Kevin Constantine együttese egy kiélezett, az utolsó másodpercig izgalmas mérkőzésen tartotta otthon a három pontot. A csíkiak amerikai vezetőedzője szerint mindkét csapat fáradtan lépett pályára: a Fehérvár betegség miatt foghíjas kerettel érkezett, míg a Sportklub játékosai az átlag feletti meccsterheléssel küzdenek.
„Mindkét gólunk nagyon fontos volt: a kapu torkában szerzett emberelőnyös találatunk és a második is, amellyel kétgólosra növeltük az előnyünket. Könnyebb dolga van egy csapatnak, ha megszerzi az első gólt. Ha az energiaszinted alacsony, nagyon nehéz visszajönni a mérkőzésbe.
Amennyiben a Gyergyó elleni hazai mérkőzésen is sikerült volna kétgólos előnyt kovácsolnunk, valószínűleg megnyertük volna azt a találkozót. Minden második nap játszunk, és amikor kétnaponta lépsz jégre, szükséged van egy lélegzetvételnyi szünetre” – nyilatkozta Constantine, majd a keddi összecsapásról is beszélt.
„Hétfő reggeltől készülünk a Brassó elleni mérkőzésre. Ők már évek óta egy nagyon erős csapatot alkotnak, keményen küzdenek. Legutóbb sikerült legyőznünk őket, így biztos vagyok benne, hogy mindent megtesznek majd, hogy visszavágjanak. Remélhetőleg egy jó és kiegyenlített mérkőzés vár ránk.
Remélhetőleg megfelelő energiaszinttel és erőfeszítéssel tudjuk lezárni ezt a hosszú és kemény sorozatot” – hangsúlyozta a szakvezető.
A FEHA19 vezetőedzője, Tokaji Viktor elmondta, hogy bár sokat tettek a pontszerzésért, még a kapuvasat is eltalálták, végül mégis alulmaradtak. „Ennek ellenére büszke vagyok a csapatra. Jó úton járunk, a sok hiányzó ellenére is.
Reméljük, hogy hamar kilábalunk ebből a betegség- és sérüléshullámból” – mondta Tokaji.
A Csíkszeredai Sportklubra a következő napokban egy hazai és két idegenbeli mérkőzés vár. Kedden 18.30-tól a Brassói Coronát fogadják, majd magyarországi túrára utaznak. Pénteken 19.30-tól a DVTK Jegesmedvék, vasárnap szintén 19.30-tól pedig a Debreceni EAC otthonában lépnek majd jégre.
## | CsapatCs | MérkőzésM | GyőzelemGy | Győzelem h.u.Gy.h. | Vereség h.u.V.h. | VereségV | Gólk.Gk | PontP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Gyergyói Hoki Klub GYHK | 29 | 20 | 2 | 2 | 5 | 127-72 | 66 |
2 | Budapest JAHC BJAHC | 29 | 17 | 4 | 2 | 6 | 110-75 | 61 |
3 | Debreceni EAC DEAC | 29 | 14 | 3 | 1 | 11 | 114-94 | 49 |
4 | Brassói Corona Brassó | 28 | 14 | 3 | 1 | 10 | 90-85 | 49 |
5 | FTC-Telekom FTC | 28 | 10 | 5 | 3 | 10 | 91-83 | 43 |
6 | DVTK Jegesmedvék DVTK | 28 | 9 | 2 | 5 | 12 | 68-79 | 36 |
7 | Csíkszeredai Sportklub Sportklub | 29 | 9 | 3 | 2 | 15 | 63-83 | 35 |
8 | Fehérvár Hockey Akadémia 19 FEHA19 | 29 | 8 | 4 | 3 | 14 | 66-94 | 35 |
9 | Újpesti TE UTE | 29 | 8 | 2 | 5 | 14 | 70-91 | 33 |
10 | Dunaújvárosi Acélbikák DAB | 28 | 6 | 0 | 4 | 18 | 76-119 | 22 |
Rövid másodosztályú száműzetés után emelt fővel tér vissza a román labdarúgás élvonalába a Sepsi OSK. A gyors visszajutás örömét beárnyékolják az anyagi nehézségek. Exkluzív interjúnkban Diószegi László nyíltan beszél a Szuperliga jelentette kihívásokról.
Váratlan jelenet zavarta meg a Szebeni Kerékpáros Körverseny harmadik szakaszát: egy medvebocs szaladt át az úton közvetlenül a mezőny élén haladó versenyzők előtt.
Rövid ímélben értesítették Dolhai Istvánt, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának vezetőjét, hogy július végéig láthatja el főkonzuli teendőit.
Elkészült a romániai magyar tannyelvű középiskolák idei érettségi rangsora. A végzősök átlageredményei alapján összeállított toplista a legjobb intézmények mellett azt is megmutatja, hol érettségiztek a legtöbben, hol született a legtöbb 10-es eredmény.
A bíróságon folytatódhat a Bihar megyei magyar közélet egyik legrégebbi politikai konfliktusa: Szabó Ödön pert indított Csomortányi István ellen. Az RMDSZ-es politikus rágalmazásról beszél, az EMSZ-alelnök szerint a per célja az elhallgattatása.
Hétvégén érkezik az enyhülés, de hosszú távon kéne gondolkodni, ha fel akarunk készülni a további hőségekre.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!