A címvédő és egyben olimpiai aranyérmes finn jégkorong-válogatott pénteken 4–1-re kikapott az amerikai csapattól a világbajnokság nyitónapján.
Az esti mérkőzésen Svédország és Németország sem tudott gólt ütni két harmadon keresztül, végül azonban az utolsó játékrészben ey összejött, így minimális diadalt a skandináv gárda.
A rigai nyitótmeccsen a szlovákok 1–0-ra és 2–1-re is vezettek a csehek ellen, végül mégis kikaptak 3–2-re, Kanada pedig simán verte Lettországot.
Ami a magyar nemzeti válogatottat illeti, szombaton 16.20-kor kezd Dániával. Vasárnap az Egyesült Államok, kedden Franciaország, csütörtökön Svédország, pontosan egy hét múlva az olimpiai és világbajnok, világranglista-vezető házigazda, Finnország, majd május 21-én Németország, másnap pedig Ausztria lesz az ellenfele.
A nyolcas utolsó helyezettje kiesik a divízió I/A-ba, az első négy helyezett pedig negyeddöntőt játszhat a rigai csoport négy legjobbjával.
Jó hírt kapott az FK Csíkszereda a Szuperliga új idényének rajtja előtt: a Román Labdarúgó-szövetség sürgősségi bizottsága módosította a versenyszabályzatát, így a csíkiak a következő szezonban is saját stadionjukban rendezhetik hazai mérkőzéseiket.
Hivatalossá vált, hogy a Kolozsvári U a Sepsi Duna Arénában rendezi meg a július 23-án sorra kerülő nemzetközi kupamérkőzését. A két klub minden részletben megállapodott, így a kolozsvári együttes Sepsiszentgyörgyön fogadhatja ellenfelét.
Hatalmas erővel csapott le a szélvihar a Gyergyószárhegy határában álló kapolnára kedden délután. A vihar teljesen megrongálta a szabadtéri létesítményt.
Két természetes személyt és hét kereskedelmi társaságot küldött bíróság elé a Kovászna Megyei Törvényszéki Ügyészség egy több mint 9,2 millió lejes sikkasztási és pénzmosási ügyben.
Egy magát humanitárius szervezetnek kiadó, Jóságos szamaritánus nevű, a rászorulókat kihasználó, a nekik szánt adományokat saját célokra költő egyesület tagjaira csapott le kedden a Szervezettbűnözés- és Terrorellenes Ügyosztály (DIICOT) Bihar megyében.
Szántai János kollégánk – aki egyben az Erdélyi Magyar Írók Ligájának elnöke is – beszéde a 15. Kolozsvári Ünnepi Könyvhét megnyitóján.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!