Hat mérkőzés maradt hátra a jégkorong Erste Ligában a Csíkszeredai Sportklub számára. A szebb napokat is megélt székelyföldi együttesnek szinte minden hátralévő találkozóját meg kell nyernie, hogy bejusson a rájátszásba. A péntek esti Miskolci DVTK Jegesmedvék–Csíkszeredai Sportklub (3–1) összecsapás után a két vezetőedző nyilatkozott.
A miskolciak mestere, Láda Balázs kiemelte, hogy nagyon fontos három pontot szereztek.
„Ezt sikerült elérnünk egy nagyon feszes védekezéssel és fegyelmezett játékkal. Az első öt percben még nem találtuk a ritmust. Igaz, hogy az első harmadban sem adtunk nekik sok lövési kísérletet, de nem voltunk jelen olyan támadószellemben a támadó harmadban, ahogy kellett volna. Ettől függetlenül vezetést szereztünk. Most ebben a fázisban nagyon örülünk, hogy sikerült a játékosoknak előrelépni. Huni (Csíki Hunor – szerk. megj.) is betalált, ami extra löketet adott a csapatnak, illetve Dávid is nagyon jól védett. Megmutatta a csapat, hogy tud koncentráltan játszani. A harmadik gól után azt hittük, hogy könnyű lesz, de a bekapott gól megváltoztatta a meccs képét. Viszont még ekkor sem adtunk nekik sok lehetőséget. Megérdemelten nyertünk, és készülünk a vasárnapi meccsre” – nyilatkozta Láda Balázs.
A csíkiak vezetőedzője ismét hangsúlyozta, hogy a Sportklub legnagyobb problémája ebben a szezonban az, hogy kevés gólt szerez.
„Az első két gólt rossz cserék miatt kaptuk. Ez pedig az edzőn múlik, szóval ha valakinek felelősséget kell vállalnia a meccsért, akkor az valószínűleg én vagyok. A cserék és a cserepad kezelése inkább edzői kérdés, mint játék. De a srácok keményen dolgoztak.
– mondta Kevin Constantine.
A Csíkszeredai Sportklub vasárnap 19.30 órától a Debreceni EAC otthonában lép jégre.
## | CsapatCs | MérkőzésM | GyőzelemGy | Győzelem h.u.Gy.h. | Vereség h.u.V.h. | VereségV | Gólk.Gk | PontP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Gyergyói Hoki Klub GYHK | 31 | 20 | 2 | 2 | 7 | 136-86 | 66 |
2 | Budapest JAHC BJAHC | 30 | 18 | 4 | 2 | 6 | 118-77 | 64 |
3 | Debreceni EAC DEAC | 31 | 16 | 3 | 1 | 11 | 123-100 | 55 |
4 | Brassói Corona Brassó | 30 | 14 | 3 | 1 | 12 | 92-94 | 49 |
5 | FTC-Telekom FTC | 29 | 10 | 5 | 3 | 11 | 96-90 | 43 |
6 | DVTK Jegesmedvék DVTK | 30 | 11 | 2 | 5 | 12 | 78-85 | 42 |
7 | Fehérvár Hockey Akadémia 19 FEHA19 | 31 | 10 | 4 | 3 | 14 | 71-95 | 41 |
8 | Újpesti TE UTE | 31 | 10 | 2 | 5 | 14 | 84-97 | 39 |
9 | Csíkszeredai Sportklub Sportklub | 31 | 9 | 3 | 2 | 17 | 66-89 | 35 |
10 | Dunaújvárosi Acélbikák DAB | 30 | 6 | 0 | 4 | 20 | 78-129 | 22 |
Túl van az életveszélyen és nagyenyedi otthonában lábadozik az FK Csíkszereda ifjúsági labdarúgója Ioó Edvin, aki egy december eleji ifjúsági kupameccsen elszenvedett sérülése után szívműtéten esett át.
Gól nélküli döntetlennel indította a 2026-os naptári évet az FK Csíkszereda: a Szuperliga újonca első felkészülési mérkőzésén a magyar élvonalban szereplő Nyíregyházi Spartacus ellen játszott 0–0-t Törökországban.
Nem mindennapi balesetet szenvedett csütörtök délben egy fiatal, marosvásárhelyi sofőr Predealon: autójával egy üdülőtelepi panzió tetejére csúszott rá az útról.
Elhagyott, megszaggatott hátizsákra bukkantak a hegyimentők a Brassótól délre található Nagykőhavason, ahol számos medve jelenlétét jelentették az elmúlt időszakban is.
Napok óta borzolja a kedélyeket és minden bizonnyal még jó ideig felháborodás övezi a helyi illetékek drasztikus januári megemelését, amely már csak azért is lesz nehezen megemészthető, mert hamarosan újabb ingatlanadó-növelés következhet.
Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!