Egy kiállítás sem volt az ellenfélnél, nem tudta emberelőnyös játékát gyakorolni a Sportklub

Székely Sport 2024. február 02., 09:57 utolsó módosítás: 2024. február 02., 10:27

Gólszegény mérkőzésen, Levin ráadásban lőtt találatával nyert 2–1-re csütörtökön este a Csíkszeredai Sportklub Újpesten. A jégkorong Erste Ligában ezzel mindkét együttes a dobogó közelében maradt. A mérkőzés után a másodedzők nyilatkoztak.

Ráadásban dőlt el a csata Fotó: UTE / Vörös Dávid

Az Újpest másodedzője, Kovács Viktor szerint csapata az első harmadban nem játszott túl jól, de ez talán azzal is magyarázható, hogy kedden Miskolcon volt meccsük. „Miskolcon elég gyengén muzsikáltunk, így mélyről indultunk.

Aztán harmadról harmadra javultunk, és egyre több helyzetet alakítottunk ki. Sajnos ezeket nem tudtuk értékesíteni, viszont a kapusunk nagyon sokáig meccsben tartott minket, és a fiatalok is jól álltak be, amikor lehetőséget kaptak, ennek pedig nagyon örülök.

A végén találtunk egy gólt, így kiegyenlítettünk. A hosszabbítás olyan volt, amilyen, mindig lutri, és az egyik oldalra eldől” – nyilatkozta Kovács Viktor.

A Sportklub másodedzője, Mark LeRose azzal kezdte értékelését, hogy az első harmadban rengeteg gólhelyzete volt a Sportklubnak, de mindegyiket kihagyták, aztán a második játékrésztől már sokkal szorosabb lett a meccs.

Nem tudtuk az emberelőnyös játékunkat gyakorolni, hiszen nem volt az ellenfélnél egyetlen kiállítás sem. A tanulság, hogy a gólhelyzeteket be kell lőni, ugyanis egy találattal szinte lehetetlen három pontot szerezni”

– mondta Mark LeRose.

A Sportklub játékosai a mérkőzés végén megköszönték szurkolóiknak, hogy az Újpesti Jégcsarnokban is végig bátorították őket Fotó: UTE / Vörös Dávid