Egygólos Sportklub-vereség a döntő második felvonásán

Orbán Zsolt 2021. március 31., 20:52 utolsó módosítás: 2021. március 31., 22:21

Fordulatos, izgalmas második mérkőzésen tudott egyenlíteni a Brassói Corona a jégkorong Erste Liga döntőjében. A Csíkszeredai Sportklub kiélezett csatában maradt alul egy góllal.

Kevéssel bizonyult jobbnak a brassói csapat Fotó: Alexandra Sampetru

A döntő első felvonásán nagyszerűen védekezett Jason Morgan és Hozó Levente alakulata, a kék-fehérek ugyanakkor két emberelőnyt is gólra váltva, 3–0-ra diadalmaskodtak Brassóban. A Corona időközben egy komoly pénzbüntetést is „bezsebelt” a Magyar Jégkorong Szövetségtől, a fegyelmi bizottság 7500 euro kifizetésére kötelezte az erdélyi egyesületet, amelynek notórius elnöke botrányosan viselkedett a DEAC elleni elődöntő során.

A sárga-kékek nagyon belekezdtek szerdán, és már a második perc elején megszerezték a vezetést Roberto Gliga révén, aki egy kapu mögül visszatett korongot helyezett Szamankov kapujába. A Sportklub kijött a szorításból, kiegyensúlyozta a játék képét, az egyenlítés viszont váratott magára.

A vendégeknél egy, a házigazdáknak két emberelőny is kihasználatlanul maradt, majd a harmad végére felpörögtek az események.

Előbb Combs találta el a kapuvasat, majd Papp Szabolcs lövése Becze Tihamér ütőjén irányt változtatva hozta meg az egyenlítő gólt. Még ugyanabban a percben egy Biró Tamás-Blackwater-Combs összjáték után utóbbi is betalált (1–2).

Az amerikai csatár már tegnap megdöntötte a liga történetének playoff-gólrekordját, ez már a 17. találata volt a mostani rájátszásban.

A Brassó 18 másodperc leforgása alatt került előnyről hátrányba az első harmad végén, de a második játékrész elején Tomas Klempa révén egyenlített, a szlovák csatár egy kapu előtti kavarodást használt ki. A Sportklub hiába hokizott fölényben a harmad első perceiben, a brassóiak átvették az irányítást, és megfordították az állást.

Fotó: Alexandra Sampetru

A 32. percben Gliga könnyedén elhozott egy bulit, és sima gólpasszt adott Cody Fowlie-nak, aki nem hibázhatta el az ajtó-ablak helyzetet (3–2).

A három gól ellenére Makszim Szamankov ezúttal is csapata egyik legjobbja volt. A fehérorosz-román hálóőr többször is megállította a ziccerben kilépő brassói játékosokat. A másik oldalon viszont Tőke Zoltán is jól védett. A fordulatos, kiélezett és sportszerű összecsapáson a Sportklub kapusát is lehozva a végjátékban óriási nyomást helyezett Tőke ketrecére, ám a csíkszeredai születésű kapus kiállta a próbát.

A brassói csapat egygólos sikerrel egyenlítette ki a párharcot, amely szombaton és vasárnap Csíkszeredában folytatódik.

Mindez egyben azt jelenti, hogy a döntő még biztosan visszatér Brassóba, az ötödik találkozó jövő keddre van kiírva.

Jégkorong Erste Liga, döntő, 2. mérkőzés
Brassói Corona–Csíkszeredai Sportklub 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)
Gólszerzők: Roberto Gliga (2.), Tomas Klempa (25.), Cody Fowlie (32.), ill. Becze Tihamér (20.), Jack Combs (20.)
Kapura lövések: 26–27
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Játékvezetők: Nagy Attila, Soós Dániel – Balla Norbert, Kövesi Bence (vonalbírók)
Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc állása: 1–1
Mestermérleg

Jason Morgan, Csíkszeredai Sportklub:
„Tudtuk, hogy keményen fognak beleállni a meccsbe. Sok karakteres, tehetséges játékos alkotja a csapatukat, amely remekül fel van készítve. Ahogy arra számítottunk, nagy erőket mozgósítottak ma este. Az első góljuk után is nagy nyomást helyeztek ránk, s bár a harmad végére sikerült fordítanunk, ez ma kevés volt. A tervünket mindenesetre megvalósítottunk, legalább egyszer győzni tudtunk Brassóban, most pedig hazai pályán folytatódik számunkra a sorozat. Hosszú döntőre számítunk, az ellenfelünk nem véletlenül nyerte meg az alapszakaszt. Tudtuk, hogy nem lesz könnyű, és biztos vagyok benne, hogy ezt ők is így gondolják”

Dave MacQueen, Brassói Corona:
„Tetszett, ahogy ma este játszottunk. Néhány dolgot helyretettünk, a srácok pedig keményen hokiztak, ahogy az a rájátszásban lenni szokott, a csapatok nem kímélték egymást. Szerencsére nekünk sikerült eggyel több gólt ütnünk. Az emberhátrányos védekezésünk jól működött, és ami különösen tetszett, hogy a fiúk feláldozták magukat, és ha a meccs végére nagyon el is fáradtak, a győzelem kárpótolja őket. Most már öt meccsből kell behúzni hármat. Le kell másolnunk az ellenfelünket, azaz legalább egy meccset meg kell nyernünk idegenben, hogy visszavegyük a pályaelőnyt.