A mérkőzés közepén elverte a Sportklub a Jegesmedvéket

Dobos László 2024. október 27., 21:29

Magabiztos győzelmet aratott vasárnap este hazai jégen a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában. Kevin Constantine legénysége a miskolciak ellen négy góllal győzött.

Négyszer vették be a kaput a csíki játékosok •  Fotó: Pinti Attila
Négyszer vették be a kaput a csíki játékosok Fotó: Pinti Attila

Gól nélküli iramos hokit láthatott a Vákár Lajos Műjégpálya közönsége a vasárnap esti Sportklub–DVTK Jegesmedvék összecsapás első húsz percében, amikor mindkét csapat előtt adódtak gólszerzési lehetőségek, de egyik sem tudott betalálni.

Remek csíki játékról marad emlékezetes a második játékrész, amikor a székelyföldi kék-fehérek négyszer is betaláltak Tomáš Vošvrda kapujába.

•  Fotó: Pinti Attila

A gólok sorát Fodor Csanád nyitotta meg a 25. percben, amikor közelről volt eredményes (1–0), majd Becze Tihamér lőtt a jobb kapuvas mellé félmagasan védhetetlenül (2–0).

A 37. percben a Sportklub emberhátrányban is gólt szerzett, az ellentámadást vezető svéd idegenlégiós, Fredrik Forsberg holt szögből kapura lőtte a korongot, ami a miskolciak cseh idegenlégiós kapusáról bepattant a hálóba (3–0). A második szünet előtti percben Péter Balázs egy nagyon szép összjáték végén ütött újabb látványos találatot (4–0).

Péter Balázs (66-os mezzel) a második játékrész utolsó percében ütött szépségdíjas gólt •  Fotó: Pinti Attila
Péter Balázs (66-os mezzel) a második játékrész utolsó percében ütött szépségdíjas gólt Fotó: Pinti Attila

A következő vendégtámadásnál a miskolciak kanadai csatára, Colin Doyle követett el szabálytalanságot, majd verekedni kezdett, ezért 2+5+20 perces büntetést kapott, és mehetett hamarabb zuhanyozni.

Az utolsó játékrészben kiválóan védekezve őrizte meg négygólos előnyét a Sportklub, amelynek győzelmében fontos szerepet játszott Adorján Attila kapus.

A csíkiak számára két idegenbeli mérkőzés következik az Erste Ligában: pénteken, november 1-jén Dunaújvárosban, november 3-án pedig Debrecenben lépnek majd jégre.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Csíkszeredai Sportklub–DVTK Jegesmedvék 4–0 (0–0, 4–0, 0–0).
Gólszerzők: Fodor Csanád (25.), Becze Tihamér (34.), Fredrik Forsberg (37.) és Péter Balázs (40.).
Kapura lövések: 26–30.
Büntetőpercek: 12–35 (ebből a miskolci Colin Doyle-nak 2+5+20 perc fegyelmi). Játékvezetők: André Attila és Gabriel Radu, illetve Magyar Áron és Galusnyák Botond.

Sportklub: Adorján Attila, Ambrus Levente (kapusok) – Jimi Kuronen, Ferencz-Csibi Róbert, Rokaly Szilárd, Reisz Áron, Becze Tihamér (első sor); Salló Alpár, Láday Tamás, Fredrik Forsberg, Részegh Tamás, Péter Balázs (második sor); Gecse Hugó, Kristó Csongor, Johan Lorraine, Rokaly Norbert, Fodor Csanád (harmadik sor); Eduard Cășăneanu, Kovács Előd, Silló Arnold, Márton Botond, Niclas Juhani Lucenius (negyedik sor). Stáb: Kevin Constantine (vezetőedző), Péter Róbert (másodedző), Ruczuj Gellért (kapusedző), Sprencz István (csapatvezető).

DVTK Jegesmedvék: Tomáš Vošvrda, Praták Dávid (kapusok) – Szirányi Bence, Szathmáry Simon, Vladiszlav Kulesov, Miskolczi Márk, Garet Joseph Hunt (első sor); Vokla Roland, Vojtkó Mátyás, Roman Berdnyikov, Bartos Dávid, Jason Clarke Pineo (második sor); Jeremy Masella, Szalay Boldizsár, Jan Blasko, Colin Fredrick Doyle, Lövei Dávid (harmadik sor); Trozsák Ádám, Farkas Márton, Rétfalvi Kristóf, Csíki Hunor Alpár, (negyedik sor). Stáb: Láda Balázs (vezetőedző), Galanisz Nikandrosz (másodedző), Sajó Márton (csapatvezető).