Már az első meccsen elvette Brassó pályaelőnyét a Sportklub

Dobos László 2021. március 30., 20:53 utolsó módosítás: 2021. március 30., 20:57

Csíki győzelemmel kezdődött a 2020–2021-es jégkorong Erste Liga döntője, amelyben idén két erdélyi csapat, a Brassói Corona és a Csíkszeredai Sportklub harcol az elsőségért. A kedd esti, Brassóban megrendezett összecsapást 3–0-ra nyerték a csíkiak.

Tökéletesen működött a Sportklub védekező játéka Fotó: Alexandra Sânpetru

Mindkét gárda négy-négy teljes sort nevezett a kedd esti mérkőzésre, a vendégeknél visszatért Fodor Csanád, aki a Ferencváros elleni elődöntőben szenvedett sérülést, és három meccset ki kellett hagynia.

Óvatosabban kezdtek a csapatok, a kiegyensúlyozott játékot hozó első harmadban először a hazai együttes került emberelőnybe a 13. percben, de ezt a Sportklub kivédekezte. A 17. percben a vendég csíkiak játszhattak emberelőnyben, és ez góllal zárult:

Kuljas lövés helyett a kapu mellett jól helyezkedő Bíró Tamáshoz csúsztatta a korongot, aki szögből a felső vas alá bombázta a játékszert (0–1).

Az első szünet előtt újra emberelőnybe került a brassói gárda, de ezt, majd a második játékrészbe áthúzódó másodperceket is kivédekezte a Sportklub.

Szamankov lehúzta a rolót Fotó: Alexandra Sânpetru

A második félidő elején, a 25. percben növelte előnyét a csíki csapat, Bíró Tamás a kapu mögül mesterien tálalt a kapu előtt jól helyezkedő Eduard Cășăneanuhoz, a fiatal csatár pedig közelről legyőzte Tőkét, a brassói kapust (0–2).

A folytatásban ádáz harc, nagy küzdelem zajlott minden korongért, a Corona többet lőtt kapura, de a második szünetig az eredmény nem változott.

A harmadik játékrész elején másodszorra került emberelőnybe a vendég székelyföldi alakulat, és Jason Morgan legénysége ezt is gólra váltotta: a 44. percben egy kipattanó korong az egyik brassói védőről Combs elé pattant, aki közelről a kapuba lőtte (0–3). A folytatásban okosan tartották az eredményt a kék-fehérek, a kapuban Szamankov pedig verhetetlen volt.

Fotó: Alexandra Sânpetru

A Sportklub többek között kiváló védekező játékának és nagyon jó helyzetkihasználásának köszönheti győzelmét. A három emberelőnyből a Brassó egy gólt sem tudott lőni, a Sportklub pedig mindkét emberelőnyét gólra váltotta.

Jégkorong Erste Liga, döntő, első mérkőzés:
Brassói Corona–Csíkszeredai Sportklub 0–3 (0–1, 0–1, 0–1).
Gólszerzők: Bíró Tamás Áron (18.), Eduard Cășăneanu (25.) és John Anthony Combs (44.).
Kapura lövések: 37–29.
Büntetőpercek: 4–6.
Játékvezetők: Nagy Attila és Soós Dániel, illetve Balla Norbert és Kövesi Bence.

A négy nyert mérkőzésig tartó sorozat második találkozóját szerdán este rendezik, szintén Brassóban.

Szombaton és vasárnap a csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpálya lesz a házigazda. Amennyiben szükséges, jövő héten, április 6-án és 10-én Brassó, 8-án pedig Csíkszereda lesz a rendező. Minden találkozó 18.30-kor kezdődik.