Ladányi Balázs szövetségi edző alakulata egy nappal korábban úgy kapott ki 5–4-re hosszabbítás után a japánoktól, hogy 19 másodperccel a vége előtt még vezetett. Így aztán most a sokkal esélyesebb dánokkal szemben kellett próbálkozni a pontgyűjtéssel.
Az északiak az első harmadban komoly előnybe kerültek, ám a 25. percben szép passzjáték végén Horváth Bence szépített. A harmadik harmad derekán egy kimaradt magyar helyzetből kontráztak a dánok, és nem hibáztak.
Az egypontos magyarok – akik a nyitókörben 5–2-re kikaptak a kazahoktól, majd hétfőn 3–2-re az osztrákoktól, szerdán pedig hosszabbítás után 5–4-re a japánoktól – szombaton 17 órakor a kilencpontos francia együttessel találkoznak.
A keretnek több székelyföldi születésű játékos is tagja: Salamon Zoltán és Farkas László Csíkszeredában, Ravasz Csanád Székelyudvarhelyen született, a családja Csíkszentkirályon él. Tagja a keretnek az egyaránt Gyergyószentmiklóson született Csala Patrik kapus, aki a Németországban, a Köln csapatát erősíti, illetve Horváth Bence a finn Jukurit U20-as csapatának csatára.
A magyar csapat akkor marad benn a második vonalnak számító (11-16. hely) divízió 1/A-ban, ha az utolsó fordulóban két ponttal többet szerez, mint az ázsiai együttes a dánokkal szemben. A remélt bennmaradás papíron könnyebbnek ígérkezett, mivel az ukrajnai háború miatt a közvetlen élvonalhoz tartozó orosz, valamint a szintén a magyarok előtt rangsorolt fehérorosz válogatott jelenleg nem játszhat a nemzetközi porondon. A kazah együttes az utolsó forduló eredményétől függetlenül feljutott a tízcsapatos elitbe.
Jégkorong, U20-as vébé, divízió 1/A, 4. forduló:
Dánia–Magyarország 3–1 (2–0, 0–1, 1–0), a magyar gólszerző: Horváth B. (25.)
Kazahsztán–Japán 3–1 (1–1, 1–0, 1–0)
Franciaország–Ausztria 7–4 (2–1, 3–1, 2–2)
Az állás: 1. (és már feljutott) Kazahsztán 12 pont, 2. Franciaország 9 pont, 3. Ausztria 6 pont (15–15), 4. Dánia 6 pont (13–13), 5. Japán 2 pont, 6. Magyarország 1 pont. Az első helyezett feljutott a tízcsapatos elitbe, az utolsó kiesik a divízió 1/B-be.
A szombati program: 13.30 órától Dánia–Japán, 17-től Magyarország–Franciaország, 20.30-tól pedig Ausztria–Kazahsztán.
Nagyon úgy tűnik, hogy a bennmaradás kiharcolása után Ilyés Róbert nem folytatja az FK Csíkszereda kispadján, sajtóértesülések szerint a szezon végén távozik a csapattól.
Sorsdöntő mérkőzés előtt áll a Sepsi OSK, amely a Voluntari otthonában már ma este bebiztosíthatja visszajutását a Szuperligába. Ezúttal nem lesz ott a lelátón az igazoltan hiányzó Diószegi László klubelnök, aki közösségi oldalán üzent a szurkolóknak.
Székely János szombathelyi megyés püspök lesz a csíksomlyói pünkösdi búcsú szónoka. A szervezés már javában zajlik, az idei búcsú jelmondata pedig a keresztséget állítja középpontba.
„Ízlésromboló rángatózásnak” nevezte Tőkés László nyugalmazott református püspök, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) elnöke Hegedűs Zsolt tiszás politikusnak, az egészségügyi miniszteri tisztség várományosának táncát.
Esélyesebb, hogy technokrata miniszterelnöke lesz Romániának, mint hogy valamely pártpolitikus – derül ki a Polymarket előrejelzési piac fogadásaiból.
Ro-Mánia a köbön! Ha valakinek van felesleges pénze, így dobhatja ki, avagy hogy nyert új értelmet a hazai szakkifejezés, miszerint viața bate filmul (az élet még a filmet is lekörözi).
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!