett a vége.
„Az első harmad után még úgy gondoltam, minden esélyünk megvan a jó eredményre, a kapura lövések száma is közel volt egymáshoz, és a játék is. A második harmadban azonban hosszú cserékre kényszerültünk (távol volt a cserepad), beszorultunk a kapunk elé, és rengeteg lövést kaptunk. A harmadik felvonásban már újra jobban teljesítettünk, de már nem tudtunk talpra állni” – összegezte a történteket Barabás László, a romániai válogatott vezetőedzője.
Hozzátette, megnézte a nap másik két mérkőzését is, és ezek alapján úgy gondolja, hogy Románia kezdésnek a legerősebb riválist kapta, a többi meccseken már nagyobb eséllyel lépnek jégre.
A találkozó legjobb játékosának hazai részről a kapus Nadina Niciu-t választották.
Jégkorong, Divizió III/A világbajnokság, 1. forduló:
Litvánia–Észtország 6–0 (1–0, 3–0, 2–0).
Bulgária–Hong Kong 2–6 (1–4, 1–1, 0–1).
Románia–Ukrajna 0–4 (0–1, 0–3, 0–0).
A keddi menetrend: Észtország–Bulgária (13.00), Ukrajna–Hong Kong (16.30), Románia–Litvánia (20.00).
Új kihívás előtt áll Valentin Suciu, aki több mint hét év után távozott Sepsiszentgyörgyről, ahol vezetőedzőként és az akadémia szakmai igazgatójaként is maradandót alkotott. A 44 éves szakember már meg is tartotta első edzését új csapatánál.
Egyre súlyosabb következmények fenyegetik a Sepsi OSK középpályását: Cosmin Matei ügye a Nemzetközi Sportdöntőbíróság (TAS) elé került, miután a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) fellebbezett a korábbi, Romániában hozott felmentő döntés ellen.
Hároméves gyermek vesztette életét, hat ember pedig megsérült és kórházba vitték őket egy szerdai baleset következtében az Olt-völgyében.
Románia és Ukrajna együttműködik haditechnikai eszközök fejlesztésében, és a romániai vállalatok részt vesznek Ukrajna újjáépítésében – jelentette be hétfőn Ionuț Moșteanu védelmi miniszter, miután tárgyalt Kijevben ukrán hivatali partnerével.
Bár korábban az oktatási minisztérium azt közölte, hogy nincs pénz az üdülési utalványokra, a tárca most bejelentette: idén is kaphatnak vakációs csekkeket a tanügyi alkalmazottak.
Dan Tanasă ismét idegengyűlölő felhívást tett közzé. Ám mielőtt bólogatna, jusson eszébe, hogy számára Ön is idegen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!