A külföldi ligákban érdekelt magyar jégkorongcsapatok egyaránt nyerni tudtak vasárnap. Az osztrák bázisú ICEHL-ben szereplő Fehérvár AV 19 tökéletes hétvégét zárt, Antti Karhula legénysége a TWK Innsbruck után a Dornbirn Bulldogs gárdáját is felülmúlta egy góllal, és jelenleg az előkelő második helyen áll a 11 csapatos pontvadászatban.
A 11 együttest felvonultató Tipos Extraligában kalandozó DVTK Jegesmedvék mindössze kilencedikek a mezőnyben, de Dave Allison hokisai két vereség után újból behúztak egy meccset a szlovák élvonalban.
A HK Dukla Michalovce otthonában Részegh Tamás idénybeli első gólját, illetve pontját jegyezte.
A 23 éves csíkszeredai csatár sérülés miatt sok mérkőzést kihagyott a mostani szezonban. Részegh csak negyedik alkalommal lépett jégre az új kiírásban, és az első harmadban emberfórban szerezte meg a vezetést a DVTK-nak. A Jegesmedvék két előnyös gólnak hála 2–1-re győztek Nagymihályon.
A Fehérvár AV19-nél Mihály Ákosra sem érkezhet panasz, ugyanis a harmadik soros fiatal csíki támadó vasárnap szezonbeli ötödik pontját (3+2) szerezte a kék-fehéreknél.
Mihály a dorbirni mérkőzés 9. percében egy kiválóan helyezett lövéssel talált be.
A hazaiak fordítottak ugyan, de a Fehérvár újabb két góllal válaszolt és mindhárom pontot elvitte a bulldogoktól.
Mihály Ákosék szerdán Pozsonyban meccselnek a Bratislava Capitals együttesével, míg a DVTK kedden a HK Nitrához látogat.
Kétszer is előnyben volt a kincses város együttese az újonccal szemben a labdarúgó Szuperliga mérkőzésén. Már úgy tűnt, hogy érvényesül a papírforma, csakhogy a ráadásban megítéltelek egy büntetőt a hazaiaknak.
Hősies küzdelem, drámai hajrá és egy bátor tizenegyes – az FK Csíkszereda döntetlent harcolt ki a Kolozsvári CFR ellen. A lefújás után Ilyés Róbert, Eppel Márton, Pászka Lóránd, Hegedűs János és Hindrich Ottó értékelték a találkozót.
Nagy erejű robbanás történt pénteken Bukarestben egy ötödik kerületi tömbházban – közölte a belügyminisztérium katasztrófavédelmi osztálya (DSU).
Nem azé a magánnyugdíj-alapokban levő pénz, akinek a nevén van, hanem az államé – állapította meg az ombudsmani hivatal a parlament által a héten elfogadott, vitatott jogszabály kapcsán, amely korlátozza a hozzáférést a pénzhez.
Az Országos Adóhatóság (ANAF) elnöke kijelentette: az adóhivatal ellenőrzéseket tart azoknál, akik drága luxusautókkal furikáznak, de a bevallott jövedelmük alapján nem futhatja ilyen járművekre.
Nem értem, miért kell a Nobel-díjból román–magyar kérdést csinálni. Az elegancia hiányát sem igazán értem, mármint a „vesztes” részéről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!