Becze Tihamér úgy véli, egy pontot minimum megérdemeltek volna a BJAHC ellen

Dobos László 2023. november 27., 09:53 utolsó módosítás: 2023. november 27., 10:21

A Budapest Jégkorong Akadémia HC elleni harmadik mérkőzését is elveszítette a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában. A csíkiak vasárnap este egy góllal kaptak ki a Vasas Jégcentrumban.

Szoros küzdelemben maradt alul a csíkszeredai gárda Fotó: Várhegyi Erna

A budapesti akadémisták a Vákár Lajos Műjégpályán 6–4-re győztek, hazai meccsüket pedig mindkét alkalommal 5–4-re nyerték meg a csíkiak ellen, az elsőt hosszabbítás után, a vasárnap estit pedig a rendes játékidőben.

Ezt követően a két csapat két meghatározó játékosa, illetve a hazaiak vezetőedzője nyilatkozott.

Dóczi Zsombor, a BJAHC hátvédje szerint jól kezdték a mérkőzést, annak ellenére, hogy a Sportklub először talált be. „Talán ez volt idén a legjobb kezdésünk. A második harmadban kicsit visszavettünk, de

a harmadikban megmutattuk, hogy tudunk csapatként működni és önfeláldozó hokit letenni a pályára, összességében nagyon elégedett vagyok”

– nyilatkozta Dóczi.

Fotó: Várhegyi Erna

Kangyal Balázs, a BJAHC vezetőedzője szerint csapata az első húsz percben nagyon jól játszott. „Nagyon csalódott voltam a korábbi, a Gyergyó elleni meccs miatt. Nem a játékunkkal voltam elégedetlen, hanem a hozzáállásunkkal és ennek hangot is adtam az öltözőben.

Ez egy érdekes helyzet, mert a mostani a csapat diadala, sikere volt. Mindenki hozzátett, és ők változtattak azokon a dolgokon, amiket mi mondtunk.

Gratulálok a srácoknak a játékért, együttműködésért. Példaértékű volt, és ez elvárt a következőkben is” – hangsúlyozta Kangyal.

Becze Tihamér, a Sportklub csapatkapitánya azt mondta, hogy az első harmadban nem úgy jöttek ki a jégre, ahogy szerették volna. „Magunkra engedtük az ellenfelet, és ez látszott is a játékon.

A harmadik játékrészt mi domináltuk, úgy érzem egy pontot minimum megérdemeltünk ezzel a játékkal, amit leraktunk az asztalra.

Még küzdünk az új rendszerrel, próbáljuk teljesen elsajátítani azt, amit a válogatott szünet óra gyakorlunk. Úgy látom van értelme és lesz eredménye” – nyilatkozta Becze.

A Csíkszeredai Sportklub kedden este Miskolcon, a DVTK Jegesmedvék otthonában lép jégre.