Szoros meccsen kapott ki a Csíkszeredai Sportklub a Vasas Jégcentrumban

Dobos László 2023. november 26., 21:35 utolsó módosítás: 2023. november 26., 22:01

Megszakadt a Csíkszeredai Sportklub jó sorozata a jégkorong Erste Ligában. A székelyföldi együttes négy győztes találkozó után az ötödiken vereséget szenvedett, vasárnap este 5–4-re kikapott a Budapesti Jégkorong Akadémia HC otthonában.

Fotó: Várhegyi Erna

A vendégek szakvezetése ezúttal nem nevezte Adorján Attila kapust és Jevgenyij Szkacskovot, a vendégek kapuját Matt O'Connor védte.

Bár a csíkiak szerezték Fodor Csanád révén a mérkőzés első gólját, a házigazdák az első harmadban sokkal többet lőttek kapura, fordítottak, és az első szünetre 3–1-es előnnyel vonulhattak.

A második játékrészben a Sportklub veszélyesebb volt a kapura, és meg is nyerte 2–1-re ezt a felvonást, így negyven perc után 4–3-ra vezetett a BJAHC.

A harmadik harmad elején egyenlített a Sportklub, a hazai gárda azonban hamar újra átvette a vezetést.

Az utolsó percekben hiába próbálkozott a vendég székelyföldi együttes kapuslehozatallal, nem sikerült az újabb egyenlítés.

A jó iramú, sportszerű mérkőzésen a játék képe alapján a vendég Sportklub pontot érdemelt volna. A csíkszeredai együttes kedden este Miskolcon, a DVTK Jegesmedvék otthonában lép jégre.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Budapest JAHC–Csíkszeredai Sportklub 5–4 (3–1, 1–2, 1–1).

Gólszerzők: Dóczi Zsombor (12.), Jevgenyij Mozer (16. és 31), Schlekmann Márk (18.) és Ritter Zalán (49.), illetve Fodor Csanád (7.), David Levin (25.), Jeremy Welsh (36.) és Rokaly Norbert (43.).
Kapura lövések: 32–34.
Büntetőpercek: 4–2.
Játékvezetők: Tóth Renátó és Soós Dániel, illetve Gottlibet Zóra Vivien és Szabó Dávid.

BJAHC:
Farkas Roland, Straubinger Zoltán (kapusok) – Szabó Bence, Dóczi Zsombor, Jevgenyij Mozer, Kirils Galoha, Weidemann Márk (első sor); Pozsgai Tamás, Varga Kaden John, Sági Martin, Nagy Krisztián, Ritter Zalán (második sor); Ivan Vorobjov, Tóth Gergely, Keresztes Levente, Jesperi Viikilä, Schlekmann Márk (harmadik sor); Vitalij Tyeszlenko, Ravasz Csanád, Ilja Culigin, Molnár Bálint (negyedik sor). Vezetőedző: Kangyal Balázs.
Csíkszeredai Sportklub: Matt O'Connor, Ambrus Levente (kapusok) – Ferencz-Csibi Róbert, Karel Kubát, Reisz Áron, Péter Balázs, Részegh Tamás (első sor); Gecse Hugó, Troy Rutkowski, Cody Milan, Becze Tihamér, David Levin (második sor); Salló Alpár, Láday Tamás, Aidan Brown, Jeremy Welsh, Sofron István (harmadik sor); Eduard Cășăneanu, Fodor Csanád, Rokaly Norbert (negyedik sor). Vezetőedző: Vacláv Novák.