A romániai U20-as válogatott ezen a héten zajló összetartásának csúcspontja a csütörtökön és pénteken Ukrajna elleni, Brassóban zajló felkészülési mérkőzés. Mindkét találkozó 18.30-kor kezdődik.
Románia a divízió 2/A jelű vébére készül, amelynek a horvátországi Zágráb lesz a házigazdája 2025. január 6-12. között. A tornán a házigazda Horvátország mellett Litvánia, Nagy Britannia, Kína, Hollandia és Románia együttesei lépnek majd jégre.
A romániai válogatott kerete
Kapusok: Buda Márton (Miskolci DVTK Jegesmedvék), Márk Bálint (Gyergyói HK), Galusnyák Tamás (Jászberényi Lehel HC).
Hátvédek: Nagy Tamás (Háromszéki Ágyúsok), Szabó Tas, Molnár Ákos (mindketten Gyergyói HK), Kovács Előd (Csíkszeredai Sportklub), Tudor Nechita (Okanagan Hockey Academy, osztrák), Baraboi Csongor (Fehérvár Hockey Academy), Lusztig Krisztián (Újpest Jégkorong Akadémia).
Csatárok: Călin Lupașcu, Salamon Róbert, Răzvan Timaru, Fehér Csanád, Gál Szilárd, Kosza Ádám (mind Gyergyói HK), Ágoston Tamás (Sapientia U23/Felcsík SK), Kovács Alpár, Kovács Szabolcs (mindketten Debreceni EAC), Bogács Tamás (Miskolci DVTK Jegesmedvék), Kozma Gergő (Alvesta SK, svéd), Süveg István, Szopos-Böjte Szabolcs, Süveg Botond (mindhárman Fehérvár Hockey Academy), Ryan Sandu (Queen City Royals, amerikai).
Stáb: Góga Attila (vezetőedző), Papp Szabolcs Tibor (másodedző), Fülöp Rajmund (kapusedző), Szentes Ervin (felszerelés menedzser), Horvát Tamás (csapatmenedzser).
Szoros mérkőzést játszott Dániával, de egygólos vereséget szenvedett a magyar U20-as korosztályú férfi jégkorong-válogatott a divízió 1/A jelű világbajnokság nyitónapján a szlovéniai Bledben.
Ladányi Balázs szövetségi edző együttese az első harmadban egyenrangú ellenfél volt, majd fokozatosan kerültek mezőnyfölénybe az északiak, akik aztán a 48. és az 54. percben is betaláltak. A hajrában lehozta kapusát a magyar csapat, és a csíkszentkirályi Ravasz Csanád passzából Mihalik Gergő szépített 70 másodperccel a vége előtt, de újabb találat már nem esett.
Jégkorong, U20-as divízió 1/A vb, 1. forduló:
Dánia–Magyarország 2–1 (0–0, 0–0, 2–1).
Gólszerzők: Olesen (48.) és Bungaard (54.), illetve Mihalik Gergő (59.).
További eredmények:
Ausztria–Franciaország 4–2,
Szlovénia–Norvégia 1–4.
A magyar válogatott további programja
December 10. (kedd): 13.30-tól Franciaország–Magyarország.
December 12. (csütörtök): 13.30-tól Norvégia–Magyarország.
December 13. (péntek): 13.30-tól Ausztria–Magyarország.
December 15. (vasárnap): 20.30-tól Magyarország–Szlovénia.
A hatos első helyezettje jut fel a világ tíz legjobbját tömörítő elitbe, az utolsó pedig kiesik a divízió 1/B jelű csoportba.
Zord időjárás közepette lépett pályára a Sepsi OSK szombaton a Bukaresti Dinamo SK vendégeként a labdarúgó 2. Liga 18. fordulójában. A hóvihar sem állította meg a háromszékieket, a mindent eldöntő gólt pedig az utolsó pillanatban szerezték meg.
A pálya egészét hó borítja, a látási viszonyok sem a legjobbak a szombat déli összecsapáson a labdarúgó 2. Ligában.
Nem állt meg rendőrök jelzésére, előbb autóval, majd gyalogosan próbált menekülni egy fiatal Csíkszeredában vasárnapra virradóra. Mint kiderült, ittasan, felfüggesztett jogosítvánnyal vezetett egy lejárt forgalmi engedélyű autót.
Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul szobor melletti robbantás után mentették fel.
Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul-szobor melletti robbantás után mentették fel. Háromrészes interjú Aulich Lajos aradi vértanú testvérének ükunokájával.
Hiába mérséklődött az infláció, tovább emelkednek az árak. Online kihívás miatt gyújtott fel egy autót egy 15 éves brassói tinédzser.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!