A jégkorong Román Kupa vasárnapi fináléja után a díjátadó ceremónián jelentette be Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere, hogy március 22-án és 23-án a Sepsi Aréna ad helyet majd a romániai jégkorongbajnokság final fourjának is. Így lesz még egy főpróba a Divízió 1/A világbajnokság előtt.
Már az elődöntők napján, szombaton is kevés üres helyet lehetett látni a Sepsi Aréna nézőterén, másnap pedig zsúfolásig telt a csarnok. A nézőszám tekintetében tehát igencsak sikeres volt az esemény. Miklós Ervin a Háromszéki Ágyúsok elnöke nyilvánvalóan pozitívan értékelt:
„Ezt a final fourt mi Ágyúsok nyertük meg. Úgy gondolom ezzel a sikeres tornával megalapoztuk a háromszéki jégkorong továbblépését.
– fogalmazott a Székely Sport kérdésére válaszolva.
„Jó esélyünk van arra, hogy mi legyünk a négyes döntő egyik résztvevő csapata, de ha esetleg mégsem jutnánk be, akkor is egy nagyon sikeres torna lesz itt Sepsiszentgyörgyön, ami jól fogja szolgálni a legfontosabb célunkat: a jégkorong népszerűsítését Háromszéken” – nyilatkozta az Ágyúsok elnöke.
Miklós elmondta még, hogy nagyon sok apró hibával szembesültek a két nap alatt, de meglátása szerint jó is hogy ezek most ütköztek ki, mert már tudják, hogy mit és hogyan kell javítani. Olyan váratlan helyzet is volt, amire nem lehet rákészülni, de erre is jól reagáltak. Szombaton egy brassói szurkoló félrenyelt, és majdnem megfulladt, de a rendezők gyors reagálásának köszönhetően sikerült megmenteni az életét.
A romániai jégkorongbajnokság alapszakaszában minden csapat 6 mérkőzést vív az alapszakaszban mindenkivel azaz összesen 36 mérkőzést játszik minden együttes. Biztosnak látszik a Gyergyói Hoki Klub, a Brassói Corona és a Csíkszeredai Sportklub részvétele, a negyedik helyért még nagy harc folyik az Ágyúsok és a Steaua között.
Nem léphet pályára a saját stadionjában az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga következő idényében. A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) tájékoztatta a klubot, hogy a korlátozott befogadóképessége miatt az arénát nem fogják hitelesíteni.
A Sepsi OSK története során mindössze egyetlen játékosért fizetett többet, mint Dino Skorupért, a horvát középpályás azonban nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A piros-fehérek közös megegyezéssel szerződést bontottak vele.
Megszavazta Marosvásárhely önkormányzata az idei díszpolgárok névsorát, noha a Kovászna, Hargita és Maros Megyei Románok Civil Fóruma nyílt levélben tiltakozott a jelöltek – különösen néhai Kincses Előd jogász, közíró – ellen.
A jubileumi, 35. Tusványoson idén is a magyar és a határon túli közélet számos ismert szereplője vesz részt. A közéleti programok középpontjában a béke és a gazdasági kihívások állnak, a Tisza-frakció meghívott képviselői távol maradnak a rendezvénytől.
Megindokolta Németh Zsolt fideszes országgyűlési képviselő, hogy miért nem hívták meg Magyar Péter miniszterelnököt a szervezők a Tusványos idei rendezvényeire. A kormányfő a napokban kifogásolta, hogy nem kapott meghívást.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!