Hirdetés

Beáldozta a bronzmeccset a Csíkszeredai Sportklub

Tehetetlenek voltak a csíkszeredai csapat fiataljai a fővárosiakkal szemben
Fotó: Tuchiluș Alex

A Csíkszeredai Sportklub a B csapatát nevezte a jégkorongbajnokság bronzmérkőzésére, így vasárnap kora délután a Sepsi Arénában nem volt kérdés, ki áll fel a dobogó legalsó fokára, a Bukaresti Steaua komolyabb megerőltetés nélkül húzta be a találkozót.

A romániai jégkorongbajnokság bronzmérkőzése előtt gyakorlatilag a teljes keretet lecserélték a Sportklubnál, négyen maradtak a szombati elődöntőre nevezettekből (Eduard Căsăneanu, Silló Arnold, Bíró Gergő és Ambrus Levente kapus), a többiek a BJAHC elleni Erste Liga elődöntős párharc előtti útra készültek (az elődöntő első meccsét kedden 19.40-től rendezik).

A Bukaresti Steaua elleni vasárnapi találkozóra a B együttes ifjúsági korosztályú jégkorongozóit nevezték, a kispadról Péter Róbert másodedző és Ruczuj Gellért kapusedző irányította a fiúkat.

Hirdetés
•  Fotó: Tuchiluș Alex

Fotó: Tuchiluș Alex

A kék-fehéreknél csak az első két sort forgatták, mivel a meccs kétharmadában mindössze öt cserejátékos és egy kapus ült a kispadon. A Steaua pedig esélyeshez méltón kezdett és hamar kétgólos előnyre tett szert. A csíki fiatalok erejét felemésztette a védekezés, 21–5 volt a kapura lövések aránya az első harmadot követően.

•  Fotó: Tuchiluș Alex

Fotó: Tuchiluș Alex

A második játékrész elején másfél percre rossz csere, majd magas bot miatt kettős emberhátrányba került a Sportklub, de sikerült kivédekeznie ezt az időszakot.

A Steaua emberelőnyös játéka nem volt hatékony, ám egyenlő létszámnál ismét betalált. A Sportklub ezúttal sem tudta áttörni ellenfele védelmét, pedig többször is emberelőnyben játszhatott.

Megtelt a Sportklub kispadja az utolsó harmadra, a harmadik sor játékosai is jégre léptek, jóval kiegyenlítettebb lett a csata, de így sem sikerült közelebb férkőzni. Sőt, a Steaua Georgescu révén kihasználta a sokadik emberelőnyét és végleg eldöntötte a bronzérem sorsát.

•  Fotó: Tuchiluș Alex

Fotó: Tuchiluș Alex

A Csíkszeredai Sportklub számára hosszú sorozat szakadt meg ezzel a vereséggel, hiszen az előző években rendre a dobogón végzett.

Tavaly ezüstérmet szerzett, azelőtt bronzérmes volt. A 2021–22-es és a 2016–17-es szezonban aranyérmes volt a csíki együttes, 2020–21-ben és 2015–16-ban ezüst-, míg 2018–19-ben bronzérmet nyert az országos bajnokságban.

A harmadik helyért járó érmeket Benedek Árpád Csaba, a Román Jégkorong-szövetség főtitkára és Hodos László, a Csíkszeredai Sportklub elnöke adta át.

•  Fotó: Tuchiluș Alex

Fotó: Tuchiluș Alex

Jégkorong, romániai bajnokság, bronzmérkőzés:

Csíkszeredai Sportklub–Bukaresti Steaua 0–4 (0–2, 0–1, 0–1).

Gólszerzők: Vasile (4.), Bajaruns (7.), Ascseulov (32.), Georgescu (55.).
Kiállítások: 16, illetve 10 perc.
Kapura lövések: 17–49.

Sportklub
: Ambrus Levente, Simó Joel Ábel – kapusok; Kovács Előd, Both Péter, Bajkó Csongor, György Szilárd, Kedves Tamás (első sor); Boda András, Fülöp Ákos, Tamás Zsolt, Török-Láday Gergő, Both Máté (második sor); Márton Botond, Kristó Csongor, Eduard Căsăneanu, Silló Arnold, Bíró Gergő (harmadik sor); Erőss Ervin (negyedik sor). Vezetőedző: Kevin Constantine. Másodedző: Péter Róbert. Kapusedző: Ruczuj Gellért.
Steaua: Maxim Szamankov, Adorján Örs – kapusok; Dominik Tejnor, Tódor Csaba Rajmond, Ioan Timaru, Mihail Georgescu, Lauris Bajaruns (első sor); Andrei Diaconescu Grabari, Orbán Szilárd, Mircea Constantin, Adrian Irimia, Andrei Filip (második sor); Raul Jakob, Florin Creangă, Andrei Vasile, Makszim Ascseulov, Vladislav Teamriuc (harmadik sor); Gheroghii Agafanov, Antal Alfréd, Buda Gábor, Rareș Nedelcu (negyedik sor). Vezetőedző: Ioan Timaru. Másodedző: Vaklav Novak. Csapatvezető: Marius Cristian Păun.
•  Fotó: Tuchiluș Alex

Fotó: Tuchiluș Alex

•  Fotó: Tuchiluș Alex

Fotó: Tuchiluș Alex

•  Fotó: Tuchiluș Alex

Fotó: Tuchiluș Alex

•  Fotó: Tuchiluș Alex

Fotó: Tuchiluș Alex

•  Fotó: Tuchiluș Alex

Fotó: Tuchiluș Alex

•  Fotó: Tuchiluș Alex

Fotó: Tuchiluș Alex

•  Fotó: Tuchiluș Alex

Fotó: Tuchiluș Alex

•  Fotó: Tuchiluș Alex

Fotó: Tuchiluș Alex

•  Fotó: Tuchiluș Alex

Fotó: Tuchiluș Alex

•  Fotó: Tuchiluș Alex

Fotó: Tuchiluș Alex

1 hozzászólás
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Tizenegy játékosától búcsúzott el az FK Csíkszereda

Jelentős játékosmozgás zajlik az FK Csíkszeredánál: a klub bejelentette, hogy tizenegy labdarúgó távozik a keretből. A búcsúzók között több meghatározó futballista is szerepel.

A Sepsi OSK stadionjában játssza európai kupameccsét a Kolozsvári U – hivatalos

Hivatalossá vált, hogy a Kolozsvári U a Sepsi Duna Arénában rendezi meg a július 23-án sorra kerülő nemzetközi kupamérkőzését. A két klub minden részletben megállapodott, így a kolozsvári együttes Sepsiszentgyörgyön fogadhatja ellenfelét.

Székelyhon

Szétzúzta a vihar a Tatár-dombi kápolnát

Hatalmas erővel csapott le a szélvihar a Gyergyószárhegy határában álló kapolnára kedden délután. A vihar teljesen megrongálta a szabadtéri létesítményt.

`
Krónika

Mikes-leszármazott és Secuiana-vezető is érintett lehet a 9,2 millió lejes háromszéki büntetőügyben

Két természetes személyt és hét kereskedelmi társaságot küldött bíróság elé a Kovászna Megyei Törvényszéki Ügyészség egy több mint 9,2 millió lejes sikkasztási és pénzmosási ügyben.

Krónika

Fogyatékkal élőket kihasználó illegális otthonokra csaptak le Bihar megyében

Egy magát humanitárius szervezetnek kiadó, Jóságos szamaritánus nevű, a rászorulókat kihasználó, a nekik szánt adományokat saját célokra költő egyesület tagjaira csapott le kedden a Szervezettbűnözés- és Terrorellenes Ügyosztály (DIICOT) Bihar megyében.

Főtér

Nem engedhetjük meg magunknak, hogy kirúgjuk egymást verőfényes csütörtöki napokon

Szántai János kollégánk – aki egyben az Erdélyi Magyar Írók Ligájának elnöke is – beszéde a 15. Kolozsvári Ünnepi Könyvhét megnyitóján.

Ez is érdekelheti

Újabb két alapember hosszabbított, folytatja a keretépítést a Brassói Corona

A Brassói Corona újabb két hosszabbítást jelentett be a 2026–2027-es jégkorongidény előtt. A klub közlése szerint Rokaly-Boldizsár Richárd és Gajdó Tamás is a sárga-kékeknél folytatja pályafutását.

Egyik gárda nem nevezett, várhatóan nyolccsapatos lesz a romániai hokibajnokság

A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.

Két kulcsemberrel is hosszabbított, betonerős csapatot épít a Brassói Corona

Gőzerővel készül a következő idényre a Brassói Corona, amely a 2026–2027-es szezonban ismét több sorozatban is érdekelt lesz. Ennek megfelelően a Cenk-alatti együttes vezetősége folyamatosan dolgozik a keret megerősítésén.

Gyergyóból Brassóba igazolt a finn alapember

Újabb jelentős igazolást jelentett be a Brassói Corona: a következő idénytől a sárga-kékeket erősíti Konsta Mesikämmen, aki az elmúlt három szezonban a Gyergyói Hoki Klub meghatározó hátvédje volt.

Aláírt a Coronához a magyar válogatott csíkszeredai hokis

Tizenegy év után távozott Székesfehérvárról Mihály Ákos, a korábbi magyar válogatott jégkorongozó az Erste Liga legutóbbi szezonjában ezüstérmes Brassói Coronánál folytatja.

Négyszeres Erste Liga-bajnokkal erősítenek a Háromszéki Ágyúsok

A Háromszéki Ágyúsok újabb tapasztalt játékossal erősítik meg keretüket a szezonkezdés előtt. A narancs-kék mezes együtteshez csatlakozik Farkas Tamás, a 34 éves hátvéd, aki a Brassói Coronától érkezik az Ágyúsokhoz.

Visszatér a közönségkedvenc: Molnár Zsombor ismét az Ágyúsokat erősíti

Újabb fontos láncszemmel bővül a Háromszéki Ágyúsok kerete, ugyanis Molnár Zsombor személyében egy rutinos, Erste-ligás tapasztalattal rendelkező támadó tér vissza az együtteshez.

Reisz Áron Németországban folytatja

Öt szezon után elhagyja a Csíkszeredai Sportklubot Reisz Áron. A 31 éves csatár a német jégkorongbajnokság harmadosztályában, a DEL3-ban szereplő Hammer Eisbären csapatához igazolt.

Málnai Zalán aláírta első profi szerződését

Egy újabb fiatal játékos kap lehetőséget a jégkorong Erste Liga újoncánál: a 19 éves Málnai Zalán a Sapientia U23 együttesétől a Háromszéki Ágyúsokhoz szerződött.

Zajlik az élet Brassóban: kontinentális program, két távozó, egy hosszabbítás

Az erdélyi hokicsapatok közül jelenleg a Brassói Corona a legaktívabb a közösségi médiában: egymást érik a kerettel kapcsolatos hírek. A Cenk-aljai együttes indul a Kontinentális Kupában a visszalépett Gyergyói HK helyett, közzétették a programot.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!