Aranygól döntött a GYHK és az Újpest párharcában

Gergely Imre 2024. szeptember 29., 22:05 utolsó módosítás: 2024. szeptember 30., 00:02

Inkább küzdős, mint szép jégkorongot hozott vasárnap este a Gyergyói Hoki Klub–UTE Erste Liga meccs. A hazaiak játszottak valamivel jobban, de csak a hosszabbításban sikerült nyerniük.

Mindkét hazai meccsét megnyerte a hétvégén a GYHK. Korábbi felvétel Fotó: Szász Adorján/GYHK

Nem láthatott szép hokit a gyergyószentmiklósi közönség a mérkőzés első harmadában. Rengeteg volt a piszkálódás, vendégek provokációit pedig többször feleslegesen ütöttek vissza a hazai játékosok, így sorban jöttek a páros kiállítások.

Gól csak egy esett, azt Sándor-Székely szerezte az első gyergyói emberelőnyt kihasználva.

Újabb gólszerzési esély is a hazai oldalon volt több, de Rajna stabil volt mint mindig.

A második harmad ugyanúgy kezdődött mint két napja a DEAC ellen. Gyors Bodó góllal és ezzel kétgólos GYHK vezetéssel. A játék azonban megváltozott, elfogytak a sportszerűtlen megmozdulások. Továbbra is a gyergyóiak irányítottak, de nem sikerült növelni az előnyt,

sőt két eladott korong két újpesti gólt hozott mindkétszer Walker révén.

Így most is döntetlent mutatott az eredményjelző, mint pénteken a Debrecen elleni meccsen.

A harmadik húsz percben a Gyergyói HK tett többet a győztes gólért, de az UTE védelme kevés esélyt adott nekik, amikor pedig helyzet alakult ki, ott volt Rajna.

A döntés a hosszabbításra maradt, és másfél perc múlva amikor Haaranen, Császár és Vayrynen összekuszálta a vendégeket,

a finn csatárnak pedig formalítás volt bepasszolni a mindent eldöntő találatot az üres kapuba, és ezzel mindkét hazai meccsét megnyerte a hétvégén a GYHK.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Gyergyói Hoki Klub–UTE 3–2 hoszabbítás után (1–0, 1–2 0–0, 1–0).

Gólszerzők: Sándor-Székely Ottó (6.) Chris Bodó (21.), Janne Vayrynen (62.), illetve Jonathan Walker (28., 33.).