Az első meccslabdáját nem értékesítette az FK Székelyudvarhely

Józsa Csongor 2023. május 08., 19:36 utolsó módosítás: 2023. május 09., 10:08

Kétgólos előnyt adott le az FK Székelyudvarhely a teremlabdarúgó élvonal elődöntőjében. Drámai küzdelemben, a hosszabbításban a Dévai Autobergamo volt pontosabb.

Küzdelmes, végig kiegyenlített csata folyt a pályán Fotó: László Ildikó

Hétfőn délután a teremlabdarúgó 1. Liga elődöntőjének második felvonását rendezték a székelyudvarhelyi sportcsarnokban. A helyi Futsal Klub a Dévai Autobergamót látta vendégül. Lépéselőnyben volt a Jakab Zoltán által felkészített gárda, miután az első meccsen nyerni tudott a kupagyőztes otthonában (1–4). Arra készültek saját szurkolóik előtt, hogy egy újabb sikerrel bejussanak a fináléba.

Szép számú közönség, mintegy 800 néző előtt a Farkas – Kedei, Iszlai, Tankó, Balázsi kezdősorral indított a házigazda, mezőnyben a Miklós, Bálint, Sasse, Kanyó négyes volt a második soruk (játszott még Gălățeanu és Kerestély).

Az első tíz percben a biztonságra fektetett nagy hangsúlyt mindkét együttes, nem is igazán alakult ki igazi gólszerzési lehetőség egyik kapu előtt sem. Távoli lövésekkel tette próbára a dévaiak fiatal kapusát az FK, két ízben is magabiztosan hárította Sasse és Kanyó löketét.

Fotó: László Ildikó

A 16. percben tört meg a jég, Iszlai kapott jó indítást, megpróbálta eltekerni a kimozduló hálóőr mellett, aki blokkolt, a kipattanó Bálinthoz került, a léc alá bombázta (1–0).

Gyorsan jött a második is, Kedei lódult meg a félpályáról, miután egy védő sem volt rajta tízről kilőtte a jobb alsót (2–0).

A kétgólos hátrány tudatában rögtön mezőnyjátékosra cserélte kapusát az Autobergamo. A pihenőig összehozták a szépítést, Fl. Matei csípett el egy kidobást, egy összjáték után pedig közelről az üres kapuba pattintotta (2–1).

Két nagy udvarhelyi kimaradt ziccerel indult a második játékrész, Bálint és Tankó hagyott ki óriási gólszerzési szituációt – mindketten a kapussal szemben mellé lőtték. Válaszként a vendégek az első lehetőségüket kihasználták,

ráadásul egy szöglet után Cojocaru a saját félköréről indulva rohant végig az egész játéktéren, a kapus mellett elgurítva kiegyenlített (2–2).

Még jobban felpörgött mindkét gárda, az udvarhelyiek irányították a meccset, dolgozták ki a helyzeteket, de a befejezésnél nem voltak pontosak. A 35. percben újból egy, a dévaiak térfelén eladott labdát követően Gavrilă egyedül vezethette rá a játékszert a kapura, megszerezte zsinórban a harmadik Autobergamo találatot, egyben a tavalyi ezüstérmes megfordította az állást (2–3).

A végjátékban kockáztatnia kellett a FK-nak, a 38. percben Iszlai öltötte magára a megkülönböztető mezt – azaz, kapus nélkül támadtak.

Rögtön meghozta ez a gyümölcsét, épp Iszlai pöckölte be közelről. Ismét egyenlő, 3–3 volt az állás.

Egy-egy nagy lehetőség még maradt a dudaszóig, gól viszont nem született, így kétszer ötperces hosszabbítás következett.

A ráadás szünete előtt előbb kigyűlt a vendégek csapathibája, majd újból a dévaiak kerültek előnybe az eredményjelzőn. Dos Santos maradt egyedül a jobb szélen, megtolta a labdát, kilőtte a bal hosszút (3–4).

A második félidőben újból mezőnyjátékosra cserélte kapusát az FK. Ezúttal nem jött be, egy rossz átadás után a vendégek lezárták a meccset.

A 4–5-ös végeredményt 9 másodperccel a lefújás előtt Bálint állította be, de már nem volt idő újabb gólra.

Nagy lehetőséget szalasztott el az FK Székelyudvarhely, nem zárta le ezt a párharcot, pedig megvolt rá a lehetősége – ordító helyzetek sokaságát hagyta ki, nem tudta értékesíteni. Ezt pedig alaposan megtorolta a Dévai Autobergamo, összesítésben kiegyenlített.

Még nincs vége, a mindent eldöntő, harmadik elődöntőbeli találkozót kedden 17 órától játsszák szintén a székelyudvarhelyi városi sportcsarnokban.

Teremlabdarúgó 1. Liga, rájátszás, elődöntő, 2. meccs:
Futsal Klub Székelyudvarhely–Dévai Autobergamo 4–5 (2–1, 3–3, 3–4) – hosszabbítás után.
Gólszerzők: Bálint Andor (16., 50.), Kedei Barna (17.), Iszlai Richár (38.), illetve Florin Matei (20.), Iulian Cojocaru (23., 49.), Seergiu Gavrilă (38.), Bernardo Dos Santos (45.).
Összesítésben 1–1 az egyik fél két győzelméig tartó párharcban.