Miután Bartalis belőtte a 3–2-es győzelmet és két pontot érő aranygólt a Magyarország–Franciaország mérkőzésen már nagyobb tisztelettel tekintenek a Kevin Constantine által vezetett nemzeti együttesre. Szerdán jól megérdemelt pihenőnapot tölthetnek a fiúk, csütörtökön pedig a svédek ellen jöhet az újabb meccs.
A magyarok mérkőzése mellett még három összecsapásra került sor kedden. A mi szempontunkból nagyon fontos volt még a Dánia–Ausztria találkozó, ahol annak kellett szurkolnunk, hogy az osztrákok ne okozzanak meglepetést, azaz a bennmaradásról döntő mérkőzést jobb helyzetből kezdhessék a magyarok. A dánok végül 6–2-re nyertek.
A lettországi csoportban a norvégok egyetlen gólt lőttek, de az is elég volt nekik a 3 ponthoz Szlovéniával szemben, míg Svájc simán 5–0-ra verte Kazahsztánt.
Szerdán 16.20-tól USA–Ausztria és Lettország–Norvégia meccsek lesznek, 20.20-tól pedig Finnország–Franciaország illetve Kanada–Kazahsztán találkozókat rendeznek.
A csoport (Tampere): 1. Egyesült Államok 9 pont/3 mérkőzés, 2. Dánia 8/3 (13–6-os gólkülönbség), 3. Svédország 8/3 (8–1), ,4. Franciaország 4/3 (7–8), 5. Finnország 4/3 (6–9), 6. Magyarország 2/3, 7. Ausztria 1/3, 8. Németország 0/3.
B csoport (Riga): 1. Svájc 9/3, 2. Kanada 8/3, 3. Csehország 7/3, 4. Szlovákia 4/3 (5–6), 5. Norvégia 1/2 (4–7), 6. Lettország 2/3 (5–11), 7. Kazahsztán 2/3 (5–13), 8. Szlovénia 0/3.
A csoportok első négy helyezettje bejut a negyeddöntőbe, az utolsók kiesnek, és jövőre a divízió 1/A-ban szerepelnek.

A lelátón több alkalommal is nacionalista és magyarellenes rigmusok hangzottak el a hazai szurkolók egy részétől az FC Argeș és az FK Csíkszereda pénteki szuperligás összecsapásán.
Nyolc fiatal jégkorongozó kerül be az Erste Liga és romániai bajoki címvédő Gyergyói Hoki Klub csapatába, és hazai edzők dolgoznak mostantól a szakmai stábban. A piros-fehérek tavalyi keretéből és a szakemberek közül is rangos nevek távoztak.
Baleset történt Csíkszereda Csíkszentkirály felőli kijáratánál szombat este, rövid ideig torlódás alakult ki az érintett szakaszon.
A Ceutából érkező felvételek bizonyítják, hogy az ellenőrzés nélküli illegális bevándorlás konkrét veszélyt jelent az európai határok biztonságára – hangoztatta Giorgia Meloni olasz kormányfő.
Kevesen vállalkoznának arra, hogy kerékpárral átszeljék Európát. Zsigmond István kolozsvári nőgyógyász szakorvos azonban éppen ezt tette: Lisszabonból indult útnak, és huszonöt nap alatt, közel négyezer kilométer megtétele után érkezett haza Kolozsvárra.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!