A DVTK ellen is folytatódott a GYHK győzelmi sorozata

Gergely Imre 2024. október 25., 21:12

Háromgólos előnyt épített a Gyergyói Hoki Klub a DVTK elleni pénteki Erste Liga mérkőzésen és ezt meg is tartotta. A székelyföldi együttes újabb három pontot zsebelt be, ezzel pedig továbbra is az élen áll.

Folytatódik a GYHK kiváló szériája Fotó: Szász Adorján

A speciális játékhelyzetekkel elégedett lehetett a gyergyószentmiklósi közönség. Bodó emberhátrányban volt kellően erőszakos és a megszerzett korong vezetést hozott a GYHK-nak. Az első emberelőny után pedig 2–0 lett, Orbánra jött ki a figura, akinek nem volt nehéz az üres kapu torkából betalálnia.

A második harmad elején Sylvestre is feliratkozott a gólszerzők listájára, azaz kényelmes előnybe került a hazai alakulat.

Utána sokáig csak a gyergyói csapatnak voltak akciói, a játékrész mégis döntetlen lett, egy másodperccel a szünet előtt Doyle talált be emberelőnyben. A harmadik húsz percben rutinosan tartotta az eredményt a házigazda, eldugták a korongot a vendégek elől.

•  Fotó: Szász Adorján
Fotó: Szász Adorján

A végén lehozta a kapusát a DVTK, Szigeti pedig megiramodott és száz százalékos ziccerben szabálytalankodtak ellene. Éppen ezért a szabályoknak megfelelően technikai gólt ítéltek a játékvezetők a GYHK javára, 4–1 lett a végeredmény.

A székelyföldi gárda tovább nyújtja a győzelmi sorozatát az Erste Ligában és továbbra is az élen áll. Vasárnap az UTE ellen folytathatja kiváló szériáját.

Jégkorong Erste Liga alapszakasz,
Gyergyói Hoki Klub–DVTK Jegesmedvék 4–1 (2–0, 1–1, 1–0)
Gólszerzők: Chris Bodó (7. perc), Brance Orbán (15.) Sébastien Sylvestre (21.), Szigeti Ákos (60.) illetve Colin Doyle (40.).