Kettős fontosságú rangadót nyert Gyergyóban a Corona

Gergely Imre 2020. december 07., 22:04 utolsó módosítás: 2020. december 07., 22:05

A játék képe két nagyon egymáshoz közeli játékerőt képviselő csapat küzdelmét mutatta, az eredmény azonban nem. A Brassói Corona 1–4-re nyert Gyergyószentmiklóson és elvitte a három Erste Liga- és három román bajnoki pontot.

Az utolsó harmadban jött ki a különbség Fotó: Szász Adorján/GYHK

Az első harmadban nem esett gól, az egyik oldalon Ruczuj, a másikon Tőke hárított minden kapuja felé tartó lövést. A meccsen egyébként az Erste Ligában elvártak ellenére csupán három, a romániai játékvezetők sztrájkjában részt nem vevő bíró volt a jégen, középen Mihai Paul fújt.

Láthatóan sok volt nekik az iram, több kérdőjeles helyzetben néma maradt a síp.

Az is véleményes volt, amikor megszólalt: Koskiranta és Carlson páros kiállításánál és Podlipnik kiküldésekor is.

A második harmad 5. percében az egyik brassói a saját harmadából dobta ki a korongot a palánkon kívül, nem lett kiállítás, de még abban a cserében megszerezte a vezetést a Corona Carlson találatával. Nemsokára St-Amantot állították ki jogosan, aztán Podlipniket érthetetlenül. Így kettős előnybe kerültek a kék-sárgák. A kettős hátrány Tranca akasztása után csökkent eggyel, és ezt sikerült kibekkelnie a hazaiaknak.

Fotó: Szász Adorján/GYHK
Az első hazai emberelőny is kihasználatlanul maradt a második harmad végén. A harmadik harmad elején felrobbant volna a gyergyószentmiklósi csarnok, ha lehettek volna nézők: St-Amant egy egyéni akció végén egyenlített. Rögtön utána millimétereken múlt a 2–1, de Pance lövése a felső vason csattant.

Ehelyett 1–2 lett, egy eladott korongból Tranca indulhatott el, és amikor a kapu elé ért nem hibázott. Az 50. percben Finucci megszerezte a meccs egyetlen emberelőnyös találatát és ezzel el is dőlt a találkozó. Helyzetei ugyan még voltak a hazaiaknak, de sorra kimaradtak, a végén pedig üres kapus góllal Valchar zárta le a játékot.

Nem volt a játékban háromgólos különbség, de ez most így alakult.

A piros-fehér drukkereknek így is van okuk az örömre, hiszen az összeállításban ott volt Fejes Nándor neve. A fiatal hátvéd először játszhatott a GYHK mezében tétmeccsen, miután a csapat augusztusi érdi edzőtáborában súlyos vállsérülést szenvedett. Komoly erősítés ő a Szilassy-Góga edzőpáros együttesének.

Gyergyói Hoki Klub–Brassói Corona 1–4 (0–0, 0–1, 1–3)
Gólszerzők: Shawn St-Amant (42. perc), illetve Cody Carlson (25.), Daniel Tranca (47.), Carlo Finucci (50.), Radim Valchar (59.)
Kapura lövések: 30–42
Kiállításpercek: 12–8