Kevin Constantine szövetségi kapitány együttese alaposan átalakult a múlt hetihez képest, most már szinte mindenki rendelkezésre áll a fokozatosan szűkülő vb-keretben.
A magyarok múlt szerdán, első vb-felkészülési meccsükön szétlövésben maradtak alul 1–0-ra az ukránokkal szemben ugyancsak Miskolcon, majd csütörtökön ugyanott 4–1-es vereséget szenvedtek.
Nagy iramban kezdődött a pénteki összecsapás, a divízió I/B-s vb-t már jövő vasárnap kezdő ázsiaiak jól pörögtek, és sorra dolgozták ki a helyzeteiket, Bálizs Bence azonban higgadt maradt a kapuban. Ahogy a hazaiak is megnyugodtak, már a volt NHL-es kapus Fukufudzsi Jutakának is akadt védenivalója, és egyszer a kapuvas mentett helyette. A szünet előtt a tengerentúli egyetemi ligában szereplő Papp Kristóf remekül vett lendületet a semleges harmadban, sorra cselezte ki a rá támadókat, majd Fukufudzsi lábai között a hálóba lőtt.
A második harmad elején is komolyan veszélyeztetett a Constantine-csapat, ám csak kapuvasig jutott emberelőnyben. Amikor a meccs derekán Hadobás Zétény, a válogatott legfiatalabb tagja ült ki a büntetőpadra, a Bálizsról kipattanót Nakadzsima Sogo kapásból vágta a kapuba. A honosított Nilsson Henrik a 35. percben hatalmas lövéssel mattolta a csereként beszállt Szato Eikit. A svéd születésű védőnek ez volt az első gólja a magyar válogatottban.
A záró felvonás magyar góllal indult, Nagy Krisztián a támadóharmadban megszerzett buli után távolról volt eredményes. A Budapest JA csatára később is veszélyes volt, a 49. percben remekül fordult le védőjéről, agresszíven betört a kapu elé, és nem hibázott. A hajrában még két emberelőnyt elpuskáztak a vendégek, majd Galló Vilmos szolgálta ki remekül az üresen felejtett Pappot. Azonban 52 másodperccel a vége előtt Ocu Juszej még rontott Bálizs statisztikáján.
Ez volt a 33. egymás elleni meccs és most fordult a kocka, 17–16-ra vezetnek a magyarok.
A duplázó Papp Kristóf a közmédiának elmondta, hogy keményen készülnek a vb-re, és most a jégen is megmutatkozott az eddigi munka. „Jégen és azon kívül is sokat készülünk, sok a teszt, fejben is ott kell lennünk, és figyelni a részletekre. Az első sorban kaptam lehetőséget, erre vártam, és oda akartam tenni magam. Jól játszottunk és több gólt is szereztünk” – fogalmazott.
A két együttes szombaton is összecsap Miskolcon. Azt követően a válogatott jövő csütörtökön és pénteken Lengyelországban, április 25-én és 26-án Nagy-Britanniában készül, majd május 3-án és 4-én a szlovénokkal, 9-én pedig a kanadaiakkal vív felkészülési meccset az MVM Dome-ban.
A világbajnokságon sorrendben Dánia, Egyesült Államok, Franciaország, Svédország, Finnország, Németország és Ausztria lesz az ellenfél Tamperében. A nyolcas utolsó helyezettje esik ki a divízió I/A-ba, az első négy helyezett pedig negyeddöntőt játszhat a rigai csoport négy legjobbjával.
A labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényében a 16 élvonalbeli klub közül 13 szerencsejáték-ipari vállalatot jelenít meg mezének legértékesebb reklámfelületén. A kivételek közé tartozik a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda is.
Győztes gólt szerzett, a mérkőzés legjobbjának választották, teljesítményével pedig a román sportsajtó figyelmét is felkeltette Marius Corbu. Több szaklap szerint a Székelyföld Labdarúgó Akadémia neveltje már megérdemelné a román válogatott meghívóját.
Kórházba szállítottak több embert, mezőgazdasági munkagépek rongálódtak meg, és ideiglenes védelmi rendeleteket is kibocsátottak azután, hogy szombat délután súlyos konfliktus alakult ki Csatószegen egy elsőbbségadási vita nyomán.
Büntetőfeljelentést tett csütörtökön Majka romániai jogi képviselője a sepsiszentgyörgyi Sic Feszt fesztiválra tervezett koncert lemondását kiváltó fenyegetés ügyében.
Majka életveszélyes fenyegetést kapott, és emiatt lemondta a sepsiszentgyörgyi SIC Fesztre tervezett koncertjét. Majka ezt szerdán a Facebook-oldalán jelentette be.
Százszázalékos kamatra adott kölcsönt a letartóztatott uzsorás. Akár 40 fok is várható vasárnap a nyugati országrészben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!