HIRDETÉS

Brassóban is nagy verést kapott a Ferencváros

Zsinórban harmadszor kapott ki az FTC-Telekom. Korábbi felvétel
Fotó: Borbély Fanni

Nem hozott szerencsét az erdélyi túra az FTC-Telekom együttesének, ugyanis a budapesti gárda újabb vereséget szenvedett az Erste Ligában, vasárnap délután Brassóban kaptak ki 6–2-re.

Kiváló formában várta az éllovas elleni találkozót a Brassói Corona, az elmúlt tíz összecsapásukból nyolcat megnyertek és csupán kétszer szenvedtek vereséget. Ezzel szemben volt miért aggódnia a vendégeknek, ugyanis az erdélyi turnéjuk során az ezt megelőző két összecsapásukat elbukták: előbb a Csíkszeredai Sportklub ellen (9–3), majd a Gyergyói Hoki Klub (3–2) is felülmúlta őket.

Jobban kezdte a meccset az FTC, már a hatodik percben megszerezték a vezetést Karmeniemi révén (0–1), viszont még az első harmad végén egyenlíteni tudott a hazai gárda (1–1). A második játékrészben leginkább a Brassói Corona akarata érvényesült, Schaber duplájára nem érkezett válasz a budapesti gárdától, így a végjátékra 3–1-es eredménnyel fordultak rá a felek.

A harmadik harmadot ismét jól kezdte a Ferencváros, Kestila révén szépítettek (3–2), viszont ezt követően háromszor is válaszolt rá a Corona: VanWormer, Blackwater és Kóger is eredményes volt, így a végére rendkívül magabiztos, 6–2-es hazai siker született.

Ezzel zsinórban háromszor is vereséget szenvedett az FTC-Telekom, de még így is vezetik az Erste Ligát, habár pontszámban beérte őket a Budapest JAHC, amely eggyel kevesebb meccset játszott.

Ők a DTVTK Jegesmedvék otthonában arattak rendkívül magabiztos sikert, az első harmadban még nem született gól, aztán a maradék két játékrészben két-két gólt lőttek, így 4–0-s sikerrel gyűjtötték be a három pontot.

Izgalmas összecsapást eredményezett a FEHA19 és a Dunaújvárosi Acélbikák találkozója, ahol az első húsz percben kétgólos előnyre tettek szert a vendégek. Az utolsó harmadban bravúros játékkal egyenlíteni tudtak a hazaiak, ráadásul büntetőkkel győzni tudtak (3–2).

Jégkorong Erste Liga alapszakasz
Brassói Corona–FTC-Telekom 6–2 (1–1, 2–0, 3–1)
gólszerzők: Blackwater (18., 50.), Schaber (29., 34.), VanWormer (48.), illetve Kóger (59.).

Jégkorong Erste Liga, 2023–24-es szezon, alapszakasz, Tizennegyedik hét

Erste Liga, 2023–24-es szezon, alapszakasz

##
CsapatCs
MérkőzésM
GyőzelemGy
Győzelem h.u.Gy.h.
Vereség h.u.V.h.
VereségV
Gólk.Gk
PontP
1
FTC-Telekom FTC
30
16
4
2
8
118-83
58
2
Budapest JAHC BJAHC
29
16
3
4
6
110-81
58
3
Brassói Corona Brassó
30
15
3
1
11
95-84
52
4
Csíkszeredai Sportklub Sportklub
30
15
1
5
9
117-102
49
5
Újpesti TE UTE
30
14
3
1
12
89-85
49
6
Gyergyói Hoki Klub GYHK
30
13
3
3
11
106-103
48
7
DVTK Jegesmedvék DVTK
30
9
5
3
13
84-104
40
8
Debreceni EAC DEAC
30
10
3
2
15
92-105
38
9
Dunaújvárosi Acélbikák DAB
32
8
0
5
19
81-109
29
10
Fehérvár Hockey Akadémia 19 FEHA19
29
4
5
4
16
57-93
26
Csíkszeredai Sportklub:

*a Sportklub 3 ponttal büntetve

szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Bukaresti csapat ellen debütál a Szuperligában az FK Csíkszereda

A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) székházában szerdán délután kisorsolták a Szuperliga 2025–2026-os szezonjának menetrendjét. Az újonc FK Csíkszereda hazai pályán kezdi a bajnokságot, a Bukaresti Dinamót fogadja.

Stabil hazai alap fiatal tehetségekkel és minőségi légiósokkal kiegészülve – ez a koncepció a Sportklubnál

Feltűnő, hogy a következő szezonra készülve a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapatának háza táján nagyon kevés a játékosmozgás. A többi együttesnél sorra jelentik be az új igazolásokat, míg a kék-fehéreknél inkább távozók vannak, mintsem érkezők.

Székelyhon

Megrázó felvételt tettek közzé a két halálos áldozatot követelő ütközésről

Térfigyelő kamerás felvételt tettek közzé utólag az interneten arról a tragikus balesetről, amely kedden délután történt Élesd elkerülőútján, és két Maros megyei személy vesztette életét.

`
Krónika

Pert nyert a prefektúra, elveszik a visszaszolgáltatott falut

Pert nyert az Arad megyei prefektúra az egyetlen családnak visszaszolgáltatott partiumi falu, Zarándnádas ügyében.

Krónika

Valami nincs rendben: másodszor is kivirágzott a cseresznye

Idén már másodszor virágoztak ki a cseresznyefák Arad megye több pontján. Szakemberek szerint ez az éghajlatváltozás okozta anomália, amely stresszt okoz a fáknak, és fennáll a veszélye, hogy egyesek hosszú távon károsodnak.

Főtér

Van olyan romániai falu, ahol minden munkaképes ember a községházán dolgozik…

… egy rendőrruhás egyetemi hallgató csalt a vizsgán, majd szétcsapott a felügyelő tanárok közt… és ha átmenő jegy kell a diáknak, menjen szépen sittet cipelni, ilyen is van, biza.

Ez is érdekelheti

Fiatal székely játékos csatlakozik a Gyergyói Hoki Klubhoz

Ravasz Csanád piros-fehér mezben folytatja pályafutását. A 20 éves, de már komoly tapasztalattal rendelkező csatár az elmúlt években a Budapest Jégkorong Akadémia HC színeiben játszott.

Orosz kapust igazolt a Csíkszeredai Sportklub

Új játékos érkezik a kék-fehérek kapujába: Nyikita Melnicsuk a klub első nyári igazolása, amelyet hivatalos közösségi oldalukon jelentettek be.

Folytatódik a csíki kulcsemberek távozása – Részegh Tamás a Coronánál folytatja

Elhagyta a Csíkszeredai Sportklubot és a Brassói Coronánál folytatja Részegh Tamás – jelentette be közösségi oldalán a Cenk alatti együttes. A válogatott támadó elmondása szerint szükségét érezte a környezetváltásnak.

Stabil hazai alap fiatal tehetségekkel és minőségi légiósokkal kiegészülve – ez a koncepció a Sportklubnál

Feltűnő, hogy a következő szezonra készülve a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapatának háza táján nagyon kevés a játékosmozgás. A többi együttesnél sorra jelentik be az új igazolásokat, míg a kék-fehéreknél inkább távozók vannak, mintsem érkezők.

Alaposan átalakítják keretüket a csapatok az Erste Ligában

Folyamatosan érkeznek a hírek az új igazolásokról és szerződéshosszabbításokról a jégkorong Erste Ligában, miközben a csapatok próbálnak alkalmazkodni a következő idény új szabályaihoz. Van, ahol már összeállt a keret, máshol még zajlik az építkezés.

Meghatározó védőjével hosszabbított a Csíkszeredai Sportklub

A következő szezonban is a Csíkszeredai Sportklubnál marad Salló Alpár. A kék-fehérek meghatározó védőjének szerződéshosszabbítását csütörtök délelőtt jelentette be az együttes a közösségi oldalán.

Újabb csíki kulcsember igazolt Brassóba – Adorján Attila a Coronánál folytatja

A Csíkszeredai Sportklub után a Brassói Coronánál bizonyíthat Adorján Attila, akit tavaly az Erste Liga legjobb kapusának választottak. A válogatott hálóőr döntésében családi szempontok is szerepet játszottak.

Távozik a közönségkedvenc, marad a kulcsjátékos a GYHK-nál

Változás a Gyergyói Hoki Klub keretében: négy év után távozik Sébastien Sylvestre, míg az amerikai Dallas Gerads szerződést hosszabbított, és a következő szezonban is a piros-fehérek játékosa marad.

Tapasztalt csatárával hosszabbított a Csíkszeredai Sportklub

Szerződést hosszabbított Fodor Csanáddal – jelentette be hétfő délelőtt közösségi oldalán a Csíkszeredai Sportklub. A kék-fehérek egyik alapemberének számító támadó a következő idényben is marad a csapat kötelékében.

Egymást érik a játékosbejelentések az Erste ligás csapatoknál

Gőzerővel zajlik az átigazolási időszak a jégkorong Erste Ligában: a csapatok építik a keretüket, új igazolásokat, hosszabbításokat jelentenek be, és igazodnak a 2025–2026-os idény új szabályaihoz – noha a szezon első korongbedobására még várni kell.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!