Csíki csatárok adták meg az alaphangot, győztek is a csapataik

Orbán Zsolt 2020. november 23., 12:21 utolsó módosítás: 2020. november 23., 12:25

A DVTK Jegesmedvéknél Részegh Tamás, a Hydro Fehérvár AV 19 együttesében pedig Mihály Ákos járult hozzá vezetőgóllal a vasárnapi sikerekhez. A miskolciak Nagymihályon, a székesfehérváriak Dorbirnban gyűjötték be a pontokat.

Mihály Ákos idei harmadik gólját ütötte az osztrák ligában Fotó: Facebook/Hydro Fehérvár AV19

A külföldi ligákban érdekelt magyar jégkorongcsapatok egyaránt nyerni tudtak vasárnap. Az osztrák bázisú ICEHL-ben szereplő Fehérvár AV 19 tökéletes hétvégét zárt, Antti Karhula legénysége a TWK Innsbruck után a Dornbirn Bulldogs gárdáját is felülmúlta egy góllal, és jelenleg az előkelő második helyen áll a 11 csapatos pontvadászatban.

A 11 együttest felvonultató Tipos Extraligában kalandozó DVTK Jegesmedvék mindössze kilencedikek a mezőnyben, de Dave Allison hokisai két vereség után újból behúztak egy meccset a szlovák élvonalban.

A HK Dukla Michalovce otthonában Részegh Tamás idénybeli első gólját, illetve pontját jegyezte.

A 23 éves csíkszeredai csatár sérülés miatt sok mérkőzést kihagyott a mostani szezonban. Részegh csak negyedik alkalommal lépett jégre az új kiírásban, és az első harmadban emberfórban szerezte meg a vezetést a DVTK-nak. A Jegesmedvék két előnyös gólnak hála 2–1-re győztek Nagymihályon.

Részegh Tamás gólja is kellett a pontszerzéshez Fotó: dvtk.eu
Ez volt az első olyan alkalom, hogy Részegh Tamás és Rokaly Szilárd azonos sorban játszott a borsodiaknál. A székely páros gyergyócsomafalvi tagja gyorsan beilleszkedett a Diósgyőrnél, ugyanakkor sikerült felvennie a szlovák liga ritmusát. Rokalyt – aki többször is az első sorban kezdett – 2+5-ös mutatóval a házi kanadai táblázat élmezőnyében találjuk.

A Fehérvár AV19-nél Mihály Ákosra sem érkezhet panasz, ugyanis a harmadik soros fiatal csíki támadó vasárnap szezonbeli ötödik pontját (3+2) szerezte a kék-fehéreknél.

Mihály a dorbirni mérkőzés 9. percében egy kiválóan helyezett lövéssel talált be.

A hazaiak fordítottak ugyan, de a Fehérvár újabb két góllal válaszolt és mindhárom pontot elvitte a bulldogoktól.

Mihály Ákosék szerdán Pozsonyban meccselnek a Bratislava Capitals együttesével, míg a DVTK kedden a HK Nitrához látogat.