Utolsó lett a magyar bajnok a futsal BL lisszaboni csoportjában

Dobos László 2023. december 04., 11:05

A Haladás VSE vereséget szenvedett a szerb KMF Loznica-Grad csapatától a futsal Bajnokok Ligája elitkörének harmadik, utolsó fordulójában, és ezzel utolsó lett a lisszaboni csoportban.

Mindhárom mérkőzését elveszítette a Haladás Fotó: Facebook/Haladás VSE, Dénes Balázs

Az már korábban eldőlt, hogy ez a két együttes nem juthat tovább, mivel az első két összecsapását egyformán elveszítette, és csak az első helyezett kerül be a sorozat négyes döntőjébe.

A szombathelyiek csütörtökön 5–2-re kaptak ki a belga Anderlechttől, pénteken pedig 7–2-re veszítettek a házigazda, 2019-ben és 2021-ben BL-győztes portugál Sportingtól.

Ezt követően a Haladás 3–2-re alulmaradt a szerb KMF Loznica-Grad csapatával szemben is, és harmadik vereségével a negyedik lett a csoportban.

Teremlabdarúgó Bajnokok Ligája, elitkör, 3. forduló, C csoport:

KMF Loznica-Grad 2018 (szerb)–Haladás VSE 3–2 (3–1).
A magyar csapat gólszerzői: Dróth (20.), Luiggi Longo (29.). A zárónap másik mérkőzésén: Sporting CP (portugál)–Anderlecht (belga) 4–1 (2–1).

Korábbi eredmények:
Anderlecht–Haladás VSE 5–2, Sporting CP – KMF Loznica-Grad 9–1, Sporting CP–Haladás VSE 7–2, Anderlecht–KMF Loznica-Grad 8–1.

A csoport végeredménye: 1. Sporting CP 9 pont, 2. Anderlecht 6, 3. Loznica-Grad 3, 4. Haladás 0.

A román bajnok Galaci United korábban búcsúzott, nem jutott be az elitkörbe.