Újabb vereséget szenvedett a magyar válogatott, kérdéses a bennmaradás

Dobos László 2023. december 14., 11:40

A magyar utánpótlás jégkorong-válogatott – amely 19 másodperccel a vége előtt még vezetett – hosszabbítás után 5–4-re kikapott a japán csapattól a budapesti U20-as divízió 1/A világbajnokság harmadik fordulójában, és ezzel lecsúszott az utolsó helyre.

Nagyot harcolt a magyar csapat, ám végül nem volt szerencséje Fotó: Vörös Dávid

Ladányi Balázs szövetségi edző alakulata a szintén pont nélküli ázsiai együttessel találkozott, így a bennmaradás szempontjából roppant fontos volt az ütközet. Ennek ellenére rémálomszerűen indult a találkozó, bő két perc után már 2–0-ra vezetett Japán. Lassan ébredezett a magyar csapat, majd egyenlített is, de a szünet előtt fél perccel egy rossz védekezés miatt ismét a vendégeknél volt az előny.

A meccs derekán emberelőnyben megint sikerült egyenlíteni, majd a harmadik játékrész elején egy kapu előtti kavarodásból Ravasz Csanád talált be. Hősies védekezéssel „túlélt” a gárda egy emberhátrányt, de továbbra sem nyugodhatott meg. Az utolsó percben kapus nélkül játszott a japán együttes, és 18.5 másodperccel a vége előtt egyenlített távolról, takarásból leadott lövéssel.

Jöhetett a hosszabbítás, amely csupán 16 másodpercig tartott, a vendégek egy kontrából lezárták a fontos összecsapást.

A keretnek több székelyföldi születésű játékos is tagja: Salamon Zoltán, Farkas László, Ravasz Csanád, továbbá az egyaránt Gyergyószentmiklóson született Csala Patrik kapus, aki Németországban, a Köln csapatát erősíti, illetve Horváth Bence, a finn Jukurit U20-as csapatának csatára.

A magyarok – akik a nyitókörben 5–2-re kikaptak a kazahoktól, majd hétfőn 3–2-re az osztrákoktól – csütörtökön 20.30-kor a dán, szombaton 17 órakor pedig a francia együttessel találkoznak. A dánok ellen szinte kötelező lesz a győzelem, máskülönben kieshet a csapat a divízió 1/B-be.

U20-as divízió 1/A jégkorong-világbajnokság, 3. forduló:

Japán–Magyarország 5–4 – hosszabbítás után (3–2, 0–1, 1–1, 1–0),
a magyar gólszerzők: Nemes (14.), Farkas Olivér (19.), Szabó (30.), Ravasz (43.)

Kazahsztán–Franciaország 4–0 (1–0, 1–0, 2–0)

Dánia–Ausztria 4–3 (1–1, 1–0, 2–2)

Az állás: 1. Kazahsztán 9 pont, 2. Ausztria 6 pont (11–8), 3. Franciaország 6 pont (11–11), 4. Dánia 3 pont, 5. Japán 2 pont, 6. Magyarország 1 pont.

Az első helyezett feljut a tízcsapatos elitbe, az utolsó kiesik a divízió 1/B-be.

A további program

December 14., csütörtök: 13.30 órától Kazahsztán–Japán, 17–től Franciaország–Ausztria, 20.30-tól pedig Magyarország–Dánia.

December 16., szombat: 13.30 órától Dánia–Japán, 17-től Magyarország–Franciaország, 20.30-tól pedig Ausztria–Kazahsztán.