Hirdetés

Ezt a lehetőséget nem szalasztaná el, történelmi siker előtt a Gyergyói Hoki Klub

A GYHK lehet az első romániai csapat, amely a Kontinentális Kupa döntő tornájára juthat
Fotó: Szász Adorján/GYHK

Négy csapat méri össze erejét a jégkorong Kontinentális Kupa elődöntőjében az Angers-i IceParc csarnokban. Ott van a Gyergyói Hoki Klub is, amely sikeres szereplés esetén első romániai csapat lehet, amely a sorozat döntő tornájára juthat.

A Gyergyói Hoki Klub Románia bajnokaként sorrendben az olaszországi SG Cortina, a házigazda Angers Ducs, valamint a lettországi HK Mogo-val csatázik az IIHF Kontinentális Kupa döntőjébe jutásért a pénteken kezdődő tornán.

A GYHK úgy érkezett Franciaországba, hogy a Remete Ice Arénában rendezett első kört gálázva nyerte meg és duzzadhat az önbizalomtól, mindössze egy mérkőzést veszített az Erste Liga idei kiírásában.

Hirdetés

A túlzott önbizalom problémákat is okozhat olykor, ezért talán soha jobbkor nem jöhetett a legutóbbi meccsen, Miskolcon kapott pofon.

Markus Juurikkala együttese a legjobb összeállításában szerepelhet Angers-ben, és ezt azért fontos kiemelni, mert korábban Románia bajnokai a hazai bajnokság szabályzatának megfelelő felállításban vehettek részt a nemzetközi sorozatban is.

Három légióssal felállva pedig nem sok esélyük volt azokkal szemben, ahol akár tíz külföldi is szerepelhetett az adott ország szabályainak megfelelően.

Idén viszont az IIHF elfogadta a romániai szövetség módosítási kérelmét, és így mostantól az Erste Ligában is szereplő csapatoknak a nagyobb légióslétszámot megengedő magyarországi-romániai liga szabályai szerint állíthatják össze a játékoskereteket.

Ez a módosítás nyilván nemcsak az Erste Ligás csapatokra vonatkozik, hanem a sok más együttesre is, amelyek nemzetközi ligákban (is) szerepelnek.

Szilassy Zoltán közölte, fontos szempont, hogy Gyergyó, Székelyföld megmutathatja magát az európai jégkorong magasabb szintjén •  Fotó: Szász Adorján, GYHK Galéria

Szilassy Zoltán közölte, fontos szempont, hogy Gyergyó, Székelyföld megmutathatja magát az európai jégkorong magasabb szintjén
Fotó: Szász Adorján, GYHK

A Mogo Riga a Optibet Hokeja Liga bajnoka, ahol lettek mellett észt, litván és ukrán csapatok is játszanak, a Cortina pedig az olasz, osztrák és szlovén csapatokat tömörítő Alpesi Ligában vitézkedik. Az itt játszó olasz gárdák közül a legjobb négy elődöntőt és döntőt játszik Olaszország bajnoki címéért.

Szilassy Zoltán, a GYHK sportigazgatója szerint az Angers a csoport favoritja, a Mogo nagyon rutinos, NHL-t megjárt, több ex-KHL-es játékost felvonultató csapat, papírforma szerint talán a Cortina lóg ki lefele a kvartettből.

Meglátása szerint a GYHK képes lehet továbbjutni és ezzel történelmet írni, a nemzetközi sorozat döntőjében szerepelni.

„Nagy izgalommal várom ezt a hétvégét, elsősorban azért, mert olyan csapatokkal találkozunk, akikkel nem szoktunk és itt tudjuk felmérni, hogy hol tartunk mi a francia, a lett, vagy az olasz bajnokkal összevetésben.

Ugyanakkor mi is mint a többi három résztvevő látja maga előtt az esélyt, hogy az első két hely valamelyikét megszerezve a Kontinentális Kupa legjobb hat csapata közé juthat. Éppen ezért mindenki megpróbálja majd a legjobbját kitenni a jégre.

Számunkra most az kell legyen a legfontosabb, hogy mint mindig csak a következő lépésre figyeljünk, azaz a Cortina elleni meccsre. De persze ott van bennünk is a gondolat, hogy továbbjuthatunk. De ehhez nagyon jól kell hokiznunk” – fogalmazott a Székely Sportnak Szilassy Zoltán.

•  Fotó: DVTK Jegesmedvék/Nagy Gábor Sándor Galéria

Fotó: DVTK Jegesmedvék/Nagy Gábor Sándor

Hozzátette még, hogy az is nagyon fontos szempont, hogy Gyergyó, Székelyföld megmutathatja magát az európai jégkorong magasabb szintjén. Ehhez méltón is kell szerepelnie a csapatnak.

A csoportkör két legjobb csapata jut a 2026-os IIHF Kontinentális Kupa döntőjébe, amelyet 2026. január 14–17. között rendeznek a nottinghami Motorpoint Arénában.

Ott már várják őket a brit Nottingham Panthers, a kazah HC Torpedo, a lengyel GKS Katowice és a Herning Blue Fox, akik kiemeltként kerültek a hatos döntőbe.

Jégkorong Kontinentális Kupa, elődöntő torna

November 14. péntek:
17.30 SG Cortina–Gyergyói HK
21.30 HK Mogo–Ducs d’Angers
November 15. szombat:
17.30 SG Cortina–HK Mogo
21.30 Ducs d’Angers–Gyergyói HK
November 16. vasárnap:
15.30 Gyergyói HK–HK Mogo
19.30 Ducs d’Angers–SG Cortina

Mind a hat mérkőzés élőben követhető az IIHF.TV platformon.
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Az agyagfalviak fordítottak és gólzáporral nyertek Csíkszentmártonban

Fordulatos mérkőzések jellemezték a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának 18. fordulóját: az Agyagfalva öt gólt szerezve fordított Csíkszentmártonban, a Golimpiákosz pedig magabiztosan nyert Borszéken.

Visszautasítja a vádakat az FK Csíkszereda, jogi lépéseket helyeztek kilátásba

Az FK Csíkszereda határozottan visszautasítja azokat a rágalmakat, amelyek szerint a klub anyagi juttatást biztosítana a Román Labdarúgó-szövetség egyik vezetőjének. A Hargita megyei klub vezetősége szerint súlyos és alaptalan vádakról van szó.

Székelyhon

Megtalálták a két eltűnt kislányt

Egy erdész talált rá hétfő délután arra a két kislányra, akik vasárnap tűntek el dicsőszentmártoni otthonukból.

`
Krónika

Rendőrségi pontosítások az eltűnt dicsőszentmártoni kislányok ügyében

Továbbra is folyamatban van annak a két kiskorúnak a felkutatása, akik vasárnap délután tűntek el Dicsőszentmártonból. A hatóságok hétfőre virradóra is megszakítás nélkül folytatták a keresést.

Krónika

Látogatók kedvence lett, most turisztikai díjra esélyes a patinásan felújított válaszúti Bánffy-kastély

Népszerű turisztikai célpont a válaszúti Bánffy-kastély, amely idén az Év Úti Célja verseny jelöltjei közé került. Szalma Anna-Mária idegenvezetővel a kastély múltjáról, felújításáról és mai kulturális szerepéről beszélgettünk.

Főtér

És akkor a miniszter felvett egy maroknyi homokot és odadugta a lefagyott hivatalvezető orra alá

Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.

Ez is érdekelheti

Kiütés és elképesztő fordítás: bajnok a GYHK U15-ös együttese

Egy gólzáporos kiütéssel, majd egy még több találatot hozó meccsen hatalmas fordítás után nyerte meg a Gyergyói Hoki Klub az U15-ös jégkorongbajnokság döntőjét.

Hatodik lett a Sportklub a női U25-ös hokibajnokságban

Hatodik helyen zárta a női U25-ös magyar jégkorongbajnokságot a Csíkszeredai Sportklub: a hétvégi, budapesti helyosztón egy vereség és – a hokiban megszokottól eltérően – egy döntetlen volt a kék-fehérek mérlege a Budapesti Hoki Klubbal szemben.

Magyar bajnoki ezüstérmesek a gyergyói jégkorongozó lányok

Két mérkőzés összesített eredménye alapján dőlt el a magyar női U25A bajnokság bajnoki címének sorsa. A Gyergyószentmiklósi Fox Hockey először szerepelhetett a fináléban, és ha a trófeát nem is sikerült megszerezniük, az ezüst is szépen csillog.

Barátság és hoki a jégen – hetedszer játszottak a Zsögöd Kupáért

Barátságos hangulatban, négy csapat részvételével rendezték meg szombaton a jégkorong Zsögöd Kupa hetedik kiírását Csíkszeredában, amelyet a Sepsiszentgyörgyi Sepsi Farkasok nyertek meg.

Bronzérmes a Csíkszeredai ISK az U15-ös hokibajnokságban

Megszerezte az első dobogós helyezést a csíkszeredai jégkorong a 2025–2026-os szezonban. A Csíkszeredai ISK bronzérmes lett az U15-ös korosztály számára kiírt bajnokságban.

Előnyben a Csíkszeredai ISK az U15-ös bronzcsatán

Vendéggyőzelemmel kezdődött az U15-ös korosztály számára kiírt romániai jégkorongbajnokság helyosztója. A sorozat első, péntek esti mérkőzésén a Csíkszeredai ISK nyerni tudott Karcfalván, a Felcsík SK otthonában.

Simán átgázolt ellenfelén, bejutott az U20-as hokibajnokság döntőjébe a GYHK

Második elődöntős meccsét is simán nyerte a Gyergyói HK az U20-as romániai jégkorongbajnokságban, bejutott a fináléba, ahol a Sapientia SK korosztályos csapata lesz az ellenfél.

Minden készen áll: Kézdivásárhely méltó házigazdája szeretne lenni az ifjúsági hokivébének

Április 12. és 18. között a romániai U18-as válogatott öt ország legjobbjaival csap össze Kézdivásárhelyen az ifjúsági divízió II/A jégkorong-világbajnokságon. A torna mind a 15 mérkőzésére díjtalan a belépés, a közvetítésről a TVR Sport gondoskodik.

A felcsíkiak már döntősök, a gyergyóiak egy lépésre a továbbjutástól az U20-as hokibajnokságban

Kettős győzelemmel biztosította be helyét az U20-as jégkorong-bajnokság döntőjében a Sapientia SK csapata, míg a másik ágon a Gyergyói HK fölényes sikerrel egy lépésre került a továbbjutástól.

Behúzta a második galaci meccsét is, bronzérmes a Sapientia U17-es csapata

Bronzéremmel zárta az U17-es korosztályú jégkorongbajnokságot a Sapientia csapata, amely a harmadik helyért kiírt párharc mindkét mérkőzésén magabiztosan nyert a Galaci CSM ellen.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!