A DVTK Jegesmedvék honlapjának hétfői beszámolója szerint Adorján Attila kölcsönben visszatér a miskolci jégkorongcsapathoz. A székelyföldi kapus nyáron igazolt a finn másodosztályban (Mestis) érdekelt Kiekko-Pojat együtteséhez. Mint elmondta, szeretett volna kimozdulni a komfortzónájából, új kihívásokra vágyott, ezért döntött a váltás mellett.
Adorján tíz alapszakaszbeli mérkőzésen kapott lehetőséget a finn csapatban, mielőtt a bajnokságot nemrég a koronavírus-járvány miatt átmenetileg félbeszakították.
A tehetséges magyar válogatott kapus az újraindulásig ismét a DVTK-t erősíti.
„Termesztésen nem örülök, hogy leállt a bajnokság, viszont hálás vagyok, hogy megkaptam ezt a lehetőséget a DVTK Jegesmedvéktől és továbbra is lesz lehetőségem mérkőzéseken szerepelni. Jól érzem magam és motiváltan várom a következő időszakot” – nyilatkozta a dvtk.eu-nak Adorján.
A szlovák extraligában szereplő borsodiak legutóbbi hat találkozójukon egyaránt vereséget szenvedtek, és 19 meccsen szerzett 19 ponttal tizedikek a 12 csapatos mezőnyben.
Újabb nagy lépést tett a feljutás felé a háromszéki klub, miután győzni tudott az eddig veretlen Vajdahunyadi Corvinul otthonában. Ovidiu Burcă csapata ezzel megtartotta ötpontos előnyét az üldözők előtt, valamint felzárkózott az éllovasra.
„Senkit nem érdekel, mennyit dolgozol, csak hogy nyersz vagy veszítesz” – vallja Péter Róbert, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője. A szakemberrel az embert próbáló szezon tanulságairól, a szakmai háttérmunkáról és a jövő építéséről beszélgettünk.
Rendőröket riasztottak egy összetűzéshez csütörtök este a Maros megyei Felsőrépán, de nemhogy csillapodott volna a helyzet, hanem még inkább eldurvult.
Folyamatos az érdeklődés a levélszavazás iránt Magyarország kolozsvári főkonzulátusán, ahol ezekben a napokban egymást váltják azok az erdélyi magyar választópolgárok, akik személyesen szeretnék leadni voksukat a magyarországi országgyűlési választáson.
A húsvét manapság sokak számára pusztán kulturális, családi összejövetellé, vakációzássá, hosszú hétvégévé vált, holott a kereszténység legnagyobb ünnepéről van szó, amelynek lényege a szenvedés, a halál és az élet az összefonódása.
További hírek: a Lia Savonea vezette legfelső bíróság beperelte a kormányt, 2 milliárd lejt követelnek, egy falusi vegyesboltban pedig kábítószert lehetett vásárolni pult alól.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!