Aranygóllal nyert a Csíkszeredai Sportklub Újpesten

Dobos László 2024. február 01., 21:34 utolsó módosítás: 2024. február 01., 21:51

Székelyföldi vendéggyőzelemmel zárult a jégkorong Erste Liga csütörtök esti rangadója, a Csíkszeredai Sportklub a ráadásban szerzett aranygóllal győzte le a házigazda Újpest együttesét a Megyeri úti jégcsarnokban.

Fotó: UTE / Vörös Dávid

Foghíjas lelátók előtt zajlott a nap rangadója az Újpesti Jégcsarnokban, ahol mindkét együttest egy-egy lelkes szurkolói csoport biztatta.

A házigazda lila-fehéreknél újra jégre lépett Sam Coatta, akiről a november végi Dalhuisen-féle kiütés után még sokkal ijesztőbb diagnózist közöltek, és a szezonját minimum befejezettnek nyilvánították. A vendég csíkszeredaiaknál bemutatkozott a kanadai Spencer Asuchak, aki a második sorban szerepelt.

Az első húsz perc nagy küzdelmet hozott, több csíki gólhelyzettel, azonban mindkét együttes jól védekezett, egyik csapatnak sem sikerült betalálnia ellenfele kapujába.

A második játékrészben is minden korongért nagy harcot vívott a két csapat. A 34. percben egy könnyen befújt kisbüntető miatt emberhátrányban játszhatott a Sportklub, de ezt kivédekezte, és a 37. percben megszerezte a vezetést:

Becze Tihamér körbekorcsolyázta az újpesti kaput, majd a hálóba lőtte a játékszert (0–1).

Sokkal többet támadott a harmadik játékrészben is a vendég Sportklub, gólt azonban a házigazdák lőttek: egy szabálytalanság-gyanús újpesti ellentámadás végén Miro-Pekka Saarelainen szerzett gólt (1–1).

A rendes játékidőben nem született újabb találat, következet az ötperces ráadás, amikor a csapatok három a három ellen léptek jégre.

Ezt a periódust a Sportklub uralta, és a 64. percben David Levin villanása góllal zárult (1–2).

A Csíkszeredai Sportklub szombaton a FEHA19 otthonában lép jégre, az anyaországi túrát pedig a vasárnap esti, Ferencváros elleni rangadóval zárják a csíkiak.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Újpesti TE–Csíkszeredai Sportklub 1–2 – hosszabbítás után (0–0, 0–1, 1–0, 0–1),
gólszerzők Miro-Pekka Saarelainen (47.), illetve Becze Tihamér (37.) és David Levin (64.).
Kapura lövések: 32–45.
Büntetőpercek: 0–2.
Játékvezetők: Nagy Attila és Mach Márton, illetve Muzsik Ferenc Norbert és Szabó Dávid.

Újpesti TE: Sági Máté, Rajna Miklós (kapusok) – Christian Silfver, Julius Nyquist, Kovács Alex, Iisak Metsavainio, Miro-Pekka Saarelainen (első sor); Franyó Krisztián, Kiss Dániel, Tero Taavi Tiala, Just Kyle, Kiss Patrik (második sor); Pokornyi Dávid, Szabó Dániel, Jane Laakkonen, Benk András, Sam Coatta (harmadik sor); Tornyai Gábor, Lőczi Barnabás, Nádasy Márton, Laskawy Ferenc. Vezetőedző: Sakari Juurikkala.

Csíkszeredai Sportklub: Matt O'Connor, Simó Ábel (kapusok) – Karel Kubát, Troy Rutkowski, David Levin, Rokaly Norbert, Sofron István (első sor); Gecse Hugó, Ferencz-Csibi Róbert, Rokaly Szilárd, Spencer Asuchak, Aidan Brown (második sor); Salló Alpár, Láday Tamás, Jevgenyij Szkacskov, Péter Balázs, Becze Tihamér (harmadik sor); Eduard Cășăneanu, Fodor Csanád (negyedik sor). Vezetőedző: Vacláv Novák.

Kikapott a Brassó Debrecenben

A házigazda Debreceni EAC a már biztos rájátszás-részvevő Brassói Coronát látta vendégül, és Anton Vasziljev duplájával, valamint Hetényi Zoltán védéseivel sikerült elhúznia 3–0-ra. A friss Román Kupa-győztes alakulat innen már csak felzárkózni tudott, ezzel megszakadt öt győzelemből álló sorozata.

Debreceni EAC–Brassói Corona 4–2 (1–0, 2–0, 1–2).