Hirdetés

A Sportklub csatárát behívták a magyar jégkorong-válogatottba

Sofron István (kék-fehérben)
Fotó: Veres Nándor

Folytatja felkészülését a májusi elitvébére a magyar felnőtt jégkorong-válogatott. A Miskolcon hangoló csapatnak ettől a héttől tagja Sofron István, a Csíkszeredai Sportklub csatára is.

A csíkszeredai klasszis azt követően csatlakozott be a munkába, hogy csapata, a Sportklub és a Gyergyói HK is visszalépett a nagy port kavaró román bajnoki bronzmeccstől. A felkészülés továbbra is Miskolcon zajlik, és a válogatott április 14-én és 15-én Japán ellen játszik mérkőzést az EUROVIT Hokitavasz keretében.

Hirdetés

Sérülés miatt Sárpátki Tamás (Gyergyói HK) később csatlakozik be a munkába, de ott van a kerettel és folytatja a rehabilitációt.

Hat székelyföldi születésű játékos, Ambrus Gergő, Mihály Ákos, Bartalis István (mindhárman Hydro Fehérvár AV19), Fejes Nándor, Sárpátki Tamás (mindketten Gyergyói HK) és Sofron István (Csíkszeredai Sportklub) tagja a keretnek, de a válogatottal készül két erdélyi csapatnál hokizó anyaországi hokis, Vincze Péter (Gyergyói HK) és Kóger Dániel (Brassói Corona) is.

•  Fotó: Veres Nándor Galéria

Fotó: Veres Nándor

A magyar válogatott múlt héten kétszer kikapott a vendég ukránoktól, a héten pedig a velük egy szinten lévő, divízió I/B-s japánokkal találkozik Miskolcon. Ezt követően jön két divízió I/A-s ellenfél: április 20-án és 21-én Katowice környékén Lengyelország, majd április 25-én és 26-án idegenben Nagy-Britannia. Az utolsó három felkészülési találkozón az elitben érdekeltek jönnek a budapesti MVM Dome-ba: május 3-án és 4-én Szlovénia, 9-én pedig az NHL-es sztárokkal felálló Kanada.

A május 12-én kezdődő világbajnokságon sorrendben Dánia, az Egyesült Államok, Franciaország, Svédország, Finnország, Németország és Ausztria lesz az ellenfél Tamperében. A nyolcas utolsó helyezettje esik ki a divízió I/A-ba, az első négy helyezett pedig negyeddöntőt játszhat a rigai csoport négy legjobbjával.

A magyar keret

Kapusok: Arany Gergely (FTC-Telekom), Bálizs Bence (JKH GKS Jastrzabie, lengyel), Horváth Dominik (Hydro Fehérvár AV19).
Hátvédek: Falus Ádám (Küsnacht Lions, svájci), Fejes Nándor (Gyergyói HK), Garát Zsombor (BJA), Hadobás Zétény (Västeras, svéd), Horváth Milán (Hydro Fehérvár AV19), Kiss Roland (DVTK Jegesmedvék), Nilsson Henrik (Hydro Fehérvár AV19), Pozsgai Tamás (BJA), Stipsicz Bence (Hydro Fehérvár AV19), Szabó Bence (BJA), Szirányi Bence (DVTK Jegesmedvék)
Csatárok: Ambrus Gergő (Hydro Fehérvár AV19), Bartalis István (Hydro Fehérvár AV19), Erdély Csanád (Hydro Fehérvár AV19), Galló Vilmos (Linköping, svéd), Hári János (Hydro Fehérvár AV19), Kóger Dániel (Brassói Corona), Magosi Bálint (Hydro Fehérvár AV19), Mihály Ákos (Hydro Fehérvár AV19), Nagy Gergő (FTC-Telekom), Nagy Krisztián (BJA), Németh Kristóf (Hydro Fehérvár AV19), Papp Kristóf (Northern Michigan University, amerikai), Páterka Bence (DVTK Jegesmedvék), Sárpátki Tamás (Gyergyói HK), Sofron István (Csíkszeredai Sportklub), Terbócs István (Hydro Fehérvár AV19), Vértes Nátán (Hydro Fehérvár AV19), Vincze Péter (Gyergyói HK).
A stáb: Kevin Constantine (szövetségi kapitány), Fodor Szabolcs (másodedző), Kiss Dávid (másodedző), Szilassy Zoltán (másodedző), Jukka Kontsas (kapusedző), dr. Rybaltovszki Henrik (csapatorvos), Puskás Sándor és Ács Ferenc (erőnléti edzők), Antal Dénes és Babik János (fizioterapeuták), Nagy József (felszerelés-menedzser), Závodszky Szabolcs (technikai koordinátor), Szilágyi Levente (csapatvezető), Don MacAdam (sportigazgató), Végh Benedek (férfi szakági vezető).

A 2023-as elit jégkorong-világbajnokságot a finnországi Tamperében és a lettországi Rigában rendezik – május 12. és 28. között. Az A csoport mérkőzéseinek Tampere, a B csoport mérkőzéseinek pedig Riga ad majd otthont. A magyar válogatott az A csoportban, vagyis a finnországi Tamperében fog játszani.

Az A csoportban Finnország, Dánia, Németország, Ausztria, Franciaország, Svédország, Csehország és Magyarország, a B csoportban pedig Kanada, az Egyesült Államok, Svájc, Szlovákia, Lettország, Norvégia, Kazahsztán és Szlovénia szerepel.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Elege lett a mellőzésből, felrúgta szerződését a Sepsi OSK volt alapembere

Idén még egyáltalán nem játszott török csapatánál Marius Ștefănescu, aki még a keretbe sem került be a Konyaspornál. A Sepsi OSK volt alapembere emiatt úgy döntött, hogy egyoldalúan felmondja a szerződését.

Mutatjuk, mikor kezdődnek az Erste Liga negyeddöntői

A jégkorong Erste Liga hivatalos oldalán megjelentek a rájátszás hivatalos időpontjai, a negyeddöntő március 10-én kezdődik. A Gyergyói Hoki Klub és a Csíkszeredai Sportklub már a legjobb nyolc között egymásnak feszül.

Székelyhon

Veszített a csapatuk, ezért elővették a Mongólia-kártyát a nagyszebeni drukkerek

Miközben a körülményekre és a fogadtatásra panaszkodtak, azt azért fontosnak tartották megjegyezni az AFC Hermannstadt egyik szurkolótáborának tagjai, hogy a csíkszeredai drukkerek annak az országnak a nevét skandálták, akiknek „lakói Mongóliából jöttek”.

`
Krónika

„Vagy a régi bánya indul újra, vagy újat nyitunk”. Parajd polgármestere a katasztrófa sújtotta település jövőjéről

Új árvízvédelmi rendszert építtet a román kormány 332 millió lejes beruházással a Korond-patakon, amely alapvetően befolyásolhatja Parajd jövőjét. Nyágrus Lászlót, Parajd polgármesterét kérdeztük a beruházás részleteiről és az új bánya lehetőségéről.

Krónika

Mégis ki a felelős a 2022-es magyarországi választások előtti levélszavazatos diverzióért?

Közel négy év elteltével is homály fedi, ki vagy kik perzseltek meg, majd dobtak ki levélszavazatokat Maros megyében, a 2022-es magyarországi választások előtt nem sokkal. A Maros megyei ügyészségtől megtudtuk, a tetteseket nem sikerült azonosítani.

Főtér

Valós riport a nagyváradi premontrei apát elhalasztott kilakoltatásáról

Fejes Rudolf Anzelm és hívei hosszú időn át farkasszemet néztek a végrehajtóval, a patthelyzetet végül a polgármesteri hivatal oldotta fel, ideiglenesen.

Ez is érdekelheti

Két villanás döntött, versenyben van a feljutásért a romániai női jégkorong-válogatott

Két harmadon át gólcsend, majd Pethő Réka és Bende Júlia villanása döntött: a romániai női jégkorong-válogatott pénteken délután 2–0-ra legyőzte Thaiföldet a zágrábi divízió 3/A jelű világbajnokság negyedik fordulójában.

Szétlövések döntöttek a romániai női hokisok szerbek elleni csatájában

Kétszer is egyenlített Szerbia, de a szétlövésben a romániai együttes bizonyult higgadtabbnak: Vitos Anna duplázott, a zágrábi siker pedig két pontot ért Romániának a női divízió 3/A jelű jégkorong-világbajnokságon.

DEAC–BJAHC döntő lesz a magyar hokibajnokságban

A Budapest Jégkorong Akadémia HC kedden este 5–1-re győzött az alapszakaszelső UTE vendégeként, így kétmeccses hátrányból megfordította az elődöntős párharcot, és bejutott a Debreceni EAC elleni fináléba.

Kikapott a törököktől a romániai női jégkorong-válogatott

Vereséget szenvedett a romániai női hokiválogatott a hatodik értékcsoport (divízió 3/A jelű) jégkorong-világbajnokság második fordulójában. Láng Zoltán csapata kedden délután a törökkel szemben maradt alul.

Győzelemmel rajtolt a női jégkorong-válogatott a zágrábi vébén

Magabiztos győzelemmel kezdte a hatodik értékcsoport, a divízió III/A jelű jégkorong-világbajnokságot a romániai válogatott. Láng Zoltán csapata hétfőn délután négy góllal verte Bulgáriát.

Fiatalított kerettel célozza meg a feljutást a romániai női válogatott a vébén

Megfiatalított kerettel utazott el a romániai női jégkorong-válogatott a divízió III/A világbajnokságra. A zágrábi tornán a cél egyértelmű: feljutni, az U18-as csapat sikeres mentalitását pedig a felnőttekhez is átültetnék.

Ellenfélre vár a DEAC a magyar jégkorong-bajnokság döntőjében

A Debreceni EAC 3–0-s összesítéssel búcsúztatta a Miskolci DVTK Jegesmedvéket, és elsőként jutott be a magyar jégkorong ob I döntőjébe. A másik ágon az UTE és a címvédő BJAHC 2–2-re áll és kedden dől el, ki lesz a finálé másik résztvevője.

Aranygóllal dőlt el az álomdöntő a téli olimpia férfi jégkorongtornáján

A világbajnoki címvédő amerikai válogatott hosszabbítás után 2–1-re legyőzte a kanadai csapatot a milánói téli olimpia férfi jégkorongtornájának vasárnapi döntőjében.

A finnek nyerték az olimpiai jégkorongtorna bronzmeccsét

Mozgalmas volt a szombat este a téli olimpiai játékokon: finn bronz a férfi jégkorongtornán, kanadai arany a férfi curlingben, valamint német címvédés a női kettes bobosoknál.

Egy lépésre a döntőtől a Debrecen és az Újpest

A DEAC és az UTE is megnyerte az elődöntő második mérkőzését a magyar jégkorong OB I-ben, így mindkét csapat összesítésben 2:0-ra vezet az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban, és pénteken már a döntőbe jutásért léphet jégre.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!