Ladányi Balázs szövetségi edző együttesének – amely az első négy fordulóban vereséget szenvedett a budapesti Tüskecsarnokban – mindenképpen nyernie kellett az utolsó körben, de a bennmaradáshoz arra is szükség volt, hogy a japánok alulmaradjanak a dánokkal szemben. Az északiak magabiztos teljesítményt nyújtva 5–1-re diadalmaskodtak.
A keretnek több székelyföldi születésű játékos is tagja volt: a csíkszeredai Salamon Zoltán és Farkas, a csíkszentkirályi Ravasz Csanád, valamint az egyaránt Gyergyószentmiklóson született Csala Patrik kapus, aki a Németországban, a Köln csapatát erősíti, illetve Horváth Bence, a finn Jukurit U20–as csapatának csatára.
A 4–0-s sikerrel a Ladányi-együttes ötödik lett, a japánok búcsúztak, és kiestek a divízió 1/B-be, míg a kazahok feljutottak a tízcsapatos elitbe. A magyar kiesés nagy csalódás lett volna, hiszen az orosz és a fehérorosz válogatott az ukrajnai háború miatt jelenleg nem szerepelhet a nemzetközi mezőnyben, így a 11–16. helyet jelentő divízió 1/A-ban maradást lehetett reálisan megcélozni. Az ötödik hely így összesítésben a 15. helyet jelenti – az orosz és fehérorosz csapat nélkül.
U20-as jégkorong-világbajnokság, divízió 1/A, eredmények, 5. (utolsó) forduló:
Magyarország–Franciaország 4–0 (1–0, 2–0, 1–0),
a magyar gólszerzők: Laskawy (4.), Simon (22.), Hiezl (23.), Horváth B. (45.)
Dánia–Japán 5–1 (2–1, 1–0, 2–0),
Ausztria–Kazahsztán 7–6 – szétlövés után (3–2, 1–4, 2–0, 0–0, 1–0).
A végeredmény:
1. Kazahsztán 13 pont (21–12),
2. Franciaország 9 pont (18–19),
3. Dánia 9 pont (18–14),
4. Ausztria 8 pont (22–21),
5. Magyarország 4 pont (13–16),
6. Japán 2 pont (12–22).
Az első félidőben nem sok minden történt, a második felvonásban sem volt lüktető az iram az FK Csíkszereda és az FCSB összecsapásán. Megrázta magát a bajnokcsapat, takarékos fociját a székelyföldiek megbüntették.
Az FK Csíkszereda bravúros pontszerzése a bajnoki címvédő FCSB ellen jó témát adott a román sportsajtónak. A szaklapok kivétel nélkül bukaresti rémálomról és szégyenről cikkeznek, kiemelve, hogy a piros-kékek még az újoncokat sem voltak képesek legyőzni.
Megtalálta a rendőrség azt a kézdivásárhelyi 16 éves lányt, akinek eltűnéséről még április 11-én értesítették a rendőrséget, de mindeddig nem tudták, hol lehet.
Nem a román hadsereg vagy a NATO erői lőtték le a román légtérbe szombaton behatoló orosz drónt – közölte Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
Tömegverekedés tört ki a HelloJets légitársaság Tel-Avivból Bukarestbe tartó járatán hétfőre virradóra – közölte a román határrendészet.
Nicușor Dan mindenkit biztosít, Románia képes megvédeni magát az orosz drónokkal szemben. Téglával támadt felesége nagyanyjára egy férfi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!