Székelyudvarhelyen triplázott a futsalbajnok és a kupagyőztes

Józsa Csongor 2022. augusztus 29., 21:32

Görcsös, gyenge színvonalú, ritmustalan Szuperkupa mérkőzést játszott a tavalyi első és második helyezett a székelyföldi városban. Ennél csak jobbat remélhetünk az új idénytől.

A galaci csapat ünnepelt a végén Fotó: Beliczay László

Hétfőn késő délután a székelyudvarhelyi városi sportcsarnokban rendezték a teremlabdarúgó Szuperkupa 2022-es kiírásának meccsét. Ezen a címvédő, egyben Román Kupa-győztes Galaci United azzal a Dévai Autobergamóval nézett farkasszemet, amelyiket tavaly mindkét kiírás döntőjében legyőzte. Amíg a Duna partiaknál kevés volt a játékosmozgás, addig a Hunyad megyeiektől többen távoztak, egyelőre páran érkeztek, így nem csoda, hogy a 38 éves edző-játékosuk, Florin Matei is a kezdőben volt.

Fotó: Beliczay László

Az első félidőben nagyon kevés játékot mutatott a két gárda, alig hoztak össze egy-két valamirevaló gólszerzési lehetőséget. A pihenő előtt aztán csak megzörgették a hálókat. Két pontrúgás eredményezett találatot: a galaciak egy szöglet után, a dévaiak egy kisbüntetőt követően voltak eredményesek (1–1).

Cr. Matei a felső kapufát bombázta telibe a második játékrész elején. Az Unitednek nagyon korán, már a 27. percben kigyűlt a csapathibája. A Bajnokok Ligája csoportkörére készülő együttes képtelen volt feltörni a szívósan védekező ellenfele védelmét, aki több ellentámadást megindított a megszerzett labdákból.

Két percig emberhátrányban játszott az erdélyi klub, Aramă kapta meg a 29. minutumban a második figyelmeztetését, így kiállították. Megúszták kapott gól nélkül.

Végig vontatott, megszakításokkal tarkított volt a mérkőzés, mindkét csapat játékosai sokat reklamáltak a sípmestereknél – korántsem a teremlabdarúgás szépségei miatt emlékszünk majd vissza erre a Szuperkupa-döntőre.

Az is beszédes adat, hogy legtöbb esetben egy futsalmeccs másfél, egy óra negyven percet tart a kezdéstől a végéig – most két órát rúgták a labdát.

A végjátékban teljesen elkészült erejével az Autobergamo, nagyobbnál nagyobb helyzeteket puskázott el az United – üres kapura sem tudták belőni. Megmaradt az 1–1-es állás a végső dudaszóig. A versenykiírás alapján nincs hosszabbítás, büntetőkkel döntik el a győztes kilétét.

A dévaiak indították a sorozatot. Boldor belőtte, Crișan arcon lőtte a kapust. Fl. Matei és Pelé nem hibáztak. Gavrilă próbálkozását hárította a hálóőr, Araujo értékesítette, így újból döntetlen volt az állás. Cr. Matei kihagyta, Cireș belőtte, így 3–2-re átvette a vezetést a Galac. Constantinescu és Crăciun az utolsó párban értékesítették, ami azt jelentette, hogy az United vitrinjébe került a Szuperkupa.

A szurkolók ennél többet érdemelnek, mint amit láttak, tapasztaltak ezen a mérkőzésen. Tudjuk le azzal, hogy nagyon idényeleji volt mindkét gárda formája...