A magyar bor jobb, mint a pezsgő

Gergely Imre 2023. május 17., 10:42 utolsó módosítás: 2023. május 17., 13:41

Az utolsó helyről hatot ugrott előre Magyarország a jégkorong elitvébé erősorrendjében. Az IIHF (a Nemzetközi Jégkorong-szövetség) a keddi, franciák elleni hosszabbításos magyar siker után egy ilyen megjegyzéssel alakította át a rangsort: a Tokaji jobb, mint a pezsgő.

Az elit mezőnyben való bennmaradáshoz még további pontokra van szüksége a nemzeti csapatnak Fotó: MTI/Illyés Tibor

Miután Bartalis belőtte a 3–2-es győzelmet és két pontot érő aranygólt a Magyarország–Franciaország mérkőzésen már nagyobb tisztelettel tekintenek a Kevin Constantine által vezetett nemzeti együttesre. Szerdán jól megérdemelt pihenőnapot tölthetnek a fiúk, csütörtökön pedig a svédek ellen jöhet az újabb meccs.

A magyarok mérkőzése mellett még három összecsapásra került sor kedden. A mi szempontunkból nagyon fontos volt még a Dánia–Ausztria találkozó, ahol annak kellett szurkolnunk, hogy az osztrákok ne okozzanak meglepetést, azaz a bennmaradásról döntő mérkőzést jobb helyzetből kezdhessék a magyarok. A dánok végül 6–2-re nyertek.

A lettországi csoportban a norvégok egyetlen gólt lőttek, de az is elég volt nekik a 3 ponthoz Szlovéniával szemben, míg Svájc simán 5–0-ra verte Kazahsztánt.

Szerdán 16.20-tól USA–Ausztria és Lettország–Norvégia meccsek lesznek, 20.20-tól pedig Finnország–Franciaország illetve Kanada–Kazahsztán találkozókat rendeznek.

A csoportok állása

A csoport (Tampere): 1. Egyesült Államok 9 pont/3 mérkőzés, 2. Dánia 8/3 (13–6-os gólkülönbség), 3. Svédország 8/3 (8–1), ,4. Franciaország 4/3 (7–8), 5. Finnország 4/3 (6–9), 6. Magyarország 2/3, 7. Ausztria 1/3, 8. Németország 0/3.

B csoport (Riga): 1. Svájc 9/3, 2. Kanada 8/3, 3. Csehország 7/3, 4. Szlovákia 4/3 (5–6), 5. Norvégia 1/2 (4–7), 6. Lettország 2/3 (5–11), 7. Kazahsztán 2/3 (5–13), 8. Szlovénia 0/3.

A csoportok első négy helyezettje bejut a negyeddöntőbe, az utolsók kiesnek, és jövőre a divízió 1/A-ban szerepelnek.