A Corona hamar eldöntötte a DAB elleni meccset

Székely Sport 2024. október 06., 21:24 utolsó módosítás: 2024. október 06., 21:38

Első harmadbeli teljesítményének köszönhetően a Brassói Corona magabiztos sikert aratott a Dunaújvárosi Acélbikák ellen a jégkorong Erste Ligában, a címvédő korán szerzett háromgólos előnyét megőrizte a vasárnapi meccs végéig.

Többet támadott ellenfelénél a Corona, öt gólt szerzett Fotó: Cătălina Zorojanu

A Corona kiválóan játszott az első harmadban, és a játékrész közepén három és fél perc alatt gyakorlatilag eldöntötte a találkozó sorsát: előbb Van Wormer lőtt gólt emberelőnyben, majd Zagidullin duplázott, a 14. perc elején már hárommal vezettek a brassóiak.

A középső harmadban is a Corona uralta a játékot, de a DAB-nak sikerült közelebb férkőznie Jensen találatával. Ebben a húsz percben a Brassó három, míg a dunaújvárosiak két emberhátrányt védekeztek ki.

•  Fotó: Cătălina Zorojanu
Fotó: Cătălina Zorojanu

Az utolsó játékrészben Van Wormer is duplázott, majd hamarosan érkezett a válasz a DAB-tól, Zohovs használt ki egy emberelőnyt, így ismét nyílttá vált a csata. Két perccel a vége előtt 4–2-es állásnál a vendégek időt kértek, majd lehozták a kapust, ám ez végül rosszul sült el, Szkacskov véglegesen eldöntötte a csatát.

A Corona visszavágott a dunaújvárosiaknak a szeptember végi 4–2-es vereségért és tartja éllovas pozícióját. A DAB szezonbeli hatodik vereségével maradt a 10. helyen.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz
Brassói Corona–Dunaújvárosi Acélbikák 5–2 (3–0, 0–1, 2–1),
gólszerzők Van Wormer (10., 49.), Zagidullin (13., 14.), Szkacskov (60.), illetve Jensen (29.), Zohovs (54.)