A Corona legyőzte a Fradit, a Brassó a legesélyesebb a továbbjutásra

Dobos László 2024. október 19., 21:56

Egy másodperccel a rendes játékidő vége előtt lőtt góllal hosszabbításra mentette a házigazda Corona a Ferencváros elleni meccset a Brassóban zajló jégkorong Kontinentális Kupa szombat esti mérkőzésén.

Csak egyszer vezetett a Brassói Corona Fotó: Tuchiluș Alex

A Ferencváros simán, a Brassó pedig bravúrral nyerte meg a Cenk alatti városban zajló jégkorong Kontinentális Kupa pénteki meccsét, így a továbbjutás szempontjából döntőnek is számított az Erste Liga előző szezonja két legjobb csapatának összecsapása.

A szombat esti találkozón a Ferencváros végig vezetett, 1–0-ra, 2–1-re és 4–2-re is, a Brassó azonban minden gólra válaszolni tudott. A rendes játékidő hajrájában, 0,8 másodperccel a vége előtt egyenlített (4–4) a Corona, a találatot a Csíkszeredai Sportklub korábbi csatára Jevgenyij Szkacskov ütötte, aki egyébként három gól szerzett ezen a találkozón.

Hosszas tanácskozás után megadták a gólt, aztán a Corona a ráadásban Van Wormer révén beütötte a győztes találatot is (4–5).

A Brassó egyszer vezetett a meccsen, de a legjobbkor, és ezzel gyakorlatilag már a Kontinentális Kupa következő körében érezhetik magukat, ehhez vasárnap este a csoport leggyengébb tagját, a litván Energiját kell legyőzniük.

Jégkorong Kontinentális Kupa, 2. kör, D csoport, 2. forduló:

Brassói Corona–FTC-Telekom 4–5 – hosszabbítás után (1–0, 2–2, 1–2, 0–1).
Gólszerzők: Tóth Gergő (15.), Lauri Kärmeniemi (32.), Mattyasovszki Gergely (40.) és Seregély Máté (42.), illetve Jevgenyij Szkacskov (23., 47. és 60.), Albert Zagidullin (36.) és Jared van Wormer (63.).

Tizenegy gól a balti csapatok összecsapásán

A második játéknapjának első meccsén a két balti együttes, a lett Mogo Riga és a litván Energija Elektrenai mérte össze erejét. Úgy tűnt, egyoldalú összecsapás lesz, a rigaiak a 32. percben már 5–1-re vezettek, ám ezt követően beindultak a litvánok, a 48. percben már 5–5-öt mutatott az eredményjelző. Közel jártak a felek a hosszabbításhoz, a Riga a hajrában megszerezte a győzelmet jelentő gólt.

Energija Elektrenai (litván)–Mogo Riga (lett) 5–6 (0–2, 3–3, 2–1).

Korábbi eredmények: FTC-Telekom–Energija Elektrenai 6–0 és Brassói Corona–Mogo Riga 4–3 (hosszabbítás után).

Az állás

1. Ferencváros 2 1 0 1 0 10–5 4
2. Brassói Corona 2 0 2 0 0 9–7 4
3. Mogo Riga 2 1 0 1 0 9–9 4
4. Energija Elektrenai 2 0 0 0 2 5–12 0

A vasárnapi program: 14.30 órától Mogo Riga–FTC-Telekom, 18.30 órától pedig Brassói Corona–Energija Elektrenai.

A Barcaságban jégre lépő négyesből az első helyezett jut a november közepén esedékes újabb körbe, ahol a dán Aalborg Pirates, a lengyel GKS Katowice és a francia Bruleurs de Loups helye már biztos.